piątek, 21 marca 2014

Ukraiński klincz


Energie znaku Wagi  powodują tworzenie i upadanie organizacji i struktur na poziomie lokalnym i międzynarodowym /post z 6.12.2013/ a znak Skorpiona wnosi powiew wojny /post z 27.01.2014/. Mieszanka wybuchowa. Mamy ukraiński konflikt.
Konflikt jest jednak dziwny,  wykreowany. Ukraina wygląda w tym konflikcie jako swoisty "koń trojański". To nie jest bezpodstawne przypuszczenie, ten kraj bardzo często był wykorzystywany przez inne nacje do tzw. brudnej roboty.
Ukraina kocha wolność, jednak jest ona pojmowana w bardzo szczególny sposób.
Słowa klucze do charakterystyki Ukrainy : odgrywanie historii, postrzeganie innych jako bramy do bogactwa i spełnienia, dostrzeganie okazji, wykorzystywanie innych dla osobistych zysków, umyślne wywoływanie fałszywego wrażenia.
A może Ukraina odgrywa rolę tzw. podwójnego agenta /a może nawet potrójnego/?
Nowy premier Ukrainy, Arsenij Jaceniuk jest wprost idealnym przedstawicielem. Spryt, obłuda, manipulacja i ......kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo. Filozofia jego polityki - ten, kto ci poda rękę i poklepie po ramieniu, daje swoiste namaszczenie /podobnie działał Nikodem Dyzma/.

No i jeszcze w tym wszystkim niebagatelną rolę odgrywają cuda.
W berlińskiej klinice Chartie, zostaje cudownie uleczona "caryca" Julia Tymoszenko. Po dwunastodniowym leczeniu, polegającym na zabiegach psychoterapeutycznych i wstrzyknięciu lekarstwa w okolice kręgosłupa, ból na trwałe ustąpił. To chyba cud, a do kliniki Chartie przybędą pielgrzymki cierpiących ludzi.

Dosyć ciekawie wyglądają ostatnie transfery z cel więziennych.
Najpierw Michaił Chodorkowski, ułaskawiony przez cara Putina, trafia wprost w ramiona niemieckiej administracji a zaraz po nim piękna Julia także prosto z celi w objęcia niemieckich medyków.
W filmach, w ten sposób przedstawiane są wymiany agentów. Tylko kto lub co było w zamian ?
Chyba jest coś na rzeczy.

Dzisiaj Unia Europejska podpisuje z Ukrainą polityczną umowę stowarzyszeniową. Trzeba przyznać, że dzień jest bardzo charakterystyczny. Opisałam dominujące wpływy tego dnia w poście "Lost" z 17.03.br.
Jaki dzień taka umowa.
Dzień jest świetny na niepoważną, niezobowiązującą randkę / niestety nie można wykluczyć konsekwencji za jakieś pół roku /.
W miesiącach wrzesień-grudniu 2015 r. cały ten układ rozsypie się, ale szczególnie trudny czas przyjdzie w miesiącach kwiecień-sierpień 2016 r. Niestety, może to być czas niebezpieczny dla Polski /i nie tylko/.
Co takiego może się wydarzyć ?
Kosmos zagra na tej samej strunie na której grał w kwietniu 1986 r. - wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Czy to będzie podobne zagrożenie ? Być może, ale nie musi to być zagrożenie tego typu.
W tej chwili przewiduję, że prawdopodobnie w połowie grudnia 2015 r. ze strony Ukrainy nadciągnie niebezpieczeństwo. Dalsze rozważania na ten temat będę prowadziła po 26/27.09.2014 r. /zobaczymy co się wtedy wydarzy/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz