środa, 16 grudnia 2020

Wielka koniunkcja Jowisza i Saturna czyli otwarcie hipermarketu

 


Ingres Saturna w znak Wodnika nastąpi 17 grudnia 2020 r. i odbywa się w asyście Księżyca.

Saturn pozostanie w znaku Wodnika do 7 marca 2023 r. /relatywnie krótko/.

W 2021 r. Saturn zakończy swoją przechadzkę w 12 stp. znaku Wodnika.

W okresie od 23 maja /14 stp. Wodnika/ do 12 października retrograduje /do 7 stp. Wodnika/. 

Ostatni tranzyt Saturna przez ten znak miał miejsce 5.02.1991-28.01.1994 r. 

Jowisz wejdzie do znaku Wodnika 19 grudnia 2020 r. i pozostanie tam do 13 maja. Po wejściu w znak Ryb na poziomie 3 stp. /21.06/ retrograduje i wraca do Wodnika 28 lipca.

Retrogradując cofa się do 23 stp. Wodnika a ostatecznie opuszcza ten znak 29 grudnia.

Ostatni tranzyt Jowisza przez znak miał miejsce 5.01.2009 r.-18.01.2010 r.


Wodnik symbolicznie związany jest z astralem /pole energetyczne planety Ziemia/ a w sensie technologicznym z siecią telekomunikacyjną oplatającą glob /np. satelity, globalny przepływ informacji, chmura danych itp./. 

Wodnik to wielkie pudło, w którym magazynujemy nasze nadzieje, pragnienia, oczekiwania i marzenia. Wodnik pokazuje przyjaciół i to co nam sprzyja. Artystycznie, filozoficznie, literacko znak Wodnika prowadzi nas do symboliki raju, edenu, domu Boga, iluzji wiecznej szczęśliwości i spełnienia.

Wodnik związany jest z poznaniem i odkryciem "nowych światów", nowych możliwości, nowych dróg i działań. One nie przychodzą ot tak, nie spadają niczym dojrzałe jabłka, ... one po prostu są ponieważ Wodnik jest niczym Księga Akaszy. Wodnik jest zbiorem aktywności mentalnej społeczeństwa ... wystarczy sięgnąć i wyłowić "myśl", która nam pomoże i zainspiruje. A myśli i pragnienia ludzkości są ... w chmurze /tej energetycznej ale także tej, wysokich technologii/.

Na tym wszystkim opierają się iluzoryczne i poniekąd infantylne opowieści o nowej szczęśliwości ery Wodnika.

Prawdopodobnie to właśnie z zasobów Wodnika korzystają jasnowidze i wyławiają ciekawe kąski /niestety jest w czym wybierać, więc i łatwo o pomyłkę/.


Wszystkie znaki powietrza są związane z zewnętrznym światem - to "oni" opozycyjni do świata "ja".

My jako jednostki musimy się w tym świecie odnaleźć, jako tako urządzić i nawiązać relacje.

Wodnik jest mentalnym magazynem świata zewnętrznego i jego kreacją /5-ty dom od znaku Wagi/. Jest także magazynem przekonań i zasad tego świata /9-ty dom od znaku Bliźniąt/.

Zanurzając się w świat Wodnika penetrujemy obszary cudzego pola energetycznego, buszujemy wśród obcych nam frustracji i nadziei, odkrywamy przemyślenia innych i paraliżuje nas lęk wywołany cudzymi koszmarami.

Każda planeta, która znajduje się w znaku powietrza, usztywnia nas i przenosi w sfery intelektualnych gier. Bez względu na symboliczne znaczenie planety nie potrafimy się z nią utożsamić, odczuwamy obcą energię, która niekiedy wręcz nas atakuje czy wywiera presję /szczególnie jeśli ma dodatkowo negatywne aspekty/. 


Wodnik związany jest z systemem nerwowym /jako całość/, ogólną cyrkulacją krwi, z usuwaniem z organizmu kwasu węglowego oraz z odbiorem bodźców wzrokowych. Działając w opozycji do znaku Lwa, wpływa na osłabienie pracy serca.

