wtorek, 29 marca 2016

Baran**


Dzisiaj powracam do rozważań o znaku Barana.

Znak Barana czyli nasze "ja", nasza tożsamość i możliwości twórcze, bardzo często utożsamiane są z planetą Mars. W wielu astrologicznych podręcznikach można znaleźć informacje o władztwie Marsa w tym znaku.
Ja jednak uważam, że kluczową planetą, która określa nasze "ja" jest Jowisz.
Położenie Jowisza /w znaku i w domu horoskopowym/ pokaże nam w jaki sposób będziemy eksponowali nasze "ja" i nasze możliwości twórcze oraz jakich dziedzin życia będzie to dotyczyło. Np. Jowisz w 7-mym domu, w znaku Koziorożca /jeśli będzie w układach harmonijnych/ przyniesie możliwości kariery zawodowej w dziedzinie zarządzania potencjałem ludzkim. Jeśli Jowisz będzie miał układy nieharmonijne z innymi planetami, może spowodować to tendencje autorytarne, kariera może się załamać lub człowiek nie będzie w stanie unieść odpowiedzialności.
Planeta Jowisz pojawia się w znaku Barana co 12 lat, ostatnio była tam w 2011 r.
Warto przypomnieć sobie, czy w naszym "ja", w tym czasie, nastąpiły jakieś zmiany. A może o czymś marzyliśmy lub coś postanowiliśmy ? A może coś ciekawego i odkrywczego przyszło nam do głowy ?
Jeśli w osobistym horoskopie, Jowisz jest w harmonijnych układach, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w 2020 r. nasze pragnienia i plany z tamtego okresu mogą się ziścić i osiągniemy sukces.
Drugą istotną planetą, która bardzo mocno oddziałuje na znak Barana jest Neptun.
Planeta Neptun wnosi do znaku Barana tendencje pokoleniowe. Pojawia się w tym znaku co ok. 168 lat i zmienia nasze spojrzenie na siebie samych /jako rodzaj ludzki/. Inaczej rozumiemy naszą tożsamość i w inny sposób próbujemy kreować świat. Zaczynamy inaczej rozumieć nasze człowieczeństwo i naszą rolę na planecie Ziemia.
Ostatni pobyt Neptuna w znaku Barana to lata 1859-1875 i zaprezentowanie przez Darwina teorii "O powstawaniu gatunków ....". W roku 2026 Neptun ponownie wejdzie w ten znak i prawdopodobnie przyniesie nowe koncepcje lub odkrycia, dotyczące pochodzenia człowieka i jego tożsamości.

Znaczenie znaku Barana w domach horoskopowych :
- w 1-szym ...... bardzo ważne jest nasze ego i nasze możliwości kreowania rzeczywistości. To jest nasz znak rozpoznawczy. Czujemy się ważni.
- w 2-gim ...... "ja" i możliwości kreowania świata bardzo często pomagają nam w tworzeniu wartości materialnych, w zarabianiu pieniędzy.
- w 3-cim ........ lubimy mówić o sobie i o swoich twórczych możliwościach. Możemy zostać autorem własnych wspomnień lub ktoś napisze naszą biografię.
- w 4-tym ...... możemy zostać głową państwa, reprezentantem jakiejś organizacji lub przynajmniej być postrzegani jako "głowa rodziny".
- w 5-tym ..... być może nasze możliwości twórcze będziemy eksponować na scenie lub w innej dziedzinie sztuki. Mogą być bardzo ważne zdolności prokreacyjne.
- w 6-tym ...... nasze "ja" możemy identyfikować z ciałem i jego sprawnością. Sensem istnienia może być praca i pomoc innym ludziom.
- w 7-mym ..... bardzo lubimy prezentować swoje "ja" - "wszystko na sprzedaż" . Często występuje chęć błyszczenia w tzw. towarzystwie. Może się zdarzyć, że nasz partner życiowy będzie dosyć egocentryczny.
- w 8-mym ..... trudne położenie, częste myśli o przemijaniu, poszukiwanie swojego "ja". Jednak może się zdarzyć, że będziemy stanowili dużą wartość dla następnych pokoleń /np. pozostawimy duży spadek/.
- w 9-tym .... sami ustalamy warunki "gry" i nie lubimy poddawać się stanowionym zasadom. Zbyt dużo naiwnego filozofowania.
- w 10-tym ....... swoje "ja" utożsamiamy z karierą i sukcesem. Lubimy udowadniać swoje racje.
- w 11-tym ..... często wydaje nam się, że jesteśmy idealni lub usilnie dążymy do ideału /wtedy na ogół występuje dużo kompleksów/. Mogą pojawić się przyjaciele, którzy będą egocentryczni.
- w 12-tym ...... "wolny duch". Dla naszego istnienia i rozwijania twórczych potencjałów niezbędna jest wolność i niezależność.

Położenia znaku Barana w domach horoskopowych powinno być rozpatrywane w połączeniu z rozważaniami pozycji Jowisza.

0 komentarze:

Prześlij komentarz