czwartek, 27 maja 2021

Najciekawsze tranzyty - Merkury

 

Merkury tranzytuje znak Bliźniąt. W niedzielę, 30 maja, wejdzie w retrogradację /w 25 stp. Bliźniąt/.

Merkury w tym znaku przywołuje prawa i zasady naturalne /wyższe/. Lubi podważyć zasady, prawa, systemy miar i wag stworzone przez człowieka. Często odwołuje się do rozsądku i wyższej moralności.

Retrogradacja planety powoduje, że staje się bardzo natarczywy i niekiedy chwyta za kołnierz i potrząsa mówiąc ... zastanów się, przemyśl, pomyśl logicznie, może nie wszystko, co widzisz i słyszysz, jest właściwe. Czysty, nieuszkodzony Merkury to głos rozsądku, moralność, logika, trzymanie się wyższych zasad. Merkury bardzo lubi szydzić z naszych planów i pokazuje, że programy Absolutu zweryfikują to, co tej weryfikacji wymaga.

W znaku Bliźniąt zmienia, opóźnia lub likwiduje postępowania administracyjne i prawne, komplikuje spotkania i wyjazdy, wprowadza zamieszanie w nauce, obnaża medialne kłamstwa, pokazuje niesnaski pomiędzy rodzeństwem, kuzynami, sąsiadami i znajomymi. 

W sferze politycznej konfliktuje państwa /szczególnie sąsiadujące - konflikty dotyczą przede wszystkim procedur, rozwiązań prawno-administracyjnych lub oszczerstw i kłamstw.

Tzw. ścieżka retrogradacyjna obejmuje odcinek pomiędzy 17-25 stp. Bliźniąt. Rozpoczęła się 15 maja a zakończy się 7 lipca.


W czasie swojego tranzytu Merkury doświadczy aspektu kwadratury z Neptunem.

Ścisłe kwadratury mają miejsce : 23-25 maja, 5-7 czerwca, 6-7 lipca.

Taki aspekt utrudnia nam ogląd tego wszystkiego co planeta proponuje - następuje lawina kłamstw, fake newsów, manipulacji itp. Wszystko to odbywa się pod przykrywką wyższych racji, rozsądku i moralności. 

Proszę pamiętać, że retrogradujący Merkury jest mocno uszkadzany przez ciężkie planety !

Niemniej jest to także okazja aby przyjrzeć się, w jaki sposób uszkodzone energie Bliźniąt, dokonują manipulacji i kreują "alternatywny" świat.

* Taką sytuację możemy obecnie obserwować w kwestii zeszłorocznych tzw. wyborów kopertowych - politycy wiją się jak piskorze a wypowiadanym bredniom nie ma końca.

Nie przypadkiem możemy obserwować perturbacje Morawieckiego - wszak Słońce, Merkury i Mars znajdują się w końcu Bliźniąt i wszystkie te planety doświadczać będą zwarcia z Neptunem /na przestrzeni 4-6 lat/. Ponadto pan premier doświadcza kwadratury do powyższych planet ze strony Urana i Plutona w końcówce Panny /to tzw. służby, instytucje nadzorujące, poręczenia i oczywiście syjoniści ... to także Banaś/.

O tych i innych przyjemnościach w horoskopie Morawieckiego pisałam w poście z 12 grudnia 2017 r. "Eklektyczny premier".

Ostrego zwarcia z Neptunem doświadczy także Kaczyński, który ma Słońce w końcu Bliźniąt. Retrogradujący Merkury może nam podrzucić jakieś smaczki dotyczące tej persony.

Ponadto w scenariusz zdarzeń wplącze się natalny Pluton /15 stp. Lwa/ Kaczyńskiego - a tam niedługo tranzyt Marsa /5-7 lipca/.


Jeśli mamy do czynienia z kwadraturą Merkury-Neptun to z całą pewnością poruszy ona wiele spraw dotyczących tzw. pandemii / Neptun to symbol pandemii i izolacji/.

Nie będę ponownie opisywała tego wszystkiego, co związane jest z tym tematem.

Przypominam, że posty około pandemiczne zamieszczałam wytrwale od 13 lutego aż do końca maja 2020 r. /. Podtrzymuję ten przekaz. Jest on wciąż aktualny

* Zwracam uwagę na post z 2 kwietnia 2020 r. "Covid-19, mapa nieba, cz.1" i uwagę dotyczącą iż Covid-19 związany jest z uogólnionym wykrzepianiem wewnątrznaczyniowym.

Przypominam, że był to czas, kiedy rozpoczynał się pierwszy locdown a lekarze leczyli zapalenie płuc.

Dopiero od niedawna pojawiają się artykuły, że covid-19 nie jest chorobą układu oddechowego a chorobą naczyniową.

Mój Boże ! kto nas leczy ! ... a może to astrolodzy mają stanąć przy łóżkach chorych ? Szaleństwo !

Kwadrat Merkury-Neptun może także odkryć rąbka tajemnicy na temat tzw. głębokiego państwa - coś ujrzy światło dzienne a może ogłoszą jakiś manifest, wypełzną z nor ... ?


Tranzytujący Merkury stworzy także półkwadraturę z Uranem a to może nam objawić intencje dotyczące zmian w zakresie systemu wartości i pieniądza.

Ścisła półkwadratura przypada 9-10 lipca ... możliwe perturbacje walutowe lub/i problemy z dostępem do środków finansowych.


 


0 komentarze:

Prześlij komentarz