Obecność Saturna w znaku może powodować brak dostatecznej ilości tlenu /podłoże to niewydolność krążenia/. Jowisz zagraża kłopotami z sercem oraz tzw. zatruciem krwi lub jej zanieczyszczeniem.

Słońce i Księżyc w Wodniku powodują choroby zakrzepowe, choroby krwi i choroby oczu.

* Informacje o powiązaniach Wodnika ze stanami chorobowymi podaję przede wszystkim ze względu na tzw. projekt wyszczepiania.

Świat Wodnika jest dziwny, ponieważ z jednej strony przyciąga nadzieją i marzeniem ale z drugiej strony chłodzi nieznanym, obcym krajobrazem. To jak lot na inną planetę.


Wyobraź sobie, drogi czytelniku, że pierwszy raz wchodzisz do super gigantycznego hipermarketu - jest wielkie otwarcie. Wielkie powierzchnie, mnóstwo towarów, promocje, prezenty itd. Wszystko się świeci i błyszczy, nieustanie ktoś ci coś proponuje i zachęca, muzyka gra, klaun pokrzykuje a Wieniawa pokazuje prawy pośladek - niezła jazda ! Mnóstwo ludzi, oglądających, wybierających i kupujących.

Mnóstwo ludzi zachęcających, prezentujących i sprzedających.

Twój układ nerwowy zostaje poddany obcym impulsom i ...

... albo uciekniesz i zaszyjesz się w świecie swojego "ja" a co pewien czas pomyślisz, że coś cię ominęło, coś przegapiłeś lub nie wykorzystałeś nadarzającej się okazji.

... albo jesteś odporny na impulsy lub po prostu odważny i wkroczysz w świat ludzkich pomysłów, wyobrażeń i pomyślisz, że przydarza ci się jedyna niepowtarzalna okazja.

Kiedy już dokonałeś wyboru a produkty piętrzą się w koszyku, musisz za nie zapłacić - musisz zapłacić za to, co zbiorowość wymyśliła i zaoferowała ci /a jeśli coś dostałeś w "gratisie" ... to i tak za to zapłacisz ... podwójnie/.

Twoje wybory były różne : masz produkty, o których marzyłeś, masz takie, które są po prostu potrzebne/przydatne. Są też takie, które cię skusiły bo tak ładnie błyszczały  ... no i ten pośladek pani W. Oprócz tego masz też trochę zwykłych śmieci, i dopiero po powrocie do domu będziesz to ze zdziwieniem konstatował.

Będziesz miał wybór ale pozorny bo ograniczony do oferty hipermarketu - innej oferty nie będzie.

Kreatywność jednostki może zostać drastycznie ograniczona /pozwolenia, certyfikaty, dopuszczenia itp./ - może to i dobrze ponieważ tych pseudokreatywnych namnożyło się ponad miarę.

Drogi czytelniku, tak właśnie będzie wyglądała podróż przez znak Wodnika.


Wodnik jest jednym z głównych reprezentantów globalizacji, połączenia mentalną siecią wszystkiego i wszystkich - oczywiście ... dla dobra i wszechobowiązującej szczęśliwości. Taka to już jego utopijna natura ... bo Wodnik kusi i mami i przyspiesza /już, teraz, natychmiast/, a wszystko uzasadnia racjonalnością i rozsądkiem. 

Będziesz chodził po tym wodnikowym supermarkecie i wybierał produkty, które będą wytworem astralu /świadomości zbiorowej/. Te wspólnotowe produkty staną się twoim osobistym życiem.

Saturn kreuje i tworzy materię, pokazuje także nasz system wartości. Saturn w znaku Wodnika osiąga optimum swoich możliwości - będzie dokonywał rzeczy niebywałych. Zmaterializuje astral, i to co wcześniej plątało się gdzieś w naszych myślach i tworzyło chmury wyobrażeń, stanie się ciałem.

