poniedziałek, 30 grudnia 2019

Rok 2020 czyli ... "jak na górze tak na dole"


Przypomnienie : prognoza oparta na noworocznym horoskopie ma charakter ogólny i można nazwać ją sugestią.
Post, który przedstawiał uogólnioną prognozę dla 2019 r. zatytułowałam " … pamiętajcie o ogrodach" i pisałam w nim między innymi o cieszeniu się bogactwem otoczenia, pięknie przyrody, szacunku do wszystkiego czym ludzkość ma zarządzać, polityce ekologicznej, medycynie naturalnej, globalnym ociepleniu, postępie technologicznym, który dławi środowisko itp.
W tekście przytoczyłam także słowa Alberta Einsteina "Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać jego myśli, reszta to szczegóły." Tymi słowami odwołałam się już do 2020 r. ponieważ horoskop na 2019 r. zawierał aspekt, który mówił, że "dalszy ciąg nastąpi".
______________________________
Horoskop na 2020 r. : 1.01.2020, godz. 00:00, miejsce dowolne /zmienia się asc a tym samym układ domów horoskopowych oraz położenie Księżyca zmienia się w granicach około 10 stp./

Merkury w 5 stp. Koziorożca tworzy trygon z Uranem w 3 stp. Byka /układ uaktywnia się na przełomie luty-marzec/.
Jest to prawdopodobnie najważniejszy aspekt w horoskopie.
Merkury symbolizuje zasady, które rządzą Wszechświatem - to manifestacja "wielkiego architekta".
Jego obecność w znaku Koziorożca wskazuje objawienie tych zasad, pokazanie ich światu - Koziorożec niesie światło, odkrywa tajemnice istnienia. W taki sposób manifestowały się wielkie odkrycia w dziedzinie fizyki, matematyki, astronomii, chemii, biologii.
Ponadto Merkury pozostaje w niewielkiej odległości od Jowisza /7 stp. Koziorożca/ a to z kolei sugeruje, że informacje będą się rozprzestrzeniać i nabierać siły.
Dodatkowo Słońce asystuje planetom z pozycji 10 stp. Koziorożca dodając im mistycznego znaczenia - rozwija czerwony dywan przed kroczącym Merkurym i Jowiszem.
Merkury tworząc trygon z Uranem przetransformuje zbiór wyższych /boskich/ zasad na grunt materii /Byk/ - "jak na górze tak na dole" … czyżby "Szmaragdowa tablica" wchodziła w nowy, złoty czas ?
Być może będziemy mieć szansę aby zrozumieć, jak działają energie, jak tworzą materialny świat.
Czy mamy szansę aby poznać tajemnicę "kamienia filozoficznego" ?
Może zrozumiemy, jak energie wpływają na nasze życie i … uwierzymy w ducha.
Merkury /boskie zasady/ bezpośrednio oddziałuje na Urana /odpowiednik Merkurego w materii/ i tworzy niezwykle ciekawe powiązanie tego, jak "umysł Wszechświata" kreuje materię naszego istnienia, jak tworzy to, co jest dla nas ważne, w wędrówce przez materialne byty.
Opowieść nie będzie jednak prosta ponieważ w znaku Ryb widzimy koniunkcję Neptun-Księżyc /dla Polski i Europy to ścisła koniunkcja/, która tworzy z Uranem półkwadraturę.
Koniunkcja Neptun-Księżyc jest niczym wkradająca się niepewność, ułuda, mgła. To może być bajka i iluzja a być może manipulacja i zaczarowanie.
Z koniunkcją Neptun-Księżyc mieliśmy do czynienia w czasie katastrofy w Smoleńsku /mgła, niezrozumienie, tajemnice, romantyczne porywy/ ale także mamy do czynienia u poetów, bajkopisarzy, którzy zabierają nas w światy tylko im znane.
Koniunkcja Neptun-Księżyc to także szaleństwo tłumu, opętanie ideą, zbiorowa ekstaza. Koniunkcja ma miejsce w znaku Ryb, w dekanacie Raka, w stopniu Panny a to może sugerować histeryczną ucieczkę … od normalności, od znanego. Pisząc te słowa zupełnie przypadkiem nawiązałam do Jiddu Krishnamurti … a może nie przypadkiem.
Ciekawostką jest, że w horoskopie pani Olgi Tokarczuk występuje kwadratura tej waśnie koniunkcji do całej grupy planet w znaku Wodnika. Mamy więc twórczość, która snuje się niczym mgła i wnika niepostrzeżenie przez szczeliny, przepełniona jest ezoteryką i tajemnicą a nade wszystko inicjuje pytania o byt, świadomość, sens żywota, spełnienie itp.
Patrzmy więc z ciekawością na rozwój wydarzeń lecz nie pozwólmy sobą manipulować ani porwać się przez tłum w owczym pędzie.

W horoskopie 2020 r. występuje jeszcze jeden ciekawy aspekt - Słońce stworzy z Marsem półkwadraturę /uaktywnienie około marca/. Być może doświadczymy czym jest wolna wola i jak "bezdusznie niebo" drwi sobie z przekonania o człowieczej mocy.


Horoskop noworoczny dosyć mocno koresponduje z natalnym horoskopem Polski.
- Mars położony jest w dokładnej opozycji do natalnego Marsa i w kwadraturze do natalnego Księżyca. Ponownie pojawia się symbolika działań wojskowych a także sytuacji, którą możemy określić jako "konsekwencje wejścia do NATO".
- Merkury, Jowisz i  tradycyjnie Słońce tworzą aspekty koniunkcji z natalnym Merkurym i Uranem a to z kolei może sugerować, że prezydent, rząd, dyplomacja i tzw. elity powinni pokazać się jak z najlepszej strony bo będą poddawane oglądowi i ocenie.
Niestety wspomniana już półkwadratura z Marsem może stworzyć zupełnie inny obraz a mianowicie tak często opisywaną "arogancję władzy".
- Wenus tworzy półkwadraturę z natalnym Słońcem więc należy się uważnie przyglądać wszelkim propozycjom i pomysłom, które dotyczą najwyższych urzędów państwowych i zachować daleko idący sceptycyzm.
Ponadto rekomenduję post z 4 lutego 2016 r. "Rok 2020 czyli koniec starego świata"
_______________________________________________
Bardzo dziękuję za komentarz.
Sugestia dotycząca generała Różańskiego jest niezmiernie ciekawa. Po pierwsze dlatego, że jakiś czas temu wspominałam o scenariuszu dla Polski, który określiłam jako "noc generałów" czyli przejęcie władzy przez wojsko. Jeśli uda mi się namierzyć odpowiedni post to poinformuję o tym i przypomnę kontekst moich prognoz. Może "coś" jest na rzeczy.
Po drugie generał ma horoskop, który wygląda niezwykle intrygująco w odniesieniu do horoskopu Polski /tego z 22.12.1990, godz.12, Warszawa/.
Proszę popatrzeć na koniunkcję Wenus-Neptun w horoskopie Polski i horoskopie generała.
Proszę zwrócić uwagę na położenie Księżyca w horoskopie generała. Księżyc często jest wyznacznikiem popularności a znajdując się w ostatnim dekanacie Koziorożca "uruchamia-aktywizuje" Marsa w horoskopie Polski /koniec Byka/.
A zgodnie z tym co ostatnio pisałam natalny Mars  będzie niezwykle aktywny i może być inicjatorem zmian.
Niestety nie wiemy jakie są zamiary generała i dopiero konkretna deklaracja może być przyczynkiem do stawiania prognoz. Gdybyśmy znali myśli i działania generała z pierwszych dni sierpnia to ułatwiłoby to zadanie.
Jednak patrząc na horoskop generała zastanawiam się czy do realizacji ewentualnych politycznych planów, konieczny jest start w wyborach prezydenckich. Zobaczymy czy coś ciekawego wydarzy się około połowy stycznia, kiedy Mars będzie tranzytował natalne Słońce i Merkurego generała a później w końcu marca w czasie tranzytu przez Księżyc.
A po trzecie .. i najważniejsze … czas, kiedy dzieli się Pan ze mną swoimi sugestiami jest niezwykle znaczący z punktu widzenia horoskopu Polski, horoskopu generała, mojego horoskopu i … ciekawe czy Pańskiego horoskopu także ?
___________________________________________


Wszystkim Czytelnikom mojego bloga
życzę
ciekawych pomysłów, mnóstwa spostrzeżeń i wzruszeń astrologicznych
w 2020 roku

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Odnośnie Pani pytania, o mój horoskop, to mogę odpowiedzieć, że jako ASC Koziorożec z 12 domowym Księżycem na Vedze i 6 domową opozycją Marsa w koniunkcji Słońca - tak pełnia - odczuwam i to silnie zmiany. Ale z mojego punktu widzenia ważniejsze było zaćmienie z 2 lipca.

Co do intencji Różańskiego, nie sądzę żeby były one gorsze od tego co widzimy. Roszady które dokonają się na naszej "szachownicy", uważam że w 2020 nie będą jeszcze miały jakiegoś drastycznego przebiegu. Może jestem zbyt dużym optymistą na to? A może właśnie zbyt dużym sceptykiem, żeby sądzić, że partiokracja w Polsce upadnie z dnia na dzień?

Najlepszego w Nowym Roku.

Prześlij komentarz