czwartek, 5 grudnia 2019

Jowisz w Koziorożcu czyli nowego początki3 grudzień 2019 r., tuż po północy … Jowisz wtacza się w znak Koziorożca.


"Ja czuję nieśmiertelność, nieśmiertelność tworzę,
Cóż Ty większego mogłeś zrobić - Boże ?
Patrz, jak te myśli dobywam sam z siebie,
Wcielam w słowa, one lecą,
Rozsypują się po niebie,
Toczą się, grają i świecą;
Już dalekie, czuję jeszcze,
Ich wdziękami się lubuję,
Ich ruch myślą odgaduję:
Kocham was, me dzieci wieszcze!
Myśli moje! gwiazdy moje!
Czucia moje! wichry moje!
W pośrodku was jak ojciec wśród rodziny stoję,
Wy wszystkie moje!"
Na początek przypominam moje posty "Czas Koziorożca czyli jak słowo ciałem się staje, cz.1-5" z dn. 29.11-20.12.2017 r., "A planety ? … oczywiście szaleją cz.2 Uran i Saturn" z 7.01.2019 r. oraz post "A planety ? … oczywiście szaleją cz.1 Pluton i Neptun" z 2.01.2019 r.
W postach tych opisywałam działalność Plutona i Saturna w znaku Koziorożca. 
Pamiętajmy, że 2020 r. jest czasem obecności, w znaku Koziorożca, trzech potężnych planet /Plutona, Saturna i Jowisza/ dodatkowo wzmacnianych przez trygon Urana ze znaku Byka.
Wydarzenia, wrażenia, emocje generowane przez planety w znaku Koziorożca będą się splatały a tym samym przeszłość, teraźniejszość i przyszłość będą układać w logiczną całość. Przyczyna i skutek połączą się.
Od grudnia 2017 r. Saturn tranzytując znak Koziorożca pokazuje nam nieuchronność, los, przeznaczenie. Saturn tworzy "ciało" ze słów, które kiedyś coś mgliście przemycały do naszej świadomości. To co było pomiędzy tymi słowami staje się rzeczywistością. Pokazuje także jak bardzo zmienił się świat /szczególnie pojęcie władzy, dominacji, potęgi mediów, korporacji, itp./ w trakcie tranzytu Plutona. Pokazuje upadek struktur, które przed 2008 r. wydawały się niczym kamienne tablice. Jeśli wcześniej wiele aspektów życia pozostawało w sferze domysłów, przeczuć czy mętnych zwidów to Saturn rzucił wszystkie karty na stół i nie pozostawił już żadnych wątpliwości. W wielu przypadkach pozostawił zgliszcza. W tej sytuacji eteryczna Wenus, przebiegając przez znak Koziorożca, powie ... "no przecież mówiłam !"
Jeśli jednak nadal coś pozostało zagadką czy niedopowiedzeniem to nie przejmuj się drogi czytelniku Jowisz te wszystkie saturniczne przekazy roznieci, nadmie, spotęguje. Pokaże w dużo większej skali to co istotne i godne uwagi a także to co zniszczone.
Tym samym Jowisz zmusi nas do transformacji i budowaniu czegoś nowego na tych zgliszczach a niekiedy wzniesie jeszcze wyższe piętra na tym co potężne i doskonałe


Zakres spraw, którymi "zajmie się" Jowisz będzie bardzo podobna do tych, które podlegały zmianom w czasie tranzytu Saturna i Plutona przez Koziorożca więc nie będę już do nich wracać /wskazane powyżej posty/.


W horoskopach państw, organizacji, partii itp. Jowisz w Koziorożcu oznacza tworzenie nowych elit, nowego ładu, porządku politycznego i społecznego , zmiany liderów.
Bardzo często pod wpływem Jowisza objawiają się nowi "mocarze", co to wiedzą jak urządzać lepszy świat i mają receptę na wszystko - tylko niektórzy z nich będą warci uwagi.