Technologicznie może stworzyć gęstą sieć przesyłu danych, oplatającą nasz glob, prawnie może spowodować wysyp administracyjnych nakazów, zakazów i rozporządzeń, finansowo zbuduje jedyny ośrodek decyzyjny. Ponadto narzuci jedyny sposób myślenia a nawet wprowadzi obostrzenia ideologiczno-systemowe do szkół. Państwa narodowe i rządy będą spełniały funkcję najemnych pracowników w stosunku do "władzy centralnej" a zasoby ludzkie pozostaną kapitałem, którym można dowolnie rozporządzać /unikajcie wodnikowego pracodawcy/.

"Władza centralna" symbolicznie związana jest ze znakiem Skorpiona więc ... może nawet wyłączyć Słońce /a może symbolicznie zgubimy światło latarni morskiej, która nam wyznacza drogę/ - kto lub co jest światłem latarni morskiej ? - prawdopodobnie dla każdego coś innego ; 19-28 stycznia !!!

Saturn w Wodniku to resublimacja /przeistoczenie formy gazowej w formę  stałą, np. suchy lód, szron/ i przypomina "gęste" i trudne do oddychania powietrze w bardzo mroźny dzień- czy kawałki astralu będą spadać niczym grad ? a może chodzi o technologiczny zabieg materialnego "dopięcia" systemu ? a może powstanie Ministerstwo Jasnowidzów i Telepatów /przepraszam, to wpływy P. Dicka/ ? a może to jest związane ze szczepionkami i niską temperaturą ich przechowywania?

Ingres Saturna w znak Wodnika odbywa się w asyście Księżyca a to sugeruje, że zbiorowość ludzka  ma bardzo duży wpływ na materializację astralu - ludzkość domaga się aby ich wspólnota myśli i przekonań zapanowała nad światem ... "a śpiewak zawsze był sam". 

Księżyc często przynosi popularyzację lub prezentację czegoś ze świata wysokich technologii.


21 grudnia Jowisz dotrze do Saturna i stworzy z nim ścisłą koniunkcję a następnie zacznie go wyprzedzać. Jowisz to ciepło /wiosenny wiatr/ ... ogrzane powietrze unosi się, szron zanika a szczepionki roztapiają się.

Jowisz krocząc przed Saturnem przyniesie pomysł , przypomni to co wcześniej pozostawało w sferze marzeń, rozbudzi potrzebę serca i przywróci oddech i może wywołać nadmierny apetyt na ... wszystko.

Saturn przesuwając się po znaku, w niedużej odległości od Jowisza, będzie twoje wybory oceniał, zatwierdzał i racjonalizował ... być może produkty z życiowego hipermarketu Wodnika zacznie racjonować, wprowadzi kartki, bony itp. Saturn to racjonalny gość i potrafi zdyscyplinować wszystko i wszystkich ... nawet nieodpowiedzialnych zakupoholików. 

Uwaga cukrzyca !!! Niezły czas żeby wykryć cukrzycę, zacząć się leczyć lub wprowadzić dietę.

Należy pamiętać, że "produkt" wybrany w Wodniku przeniesie się w zmaterializowanej postaci na znak Lwa. Wodnikowy produkt, firmowany przez zbiorowość, musi zostać przeformatowany przez twoje energie /czakra serca, kolor zielony/ i zasilić znak Lwa.

To działa tak samo, jak całkiem zwykłe zakupy - kilogram pysznego serka w Wodniku musi zaabsorbować dodatkowe energie aby stał się twoim autorskim sernikiem w Lwie.

Zastanów się więc nad swoimi życiowymi potrzebami, ochroń je przed astralnymi śmieciami - serek ostatecznie można wyrzucić /to też jest marnotrawienie energii/ ale wyrzucanie do śmieci pewnych etapów życia to po prostu zbrodnia.

Wartościowe i potrzebne wodnikowe produkty, przy właściwym wykorzystaniu, przyniosą dobry plon.

Zbieranie bezwartościowego astralu lub zbieranie wszystkiego bez właściwego wykorzystania, to w konsekwencji zbieranie burzy.

