czwartek, 19 marca 2015

Zaćmienie Słońca w parze z gwiazdą Scheat


Zaćmienie Słońca jest niewątpliwie bardzo ciekawym zjawiskiem przyrodniczym i fascynującym doznaniem estetycznym.
Astrologia przypisuje, zaćmieniom Słońca, dość złowróżbną symbolikę.
Złowrogi fakt zaćmienia Słońca potęguje pozycja zodiakalna - wystąpienie w 30 stopniu znaku Ryb, czyli w miejscu położenia gwiazdy stałej Scheat.
Gwiazda Scheat w połączeniu z innymi planetami zapowiada katastrofy, kataklizmy żywiołów i zdarzenia pociągające za sobą wiele ludzkich ofiar, śmierć wybitnych osób.
Aktywność tego układu /gwiazda Scheat z zaćmieniem Słońca/ może trwać blisko 80 lat.

Kiedy występowały konfiguracje z gwiazdą Scheat  można było spodziewać się katastrof samolotowych, morskich, kolejowych, zamachów terrorystycznych.
Katastrofa w Smoleńsku także wydarzyła się podczas konfiguracji z gwiazdą Scheat /opozycja Saturna i koniunkcja z Uranem/.
Kiedy nastąpiła długotrwała koniunkcja z retrogradującym Marsem nastąpił napad terrorystyczny na pasażerski prom oraz wybuch i pożar platformy wiertniczej na Morzu Północnym / w 1988 r./
Zaćmienie Słońca w 30 stopniu Panny /opozycja do Scheat/ przyniosła katastrofy żywiołowe w Szwajcarii i Turcji oraz poważne zamieszki w Meksyku, które pochłonęły wiele ludzkich istnień /w 1968 r./.
Podczas opozycji retrogradującego Marsa z Scheat, w 1965 r., zmarł Wilson Churchill a na Alasce doszło do najsilniejszego w historii trzęsienia ziemi.
To oczywiście zaledwie niektóre wydarzenia. Od dnia jutrzejszego każdy układ planet wchodzący w konfigurację z gwiazdą Scheat będzie przynosił przykre i trudne wydarzenia.

W Polsce zaćmienie będzie częściowe /60-70%/. Punkt optimum nad Warszawą wystąpi około godziny 10:35. Pełne zaćmienie będzie widoczne nad północną częścią Oceanu Atlantyckiego, nad Morzem Norweskim i Arktycznym /i ten rejon może być szczególnie wrażliwy/. Przypominam, że na północy Rosja zgromadziła bardzo dużą liczbę żołnierzy i sprzętu.
W symbolicznym znaczeniu horoskop zaćmienia pokazuje sytuację jakby życie zamarło.

Należy także pamiętać aby zaćmienia nie oglądać gołym okiem - najlepsze są szyby spawalnicze.
Oglądanie zaćmienia przez lornetkę lub lunetę grozi ślepotą.
Astrologiczny "czarny" żart : "astrolog przez lunetę ogląda zaćmienie Słońca tylko dwa razy w życiu - raz jednym i raz drugim okiem - później jest ślepy"

0 komentarze:

Prześlij komentarz