niedziela, 8 listopada 2015

Wolna wola, cz.4


Dalszy ciąg oddziaływania "wolnej woli" czyli planety Mars w znakach zodiaku :

- w Wadze : "słoń w składzie porcelany"
Człowiek jest niepokorny w stosunku do społecznych reguł. Lubi rewolucyjne zmiany społeczne i często staje się inspiratorem takich zmian. Jego pomysły mogą powodować, że "zaraża" innych swoją wolą. Nawet jeśli układy z Marsem są pomyślne można zauważyć bezwzględność w stosunku do reszty społeczeństwa, nie liczy się z opinią innych, arogant. W skrajnych przypadkach może sięgać po rozwiązania siłowe. Mars w znaku Wagi to zły prognostyk dla partnerstwa. Często pokazuje przemoc wobec partnerów /może być to właściciel horoskopu albo jego partner/. W polityce cechuje tzw. mocnych ludzi. Mars tranzytujący znak Wagi często przynosi zmiany społeczne lub nowe umowy społeczno-polityczne /objawia się wola społeczna/.
Mars w Wadze jest w horoskopie W.Churchilla /dobre układy/, M. Thatcher /bardzo złe układy/ a także J.Kulczyka /złe układy/.

- w Skorpionie : skazany na walkę
Człowiek swoją wolę kieruje w stronę pozyskania kapitału, władzy, wojny, siły. Mars w znaku Skorpiona bardzo często występuje u wojskowych, policjantów, komorników, urzędników skarbowych, agentów różnych służb, szpiegów. O takich ludziach często się mówi, że mają "niezłomną wolę" i twardy charakter. Są niczym bogowie ....... i często tak o sobie mówią.
Nawet w przypadku pomyślnych aspektów bardzo często wnosi do życia element zagrożenia, ryzykanctwo.
W przypadku negatywnych aspektów człowiek czuje się bogiem, zdolnym do wszystkiego - nie należy wchodzić w drogę komuś takiemu /przejedzie jak czołg i nawet nie zauważy/. Dyktator - zawsze ma zbyt mało władzy.
Mars w Skorpionie jest w horoskopie J. Stalina /w bardzo negatywnym układzie z Plutonem/ a także u J. Goebbelsa, kardynała Richelieu oraz u ....... M. Skłodowskiej-Curie.

- w Strzelcu : najlepsze położenie
Człowiek nie czuje wielkiej potrzeby demonstrowania swojej wolnej woli, nic nie musi udowadniać. On ją po prostu ma - dostał taki dar od Boga. Wolna wola człowieka jest idealnie zintegrowana z Wielką Matrycą /boskim planem/. Wyższa wiedza i zrozumienie porządku istnienia - tam kierowana jest wola. Często o takich osobach mówi się : wybrańcy Boga. Nie, nie, oni wcale łatwo nie mają ale ich wola jest jednocześnie wolą Wszechświata. Człowiek ma głębokie, duchowe poczucie wolności i nie straszne mu kajdany i kraty - on wszędzie będzie czuł się wolny. W pozytywnych układach Marsa, plan realizacji woli przebiega bardzo płynnie i trudno cokolwiek zatrzymać. W przypadku niepomyślnych układów, pojawiają się wątpliwości i przeszkody ale wola i tak realizuje się. Są niczym długie ramie Boga - to często za ich pośrednictwem następują zmiany na świecie.
Mars w Strzelcu występuje w horoskopach A. Merkel, W. Putina, J. Piłsudskiego, N. Bonaparte /we wszystkich przypadkach Mars w dobrych konfiguracjach z innymi planetami, jedynie u kanclerz Merkel występuje pewne osłabienie/.

- w Koziorożcu : idź za głosem Boga
Dla człowieka bardzo istotna jest intuicja i swoją wolę kieruje tam, gdzie prowadzi go przeczucie.
Bardzo często są to ludzie-pasjonaci lub ci, którzy szybko odnajdują swoją życiową drogę i temu się poświęcają z pełną pasją. Może to być lekarz z powołania, najlepszy i oddany swojej profesji nauczyciel albo także /no cóż/ prostytutka, która uwielbia swoją pracę i oddaje swoim klientom i ciało i duszę.
Często tacy ludzie osiągają sukcesy w zawodzie-pasji.
Jeśli Mars jest w niepomyślnych układach człowiek skacze "z kwiatka na kwiatek" i nie wie na co się zdecydować - "i to pachnie i to nęci" a w rezultacie pozostaje tylko poczucie niespełnienia.
Marsa w Koziorożcu ma L. Balcerowicz /w bardzo dobrym układzie/ oraz A. Lepper /bardzo zły układ/.

w Wodniku : wola poszła spać /jedna z najtrudniejszych pozycji/
Człowiek nie lubi lub nie umie korzystać z wolnej woli, jest niedecyzyjny. Świetny klient firm doradczych i szkoleniowych. Musi by popychany, inspirowany. Często nie wie czego chce. Wiecznie oczekuje pomocy a problemy raczej przeczekuje.
Jeśli zajmuje eksponowane stanowisko musi posiadać rozbudowany sztab doradców lub występuje jako tzw. twarz jakiegoś przedsięwzięcia.
Mars w Wodniku występuje w horoskopie A. Kwaśniewskiego /bardzo zły układ/ i Ludwika XV /na króla miały wpływ jego liczne kochanki/.

w Rybach : wola spuszczona z łańcucha /jedna z najtrudniejszych pozycji/
Człowiek pragnie dysponować nieograniczoną wolą ale nie umie z niej korzystać. Z wielkim upodobaniem lubi łamać różnorakie zasady, przepisy, ograniczenia - nawet nie wie dlaczego to robi, po prostu ma taką ochotę ...... i już. Wola takiego człowieka przejawia się w sposób ...... infantylny. Wszystko mu przeszkadza i wszystko ogranicza.Chciałby coś zmieniać, wyzwalać się, zrzucać jarzmo ograniczeń ..... ale sensu nie ma w tych działaniach. Często jest ignorowany przez innych ponieważ trudno znieść te jego demonstracje wolnościowe. Takie położenie Marsa może wskazywać uzależnienia różnego typu lub przynajmniej mentalny nieład.
Mars w Rybach jest w horoskopie E. Kopacz /w negatywnych układach/

0 komentarze:

Prześlij komentarz