Aby zachować równowagę energetyczną należy nie tylko delektować się produktami ze znaku Wodnika i pozostać konsumentem ale także stać się twórcą i kreatorem, a tym samym zaopatrywać Wodnika swoją energią. Przepływ energetyczny odbywa się na osi Wodnik-Lew. Słowem kluczem jest "serce" - Wodnik to czakra serca, Lew to fizyczne serce. Bierz i dawaj z sercem, z pasją, z głębokim przekonaniem, z celebrą.

Wraz z koniunkcją Jowisz-Saturn w 1 stp. Wodnika stajemy w drzwiach życiowego hipermarketu a przed nami nieograniczona oferta w postaci mentalnie wykreowanego świata.

Życzę tak sobie, jak i wszystkim moim czytelnikom aby wybrany produkt, który stanie się naszym życiem, był przemyślany, wartościowy i żeby przyniósł satysfakcję i rozwój.


Koniunkcja Jowisz-Saturn ma bardzo duże znaczenie w geopolityce ponieważ przynosi istotne i dość trwałe przemiany. Budowane są nowe struktury zgodnie z całkiem nowymi planami.

Koniunkcja w 1 stp. Wodnika ma wyjątkowy ciężar gatunkowy ponieważ występuje na początku znaku /silna energia znaku/ oraz jest jednocześnie bramą do nowej epoki /koniunkcje Jowisz-Saturn będą występowały wyłącznie w znakach powietrza przez około 200 lat/.

Prologiem do dzisiejszych przemian była koniunkcja /trzykrotna/ Jowisz-Saturn w pierwszych stopniach Wagi w 1980-81 r. - niewątpliwie nastąpią wydarzenia przypominające tamten czas.

W Polsce był to czas tworzenia się ruchu społecznego "Solidarność", był to czas buntów i strajków, czas kartek na podstawowe produkty oraz podwyżek cen. Był to także czas stanu wojennego. 

W czasie ścisłej koniunkcji planet doszło także do niekontrolowanej erupcji ropy naftowej i gazu podczas odwiertów w Karlinie /marzenie o potędze energetycznej ... było, jest i pewnie będzie trwało/.

Na świecie, wraz z ingresem Saturna w znak Wagi, Irak zaatakował Iran, co zapoczątkowało trwając blisko osiem lat wojnę w Zatoce Perskiej. W podobnym czasie rozgrywała się operacja odbicia zakładników z ambasady USA w Teheranie. 

W 1981 r. izraelskie lotnictwo zniszczyło iracki reaktor jądrowy

To był także czas radzieckiej interwencji w Afganistanie.

Już wtedy, w 1980 r., Kneset uchwalił ustawę, która stwierdzała, że Jerozolima jest stolicą Izraela /w maju 2018 r. uznał ten fakt Trump i przeniósł tam amerykańską ambasadę - Mars był w pierwszych stopniach Wodnika/. Izrael dokonał także aneksji Wzgórz Golan.

W 1981 r. doszło do zamachu na Ronalda Reagana /ciężko ranny/.

Pojawił się także pierwszy opis rzadkiej odmiany zapalenia płuc - rok później nazwano ją AIDS.


Wcześniejsze tranzyty planet, przez pierwsze stopnie znaku Wodnika, także pozwalają wyobrazić sobie geopolityczną sytuację z jaką przyjdzie się zmierzyć :

- Saturn tranzytował w 1962 r i przyniosło to zimną wojnę, wyścig kosmiczny USA-ZSRR, kryzys kubański a w konsekwencji zamach na Kennedy'ego. Rozpoczął się sobór watykański II a w USA "wybuchła" rewolucja seksualna.

W Polsce uruchomiono rurociąg "Przyjaźń" i otwarto w Warszawie "Supersam" pierwszy wielkopowierzchniowy i samoobsługowy sklep.

- Saturn ponownie tranzytował w 1991 r. i nastąpił rozpad ZSRR, nastąpił początek wojen i konfliktów na Bałkanach oraz zakończenie 1-szej wojny w Zatoce Perskiej /Pustynna Burza/.

