wtorek, 5 sierpnia 2014

Mapa nieba, cz.4


Planeta Uran
Planeta Uran zagościła w znaku Barana pod koniec maja 2010 r. Przebywać tam będzie do marca 2019.
Znak Barana to koncepcja. Kiedy znane są już zasady "gry", kiedy duch posiadł wszystkie narzędzia działania, tworzy się koncepcja. Dopiero po niej nastąpi świat materii. Baran to inspiracja, Wielki Architekt materialnych bytów.
Planeta Uran przebywając w znaku Barana dokonuje swoistej klasyfikacji tych inspiracji. Ważne mają być te, które ludzkość oceni jako "opłacalne". Niestety, to co opłacalne dla człowieka nie zawsze jest ważne z punktu widzenia Wszechświata. Od czasu do czasu wystąpi więc konflikt interesów.
Jeśli planeta Uran będzie pozostawała w harmonijnych układach do innych planet będziemy mięli wrażenie, że nasze myśli, marzenia wręcz same się materializują. Jeśli układy będą nieharmonijne poczujemy, że nasze koncepcje rozsypują się w pył /nie są warte materializacji/.
Praktycznie od momentu kiedy Uran wszedł w znak Barana jest on poddawany nieharmonijnym wpływom.
Wygląda to tak, jakby Wszechświat /niczym wymagający nauczyciel/ mówił : źle, błąd, nie tędy droga, poprawka, głupoty, człowieku - błądzisz, twój plan nie nadaje się do realizacji.
Kiedy Kosmos ulituje się i spojrzy łaskawszym okiem na ludzkie wysiłki ?
Zwracam uwagę na takie daty : 25.09.2014 r., 5.10.2014 r., 28.02-12.03.2015 r., 16-20.06.2015 r., 26-31.12.2016 r., 18-20.05.2017 r., 11-15.11.2017 r.
..................... i zapanuje era wiecznej szczęśliwości ?
Nie, nic z tych rzeczy. Zmaterializować mogą się najwspanialsze koncepcje, które rozwijają człowieka i świat ale także te najciemniejsze prowadzące do degradacji.
Naukowiec może doprowadzić swoją wieloletnią pracę do szczęśliwego zakończenia ale także nawiedzony satrapa może wprowadzić wymyślone przez siebie rządy.
Kosmos nie jest miłosierny, nie jest demokratyczny ani nie jest sprawiedliwy według naszego ludzkiego pojmowania.

I trochę historii. Jak wyglądał świat, kiedy ostatnio planeta Uran przebywała w znaku Barana ?
Były to lata 1926-1935.
Z uranicznymi energiami wiąże się dynamiczny rozwój nowych sposobów przemieszczania się oraz komunikowania. Powstają sterowce, samoloty, nowoczesne samochody /silnik Diesla/. To czas tworzenia się pierwszych linii lotniczych i wielkich fabryk produkujących samoloty. To w tym czasie powstają znamienite marki samochodów /znane do dziś/. To także czas aeroklubów, pierwszych wyścigów samochodowych, to czas pierwszych podniebnych podróży transatlantyckich.
Następuje także bardzo intensywny rozwój w dziedzinie radia  /pierwsze rozgłośnie, przesyłanie sygnału radiowego na bardzo duże odległości/. W 1931 r. w Raszynie uruchomiono najsilniejszą w Europie stację radiową.
Pojawia się także telewizja. Kino zaczyna mówić. W 1927 r. ma miejsce pierwsza transatlantycka rozmowa telefoniczna.
Opatentowany zostaje tranzystor, pojawia się płyta gramofonowa i pierwsze drzwi otwierają się przy pomocy fotokomórki.
Jednocześnie jest to także czas wielkiego kryzysu, faszyzmu rozlewającego się po całej Europie oraz intensywnego rozwoju przemysłu zbrojeniowego. To czas wygranych w Niemczech wyborów przez NSDAP i powstania pierwszego obozu koncentracyjnego w Dachau, to czas wielkiego głodu na Ukrainie /przymusowa kolektywizacja/, to czas Berezy Kartuskiej w Polsce.
Trochę podobieństw można znaleźć, patrząc na dzisiejszy świat.

0 komentarze:

Prześlij komentarz