poniedziałek, 31 maja 2021

Najciekawsze tranzyty - Wenus


29 maja, Wenus i Merkury spotkały się w 25 stp. Bliźniąt /koniunkcja lucyferyczna/.

Koniunkcja wskazuje znak Bliźniąt, dekanat Wodnika, stopień Ryb - to informacja dotycząca przekazów, informacji, kontaktów, które związane są ze sferą tajemnic. To prawdopodobnie obszar naszej prywatności i intymności  wśród zgiełku i otaczających nas ludzi. Być może należy opanować umiejętność ukrywania się przed agresywnymi przekazami medialnymi i manipulacjami a może stworzyć własną ukrytą strefę komfortu /miejsce ukrycia się, schron, możliwość wycofania się z życia społecznego, ochronę naszych intencji lub wrażliwych danych/. To także wskazanie, że mogą pojawić się wrogowie wśród naszej dalszej rodziny, znajomych czy sąsiadów.

Symbole sabiańskie mówią o 25 stp. Bliźniąt : pozbywanie się rzeczy nieistotnych, by dotrzeć do czystej rzeczywistości; dbanie o swoją własność; pozbywanie się śmieci; wycinanie tego co zbyteczne; skup się na sprawach podstawowych a nie na pozorach.

25 stp. Bliźniąt przez ostatni miesiąc był uszkadzany przez półkwadraturę ze strony Urana. Uran w sposób mniej lub bardziej transparentny oddziaływał na kwestie związane z walutami, finansami, bankami itd. Działania prowadzone są w sposób zakamuflowany i uszkodzenia 25 stp. Bliźniąt pozostały niezauważone i niedocenione. 

Na ten stopień przyjdzie jeszcze czas, kiedy jego energię uszkodzi kwadraturowy Neptun.

Takie ostre zwarcie nastąpi w kwietniu 2022 r. - w połowie miesiąca 2022 r. nastąpi koniunkcja Jowisz-Neptun w 25 stp. Ryb, pod koniec kwietnia do Neptuna dołączy Wenus a w połowie maja Mars.

Zbiór tych planet w znaku Ryb /dekanat Skorpiona, stopień Strzelca/ powoduje energię rozrastania się/ekspansji a w związku z tym zniszczenie energii 25 stp. Bliźniąt będzie olbrzymie. Dziura energetyczna w znaku Bliźniąt będzie wielka niczym lej po bombie a energie, które go wypełnią przyjdą w 2025 r. /uszkodzony przez Saturna Jowisz/ oraz w 2032 r. /Uran i Saturn/. Nie będą to energie proste i przyjemne. 

Prawdopodobnie odczujemy bardzo duży wpływ na naszą prywatność /np. wycieki danych, kradzieże danych, podszywanie się pod inne osoby lub instytucje/ a następnie zaproponowane zostaną ... jak zawsze ... jedyne skuteczne sposoby aby przeciwdziałać tej trudnej sytuacji. Możemy także doświadczyć ingerencji, w nasze prywatne sprawy, osób z naszego bliskiego środowiska.

Myślę, że wraz z tranzytem Jowisza, Saturna i Urana przez znak Bliźniąt zostaną wprowadzone pełne systemy identyfikacji na wszelkich poziomach. Koniunkcja Saturn-Uran w znaku Bliźniąt może być momentem pełnego wdrożenia tzw. elektronicznego pieniądza.

"Niosący światło" czyli koniunkcja Merkury-Wenus, właśnie teraz wskazuje aby przedsięwziąć odpowiednie kroki. Zakładam, że jeśli następuje takie wskazanie to może się okazać skuteczne.

Być może należy już teraz zadbać o swoją strefę prywatności, tajemnic i intymności.

* O wielkiej koniunkcji Jowisz-Neptun w 2022 r. napiszę oddzielny post.


13-15 lipca Wenus spotka się z Marsem w 19-22 stp. Lwa. Stopnie zodiaku są bardzo mocno "obciążone" zaćmieniem Słońca i wielkim krzyżem astrologicznym z 1999 r. - pisałam o zaćmieniu i przepowiedni Nostradamusa w postach z 1, 5 i 8 września 2014 r. Ciężka planeta tranzytująca ten obszar przynosi gwałtowne wydarzenia /zamachy, katastrofy naturalne, katastrofy/. Mocno zaznacza się teren Bliskiego Wschodu oraz południowo-wschodniej Azji. Pojawiająca się w tym paśmie Wenus wskazuje na duże znaczenie ewentualnych zdarzeń. 

W Polsce jest to często czas zmian politycznych, referendów, odwołań z politycznych stanowisk itp.


Na super ważny tranzyt Wenus musimy poczekać do połowy listopada tego roku.

Wenus znajdzie się kursie i ścieżce ... retrogradacyjnej pomiędzy 11 a 27 stp. Koziorożca i doświadczy intymnego spotkania z Plutonem /aż trzy razy/. 

Wędrówka Wenus przypadnie na czas pomiędzy 17.11.2021 r. a 3.03.2022 r. - bardzo długi tranzyt.

Prawdopodobnie będziemy mogli obejrzeć działanie i strukturę SYSTEMU.

* O tym fascynującym tranzycie także napiszę oddzielny post.

________________________________________

W ostatnim czasie bardzo często używane jest słowo Lucyfer w odniesieniu do bliżej nieokreślonych sił ciemności, które chcą zawładnąć światem.

Przypominam więc, że na moim blogu Lucyfer to "niosący światło", "jutrzenka" czyli Wenus w koniunkcji z Merkurym.

Wenus związana jest z objawieniem, mesjanizmem, prorokiem, prowadzącym ku światłu nauczycielem, intuicją, znakami i wskazówkami. Merkury to światło, boska wiedza.

Przekaz lucyferyczny ostrzega, proponuje wyjście z sytuacji, uruchamia intuicję, "organizuje" nauczycieli.
1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czytam na temat koniunkcji Wenus-Mars. Dzisiaj (onet bodajże) czytałem, że nieoficjalnie mówi się o przedterminowych wyborach na jesień. Jak zwykle szczury pierwsze chcą się ewakuować.
Przy okazji, dalej nie rozumiem dlaczego Pani taki nacisk kładzie na Symbole Sabiańskie, gdzie wg mnie np. ważniejsze są Gwiazdy Stałe. Nie mam zamiaru podważać Pani wiedzy astrologicznej - więcej, ale jestem pod wrażaniem Pani wiedzy i czytam to z przyjemnością, bo tak naprawdę jestem amatorem astrologicznym, który próbuje coś tam kojarzyć i najczęściej na tym się kończy. Rozpoznawalność Gwiazd Stałych jest od dawna, natomiast Symbole Sabiańskie są stosunkowo młode. Nie wykluczone, że coś jest w Symbolach Sabiańskich, zważywszy na to, że tak jak cała Astrologia jest Nauką Abstrakcyjną (celowo użyłem wielkich liter), jak np. Matematyka, tak i Symbole Sabiańskie są w pewnym sensie jakością samą w sobie na podstawie, której można interpretować Astrologię.
Pozdrawiam, wierny czytelnik

Prześlij komentarz