niedziela, 1 marca 2015

Niebo nad naszymi głowami - Uran i Pluton


Czas płynie, planety zmieniają swoje położenie na zodiakalnej mapie ............ a my obserwujemy coraz to nowe wydarzenia.
W najbliższym czasie zanotujemy kilka ciekawych układów planetarnych.

Około połowy marca nastąpi ścisła kwadratura pomiędzy Uranem /16 stp. Barana/ i Plutonem /16 stp. Koziorożca/. W ciągu ostatnich czterech lat mieliśmy do czynienia z całą serią układów kwadraturowych pomiędzy tymi planetami. Ta najbliższa kończy ten cykl. Następna kwadratura między tymi planetami wystąpi za kilkadziesiąt lat.
Wieloletni układ kwadraturowy Uran-Pluton wykreował świat "mocujących się gigantów" - kto ważniejszy? kto więcej może? kto ma talent a kto siłę?
Pluton w Koziorożcu, niosący zapędy do dominacji, mocarstwowości i gigantycznego rozwoju medialnej manipulacji, co chwila napotykał przeszkody, które organizował mu Uran /bardzo gwałtowny rozwój technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, szeroka fala migracji ludności/.
"Strapiony Pluton" niejednokrotnie zachodził w głowę, jak zapanować nad tym całym ziemskim padołem.
Bo przecież wszystko ma pod kontrolą, wszystkich i wszystko szpieguje, manipuluje i kreuje bez ograniczeń a tu co ............. człowiek przemieszcza się bez końca, gada jak najęty z całym światem, wtyka nos w nie swoje sprawy i jeszcze jest wiecznie niezadowolony. Trudno okiełznać taki świat !!!
To właśnie na fali układu kwadratury Uran-Pluton wybuchały skandale ujawniające tajemnice "nietykalnych" - to sprawa Juliana Assange'a i Edwarda Snowdena, którzy ujawnili ściśle tajne dokumenty amerykańskiej administracji, - to ruch ACTA, - to także nasza krajowa afera podsłuchowa.
Na tej samej fali rozgrywają się wydarzenia świata mediów - różnorakie skandale i afery.
Można powiedzieć, że działanie Urana miało na celu pokazanie jak prymitywny, prostacki a zarazem bezwzględny i konformistyczny jest świat wielkiej i mniejszej polityki, świat mediów, świat "królów". Zobaczyliśmy już wiele, więc czy dalej będziemy tkwić w ułudzie i romantycznych porywach ? Baranek

17.03 ostatni raz Pluton i Uran znajdą się w tym mocnym układzie. Może znów zobaczymy, że "król jest nagi" a ci, którzy nazywają się ojcami i matkami narodu oraz pretendują do miana autorytetów, zanurzeni są w szambie po czubek głowy.
Taki układ może być także pokazem siły, konfrontacją. Może wiązać się z przymuszaniem ludzi do czegoś np. pobór wojskowy. Może wiązać się także z ograniczaniem dostępu do czegoś, np. zakręcenie gazowego kurka, brak wody, brak energii elektrycznej.
Z różnymi gwałtownymi wydarzeniami możemy mieć do czynienia aż do połowy kwietnia.
Mogą wystąpić akty terroru /łącznie z zamachami bombowymi/. Wydawnictwa i firmy medialne oraz dziennikarze mogą popadać w kłopoty /różnego typu/.
Sygnały o chorobach zakaźnych mogą być coraz bardziej napastliwe.
Nie zdziwię się, jeśli usłyszę wiadomości o konflikcie Francja-Niemcy /konflikt interesów/.
Rynek złota i amerykańska giełda mogą wykazywać ............... brak stabilności.
Być może usłyszymy coś o londyńskim Blackfriars Bridge oraz nowojorskim moście Brooklińskim.
Prawdopodobnie usłyszymy coś o kościele Mariackim i ołtarzu Wita Stwosza /konieczność naprawy, akt wandalizmu ???/.
Cypr ponownie może nas zaskoczyć.
Pojawi się na rynku "gadżet", który będzie dużą atrakcją dla amatorów nowoczesnej elektroniki a jednocześnie będzie przełomem w metodach inwigilacji.
To czas bardzo intensywnego działania propagandy /ze wszystkich stron/ - najlepiej nie słuchać i nie patrzeć.

W ostatnim czasie byliśmy świadkami walki o władzę i wpływy, za 11 lat już nie będzie walki. Od 2026 roku, "wielcy tego świata" ustanowią warunki gry, które będą bezwzględnie obowiązujące i nawet nikt nie będzie chciał protestować.

Nowe wartości i nowe zasady, ustanowione przez szaleńców rządnych władzy, zapanują na następne 100 lat. Czy można uchronić się przed tym światem ?
Być może, nie wiem. Ale zawsze można .............. Tuwim0 komentarze:

Prześlij komentarz