niedziela, 13 marca 2016

Retrogradacja Marsa**


Poprzednia retrogradacja Marsa miała miejsce w znaku Wagi i występowała pomiędzy lutym a lipcem 2014 r. Mars w Wadze, przynosi chęć zmian porządku społecznego i politycznego. Wprowadza zamęt w zakresie umów i kontraktów. Zmienia także społeczne postrzeganie świata.
W czasie luty-lipiec 2014 r. Mars wprost idealnie wypełnił swoje zadanie.
Nastąpił "kryzys ukraiński", społeczeństwa inaczej /trzeźwiej/ popatrzyły na "arabską wiosnę", powstało Państwo Islamskie a Unia Europejska miała wiele problemów aby wypracować wspólne wnioski w bardzo wielu kwestiach. W Polsce partia rządząca systematycznie traciła popularność a zwieńczeniem tego procesu była "afera podsłuchowa" - dalej mieliśmy już do czynienia z konsekwencjami tego procesu /wyjazd D.Tuska do Brukseli, powołanie niepopularnego rządu E.Kopacz, tarcia w PO/.
Mars skutecznie rozkruszył zmurszały fundament obecnego świata, podważył istniejące status quo.

21 czerwca 2014 r. /to już ponad 1,5 roku temu !!!/ w poście "Wprost do upadku****" pisałam między innymi o tranzycie Marsa przez Wagę i zaznaczyłam ........
"Mars wędruje dalej. Nie jeden raz przypomnimy sobie lata 1981-97 /stan wojenny, presja administracji państwowej, ograniczenia wolności słowa i zgromadzeń, bezprawne aresztowania/.
Możemy także wrócić do wspomnień o "okrągłym stole" i sejmie kontraktowym.
Być może uświadomimy sobie czym była powszechna prywatyzacja i uwłaszczenie nomenklatury.
Poznamy z innej strony polskich oligarchów i ich kontakty z polityką i "służbami" różnej maści. może być smutno, ponieważ rozwieją się wyobrażenia wielu ludzi o wolnej Polsce. Okaże się, że to był tylko sen. (...) Jeżeli wolność Polski została oparta na targach politycznych i układach zawieranych przy "okrągłym stole", to nie możemy się spodziewać, że będzie to prawdziwa wolność. (...) III RP jest produktem manipulacji i dlatego jest skazana na ciągłą manipulację. Na wysypisku śmieci nie rosną róże. (...)
Takie instytucje jak Trybunał Konstytucyjny czy Trybunał Stanu powinny się uaktywnić. (...) Instytucja komisji śledczych może się ponownie objawić. (...)"

Obecna retrogradacja Marsa odsłoniła cały ten prognozowany obraz.
Przez najbliższe dwa lata będziemy się zastanawiać nad budową nowych fundamentów społecznego istnienia.
Dla Polski jest to bardzo trudny i niebezpieczny czas ponieważ ponownie możemy mieć do czynienia z manipulacją, układami itp. i ....... nic z tym nie będzie można zrobić. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od czynników zewnętrznych czyli tworzenia się nowych fundamentów światowego porządku.
Polityczne scenariusze są nieprzewidywalne i może zdarzyć się wszystko. Rola, jaką będzie odgrywała Polska, została już określona a "aktorzy" są wytypowani.
Nie jest istotna inteligencja i zdolności strategiczne naczelnika państwa, J.Kaczyńskiego. To może być przydatne w nieistotnych , wewnętrznych przepychankach politycznych.
To nie gra planszowa, to gra wielkich mocarstw o pozycję na świecie.
Horoskop Polski na 2016 r. /solariusz/ także wskazuje na bardzo dużo niepokoju, zewnętrznych nacisków a nawet poważnych zagrożeń /rozwiązania siłowe/.
Zaznacza się niebezpieczeństwo /fizyczne/ dla osób piastujących wysokie urzędy /sierpień, wrzesień/ - horoskop wykazuje duże podobieństwa z horoskopem/solariuszem na 2010 r.  Niebezpieczne mogą być wystąpienia publiczne / szczególnie zaznaczona jest 1-sza dekada sierpnia/.


0 komentarze:

Prześlij komentarz