wtorek, 4 marca 2014

Jak rozpętano wojnę światową


Jeśli  pragniesz wolności dla siebie, wywołasz wojnę.
Jeśli pragniesz wolności dla innych, będziesz żyć w pokoju.

Dnia 24.05.1914 r. na tajnym spotkaniu, kilku nastolatków, członków serbskiej organizacji Czarna Ręka, otrzymało od jej szefa pieniądze, broń, granaty oraz instrukcje dotyczące zamachu na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.
Dnia 28.06.1914 r. dokonali zamachu w Sarajewie.
Później zaczęła działać "zasada domina", wywołana skomplikowanym systemem sojuszy międzynarodowych. Niemcy poparły Austrię, Rosja poparła Serbię, Francja poparła Rosję, Niemcy zaatakowały Belgię, Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Niemcom, a później dołączy się do tego konfliktu i inne kraje / w ramach swoich zobowiązań /.

W sierpniu 2008 r. śledząc wydarzenie w Gruzji i patrząc na "mapę nieba" miałam wrażenie, że infantylny pan o rozdętym ego /obecnie, były prezydent Gruzji M.Sakaszwilli / ma ochotę skorzystać z tego szaleńczego scenariusza, z 1914 r. Z dużym upodobaniem obwoził swoich "gości" i  ostrzegał przed rosyjskim zagrożeniem /np. ostrzelanie samochodu z prezydentem L.Kaczyńskim/. Ewidentnie dążył do zwarcia z Rosją, licząc, że "zachód" przybiegnie mu z pomocą.
Kiedy zobaczyłam tego osobnika, przemawiającego na Majdanie doszłam do wniosku, że głupota jak zaraza, roznosi się szybko.
Ilość oszołomów wśród ukraińskich rewolucjonistów jest całkiem spora więc szaleńczych pomysłów też nie brak. Może też dojdą do wniosku, że zamiast wysilać się, znajdą sojuszników, którzy za nich wszystko załatwią. Ale żeby sojusznicy zechcieli to zrobić należy ich postawić w sytuacji bez wyjścia.
Wniosek:
Powstrzymać się z wyjazdami na Ukrainę.
Politycy jeżeli bardzo chcą to pojadą, ale lepiej niech nie wsiadają do jednego samolotu.

2.12.2013 r. w "Okiem astrologa - powrót do przeszłości" skonfrontowałam wydarzenia w Gruzji i na Ukrainie. Wyznaczyłam daty, pokazujące rezultaty działań polskich polityków:
- 8.12.2013  "Majdan" zrzuca z cokołów pomniki Lenina /z pewnością dokonali tego najwięksi z największych
- przełom luty/marzec - teraz właśnie smakujemy owoce tych dyplomatycznych cudów /chyba nie jest miło?/
- co będzie w połowie lipca /a konkretnie od 16.07 do nawet pierwszych dni sierpnia / zobaczymy ? Kosmos podarował trochę czasu, żeby pomyśleć, uderzyć się w pierś i .........postępować mądrzej

Dla każdego człowieka, dla każdego państwa przychodzi czas zmian. Nie trzeba nic przyspieszać ani nic hamować. Kiedy ten czas przychodzi, wszystko przebiega właściwie. Zupełnie jakby cały Wszechświat temu sprzyjał. Zmian nie należy traktować jako złych bądź dobrych, one po prostu są. To historia je osądzi.

Mury

"No i przebiłeś głową mur. Co będziesz robił w sąsiedniej celi ?" /S.J.Lec - Myśli nieuczesane/

0 komentarze:

Prześlij komentarz