W Polsce natomiast, w trudzie i znoju, przeprowadzano tzw. transformację ustrojową - korzystając z nadarzającej się okazji odbywało się skuteczne i modelowe grabienie państwa

- Uran tranzytował w 1995 i 1996 r. - początek prezydentury Kwaśniewskiego, upadek rządu Oleksego /afera Olina/, denominacja złotego.

Jaser Arafat został prezydentem Autonomii Palestyny, rozpoczęła się międzynarodowa misja stabilizacyjna w Bośni i Hercegowinie, wojna w Kosowie.

Firma Pfizer opatentowała Viagrę.

- Neptun tranzytował w 1998 i 1999 r. - Polska weszła do NATO, największa awaria w polskiej energetyce /Elektrownia Turów/, wprowadzono nowy podział administracyjny Polski.

Próba impeachmentu Clintona, wprowadzenie euro.

* Ponadto wszystkie te lata niosą ze sobą wydarzenia związanie z nowymi rozwiązaniami sieci komórkowych, nawigacji satelitarnych, platform cyfrowych oraz tzw. podboju kosmosu.

Pojawia się także bardzo dużo informacji związanych z lotnictwem, samolotami /katastrofy, nowe projekty i otwierane linie, wycofane modele itp./


*Trygon Saturna i Jowisza z /pozycji 1 stp. Bliźniąt/ do pierwszych stopni Wodnika to 2001 r. i trzeba przyznać, że także obfitował w lotnicze ekscesy /zamach 11 września/

*Trygon Plutona /z pozycji 1 stp. Wagi/ do Wodnika to 1971/72 r. - np. katastrofa lotnicza Lockheed Electra w Peru.

* Premiera filmu "Aviator" miała miejsce kiedy Księżyc zajmował pierwsze stopnie Wodnika

* ciekawostka :

w Polsce, w ostatnich latach istotne impulsy ze strony Jowisza i Saturna /i nie tylko/ w kierunku 1 stp. Wodnika miały charakter wyjątkowo "lotniczy".

- 23.01.2008 r. Słońce w 3 stp. Wodnika ... katastrofa lotnicza w Mirosławcu

- styczeń i luty 2009 r., Jowisz w 1 stp. Wodnika z dodatkowymi aspektami ... ostatni lot samolotu transportowego An-26, katastrofa śmigłowca Mi-2

- marzec i kwiecień 2010 r., Saturn /w Wadze/ trygon do 1 stp. Wodnika ... Smoleńsk

- wrzesień 2016 r., Jowisz /w Wadze/ trygon do 1 stp. Wodnika  ... samolot Air China po raz pierwszy ląduje na lotnisku Chopina.


"Konsekwencje" wielkiej koniunkcji Jowisz-Saturn będą występowały w długim okresie czasu - niekiedy rozciągają się na dziesiątki lat.

Najbliższe mogą wystąpić : 6-11.01.2021; 13-14.01.2021; 19-22.01.2021; 1-4.02.2021;14-16.04.2021;  19-21.04.2021 .


*Jedyna koniunkcja Jowisz-Saturn w pierwszych stopniach Wodnika, którą można prześledzić opierając się na przekazach historycznych, to koniunkcja z 1226 r. /2 stp. Wodnika/.

Przyniosła :

- Konrad Mazowiecki zwrócił się z prośbą o pomoc w walce z Prusami do zakonu krzyżackiego

- cesarz rzymsko-niemiecki Fryderyk II wydał Złotą Bullę z Rimini, w której nadał "krzyżakom" prawo do wszystkich ziem, jakie zdobędą podczas misji w Prusach. Uznał siebie za seniora zakonu krzyżackiego i Polski, a także za uniwersalnego władcę chrześcijańskiej Europy.


* Przypominam także mój /już historyczny/ post z 4 lutego 2016 r. "Rok 2020 czyli koniec starego świata" - jest to niewątpliwie najbardziej symboliczny przekaz, dotyczący dzisiejszych czasów, jaki zamieściłam na blogu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz