poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Mapa nieba, cz.3


Planeta Neptun
Planeta Neptun, w kwietniu 2011 r., "weszła" w znak Ryb. Pozostanie tam do końca stycznia 2026 r.

Pod wpływem Neptuna ludzkość szuka porozumienia, chce tworzyć jedną wielką rodzinę.
Neptun w Rybach "mówi": dialog i porozumienie jest warunkiem do osiągnięcia wolności.
Ludzie pod wpływem tych neptunicznych energii chcą mówić, mówić o wolności. Oczywiście, każdy pojmuje wolność na swój sposób i zafundujemy sobie biblijną wieżę Babel. Dużo koncepcji, jeszcze więcej słów a pozostanie ............. jednak coś nam z tego pozostanie. Czy to będzie prawdziwa wolność, czy tylko jej namiastka, która poprawi samopoczucie? No cóż z Neptunem jest jak z ludzkim słowem- prawda lub fałsz.
Np.popularność blogów jest spowodowana właśnie wpływem Neptuna - piszesz co chcesz i daje to poczucie wolności. Możesz gromadzić wokół bloga swoją "rodzinę", czyli czytelników.
Portale społecznościowe podlegają Neptunowi w znaku Wodnika - mamy swój wspólny, wyimaginowany raj i jest nam ze sobą dobrze - lubisz mnie? łapka w górę!
Mój blog także powstał pod silnym neptunicznym wpływem. Układ astrologiczny był całkiem dobry, więc może uchroni mnie to przed nadmiernym fantazjowaniem /oj! Neptun lubi pofantazjować/.

Neptun w znaku Ryb /w niekorzystnych konfiguracjach/ może przynosić silne tendencje do demonstrowania swojej niezależności i niezadowolenia. Prowadzi do działań w grupie i okrzyków : na barykady! zabić ....../co komu wpadnie do odurzonej głowy/, precz z ......... /tu też zgodnie z upodobaniami/. Tak, tak, to pod wpływem Neptuna w znaku Ryb rodzą się rewolucje lub tzw.zadymy.
Jest to także przygrywka do tworzenia się tzw. -izmów i -kracji /komunizm, nazizm, kapitalizm, socjalizm, pozytywizm, romantyzm, neologizm, itp. oraz demokracja, pantokracja, plutokracja, kryptokracja, itp./
To właśnie wtedy wykluwają się różnorakie idee /nieraz są całkiem ciekawe ale niekiedy groźne/.

Ostatnio Neptun w znaku Ryb był w latach 1847-1863.
Demonstracja neptunicznych energii była bardzo charakterystyczna.
Wiosna Ludów /1848/ objęła prawie całą Europę. To wtedy narodziło się hasło : "wolność-równość-braterstwo". To czas kiedy mieliśmy do czynienia z falą uwłaszczania chłopów, to czas kiedy klasa robotnicza wkroczyła na arenę polityczną.
Ciekawostki:
- w latach 1853-56 toczyła się tzw.wojna krymska, wojna pomiędzy Imperium Rosyjskim a Imperium Osmańskim i jego sojusznikami /W.Brytania, Francja, Sardynia/. Rosja przegrała .............. a może nastąpi powrót do przeszłości ?.................... ciekawe, bardzo ciekawe.
- to także czas kiedy dużą popularność zyskał gaz /gazowe oświetlenie uliczne/
- piwo także zaczęło być popularne, w 1856 r. powstał w Polsce browar Żywiec

Prognozuję, że najistotniejsze wydarzenia nastąpią w 2024 i 2025 r. i będą one prawdopodobnie dotyczyły Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Będzie to swoista Wiosna Ludów dla tego obszaru świata /zmiany polityczne, religijne, społeczne/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz