niedziela, 17 maja 2020

Nowy renesans ... za 200 lat

Dzisiejszy post będzie o zmianach, których nie jesteśmy w stanie ogarnąć naszą obecną percepcją.
Post bezpośrednio nawiązuje do postu "Nicowanie świata" z 22.04.2020 r.


Koniunkcje Jowisz-Saturn tworzą około 240-to letnie cykle /pojawiają się wyłącznie w jednym "żywiole"/, które mają charakter epokowy.
Ostatnim występującym cyklem był żywioł ziemski /Koziorożec-Byk-Panna/ - świat funkcjonował zgodnie z tymi energiami. To te energie motywowały nasze zachowania.
Słowa klucze to : gospodarka, surowce, mechanizacja, boom przemysłowy, władza pieniądza, wymiana towar-pieniądz, poskromnienie działania przyrody, urbanizacja, przemysł rolniczy i hodowlany, specjalizacja, wytwarzanie i przetwarzanie materii, praca i płaca, itp.
Świat energii ziemskich stał się powszechny /nie tylko dostępny ale wręcz obowiązujący/.
Energia ziemska nie jest jednak perpetuum mobile i musi korzystać z energii innych żywiołów /i o tym był post "Nicowanie świata"/.
Energia ziemska "zasysa" energię ognia, ta z kolei pozyskuje energię wody, a ona sama energię powietrza.
Ostatnia epoka to powszechność / wręcz plebejskość/ energii ziemskich a elitarność energii powietrza /ostatnia w łańcuchu "pokarmowym"/.
Czym była ta elitarna energia … handel, informacja, marketing, reklama, PR, łańcuchy dostaw, transport, potrzeby konsumentów, marzenia i pragnienia, administrowanie, przesył informacji itp.
Ostatnia dekada dominacji znaków ziemskich to hasło : produkować i pozyskiwać materię może każdy, ale prawdziwą sztuką jest dotarcie do konsumenta dóbr i usług.
A obecnie …
Następuje cykl powietrza : Wodnik-Bliźnięta-Waga
Energia powietrza "zasysa" energię ziemską, która posiłkuje się ogniem, a on sam potrzebuje energii wody.
Teraz energia powietrza stanie się popularna, dostępna, ogólnie obowiązująca a z biegiem dni i lat wręcz plebejska. Świat zatopi się w energiach powietrza i staną się powszechne dla małych i dużych, dla biednych i bogatych.
Elitarna stanie się energia wody /ostatnia w łańcuchu pokarmowym/ … Skorpion-Ryby-Rak.
To energia wody będzie prawdziwym władcą obecnego świata /taka szara eminencja/.


Czym jest władztwo znaków wodnych i jakie niesie zmiany ?
Musimy odbyć podróż w czasie aż do przełomu XIV i XV wieku - wtedy rozpoczęła się ostatnia epoka znaków wodnych - witamy więc w renesansie. Epoka znaków wodnych występowała w okresie 1365-1645 r. Był to czas wielkich odkryć geograficznych oraz pojawienia się wyjątkowych ludzi, których odkrycia całkowicie odmieniły wizję otaczającego świata : Kolumb /1451-1506/, Kopernik /1473-1543/, Nostradamus /1503-1566/, Galileusz /1564-1642/, Kepler /1571-1630/, Newton /1643-1727/.
Newton i jego "filozofia naturalna" stał się symbolem podsumowania osiągnięć naukowych tej epoki.
Świat, w owym czasie, był zupełnie inny a wielka wiedza dostępna nielicznym. Mimo to, rozedrgana ludzka myśl, uruchomiła mechanizmy i w innych obszarach.
Na zupełnie nową drogę weszła medycyna /Paracelsus/, sztuka wszelka /można wymieniać w nieskończoność/ i oczywiście religia /reformacja/.
Zmieniło się postrzeganie Ziemi i człowieka w kosmosie a przy okazji zmieniała się wizja Boga.
Ci, którzy będą sprawowali prawdziwą władzę w obecnym czasie /w czasie żywiołu powietrza/ muszą sięgać już do następnej epoki /epoki znaków wodnych/.
To oni staną się elitą najbliższych 200 lat, kiedy staną na ramionach geniuszy renesansu.
"Jeśli widzę dalej, to tylko dlatego, że stoję na ramionach olbrzymów". /I. Newton/
Prawdopodobnie umysł przeciętnego mieszkańca Ziemi będzie miał olbrzymie problemy ze zrozumieniem otaczającego go świata, ze zrozumieniem swojej pozycji w tym świecie i prawdopodobnie problem z nowym zdefiniowaniem boskości.
Świat będzie podobny do tego dzisiejszego ale postrzeganie człowieka zupełnie inne …  jak wjechać na autostradę w 4-tym lub 5-tym wymiarze, jak urządzić mieszkanie wyłącznie przy pomocy umysłu, jak przetransportować teściową z Saturna /rozbijając ją na atomy/, jak namalować Monę Lisę tchnieniem uczucia i jak leczyć raka dotknięciem … myśli. I oczywiście będzie można skutecznie likwidować dyktatorów-psychopatów prostym słowem "The end".
A może okaże się, że ten świat jest bardzo prosty do obsługi a człowiek nieprzytomnie i niepotrzebnie komplikował go.


Zobaczymy za 200-300 lat … oczywiście w następnym wcieleniu. Wybrańcy podejmą próby już teraz i prawdopodobnie zdobędą władzę nad światem, której nie będziemy w stanie pojąć.
________________________________________________
Leon Zawadzki zwykł mawiać, że dobry astrolog musi latać na dwóch skrzydłach. Jedno skrzydło to rzemiosło i uważność a drugie to czucie. Tylko tak wyposażony może wzlecieć tam gdzie wzrok nie sięga. Wykorzystanie skrzydła czucia wcale nie jest proste i raczej występuje u jasnowidzów.
Uwagi te dotyczą mojego ostatniego posta "Coście s … syny uczynili z tą krainą ?".
Postem tym /w pewnym sensie/ wywołałam Kazika Staszewskiego "do tablicy" a tak naprawdę krążące energie uniosły mnie także na skrzydle czucia.
Drobna sprawa, która zapaliła czerwoną lampkę.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pewne informacje i przepowiednie zawarte w tym poście mogą ziścić się.
Szczególnie należy uważać na prowokacje w czasie protestów, dziwnych inspiratorów protestów, na tzw. polski "majdan".

0 komentarze:

Prześlij komentarz