Ostatni tranzyt Jowisza przez znak Koziorożca odbywał się pomiędzy grudniem 2007 r. i styczniem 2009 r. Zaowocował rozszerzeniem strefy Schengen /w tym Polski/, rozszerzeniem strefy euro /o Cypr i Maltę/, mocnymi zwyżkami ceny ropy naftowej, rezygnacją z funkcji przewodniczącego Rady Państwa Fidela Castro, ogłoszeniem niepodległości przez Kosowo. Ponadto Kanada zniosła wizy dla kilku państw Europy środkowej /w tym Polski/, członkowie UE ratyfikowały traktat lizboński, Barack Obama został prezydentem USA, Rosja zaprezentowała swój stan gotowości /konflikt rosyjsko-gruziński oraz gazowy konflikt rosyjsko-ukraiński/, ruszył Wielki Zderzacz Hadronów.
I oczywiście rozpoczął się światowy kryzys finansowy - idealny i tradycyjny sposób na przegrupowanie sił.
W Polsce początek rządów Donalda Tuska, rozpoczęto budowę stadionu narodowego w Warszawie, planowano budowę amerykańskiej tarczy antyrakietowej, wdrożono projekt INDECT /taki przed-Pegasus/.
Wcześniejszy tranzyt Jowisza przez znak Koziorożca miał miejsce pomiędzy styczniem 1996 r. a styczniem 1997 r.
W Polsce upadł rząd Oleksego, powstał rząd Cimoszewicza.
W tym czasie Jaser Arafat został zaprzysiężony na pierwszego prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Rosja została przyjęta do Rady Europy, Czeczenia ogłosiła niepodległość, w Afganistanie nastąpiło przejęcie władzy przez Talibów a Wisława Szymborska odebrała literacką nagrodę Nobla.- W połowie grudnia Jowisz wejdzie w półkwadraturę z Marsem i w trygon z Uranem. Pojawi się nadmiar wszelakich pomysłów pod hasłem "jeszcze będzie przepięknie".
Egocentryzm i arogancja rozleją się szeroką rzeką. Wspaniałe i nieomylne polityczne elity dojdą do wniosku, że sam szatan zwiódł ich na złą drogę ale teraz to już tylko raj na ziemi, teraz to już … ho, ho, ho! Niestety po roku nastąpi ponowna wolta /tak około połowy stycznia 2021 r./
Warto obserwować wydarzenia w trzeciej dekadzie grudnia - one mogą być istotną wskazówką na przyszłość.
Jest to czas niepomyślny dla światowych finansów /tzw. ręczne sterowanie, zmiany zasad/.
- Pod koniec marca 2020 r. Jowisz znajdzie się w koniunkcji z Plutonem i Marsem. Interesy elit zostaną połączone z interesami korporacji medialnych oraz interesami służb specjalnych i wojska. Prawdopodobnie zaobserwujemy potężny wpływ oligarchów.
Zaznacza się energia działań wojennych, intensywnych zbrojeń, wyścigu zbrojeń, wojen celnych, puczów wojskowych, nakładania embargo, katastrof samolotowych.
Koniunkcja Jowisz-Pluton wystąpi jeszcze dwukrotnie w 2020 r. - na przełomie czerwiec/lipiec oraz w połowie listopada.
- 21 grudnia 2020 r. Jowisz i Saturn tworzą ścisłą koniunkcję w 1 stp. Wodnika


Jowisz przemieszczając się przez znak Koziorożca w istotny sposób podkreśli sprawy Polski.
Już na początku swojego tranzytu "dotknie" Słońce w horoskopie Polski i … Olga Tokarczuk odbierze literacką nagrodę Nobla. Wydarzenie, które ma miejsce podczas tego typu tranzytu wskazuje, że jest ono ważne dla społeczeństwa /gusta i sympatie nie mają znaczenia/.
Pozostałe prognozowane wydarzenia dla Polski opiszę w poście "Solariusz dla Polski 2019-2020".
_______________________________________
Aktualności:
- akcja p.t. "republika banasiowa" rozwija się wedle wcześniejszych przewidywań.
Można śmiało przywołać słowa Kazika Staszewskiego… "coście skur… ny uczynili z tą krainą ?"
- niezmiernie ciekawy był czas przywiezienia do Polski złota ze skarbca Bank of England.
Tranzytująca Wenus stworzyła koniunkcję z natalnym Plutonem w horoskopie Polski /coś ciekawego chciała przekazać o mafijnym układzie/. Jeżeli do tego wydarzenia dodamy inicjatywę PiS i jego powiązania z aferami lat 90-tych /Telegraf, FOZZ, Art-B/ oraz obecnymi /SKOK-i/ oraz postać prezesa Glapińskiego /były skarbnik Porozumienia Centrum czyli poprzednika PiS/ to można wnioskować, że tego złota już nie ma.
Być może z Wlk. Brytanii wyjechało ze wszelkimi certyfikatami ale niezmiernie ciekawe jest w jakiej postaci dotarło do Polski i ile jest złota w złocie ? I nie mówcie drodzy czytelnicy, że to niemożliwe … to jest możliwe. Proszę pamiętać, że żyjemy w państwie mafijnym a mafia z reguły kradnie złoto /jeśli tylko ma ku temu okazję/.
- przypominam także mój post z 10.09.2019 "Naród z partią, partia z narodem", w którym dosyć precyzyjnie przewidziałam "pozycję horyzontalną" naczelnika Kaczyńskiego - tym samym gwałtownie wzrosło prawdopodobieństwo, że pozostałe prognozy także zrealizują się. One niestety nie nastrajają optymistycznie. Szczególną uwagę zwracam na omawiany 13 stp. Barana.

1 komentarze:

Unknown pisze...

wow, niezłe informacje. Czy możemy spodziewać się bliższych informacji o energetyce roku 2020 nie tylko w kontekście geopolitycznym? Dzięki i pozdrawiam.

Prześlij komentarz