wtorek, 29 marca 2016

Baran***


Jeżeli w horoskopie widzimy wiele planet w znaku Barana, to można założyć, że właściciel tego horoskopu będzie poszukiwaczem siebie samego, swojej tożsamości, swojego miejsca na Ziemi itp.
Każda planeta w Baranie to oddziaływanie na nasze ego.

Jeśli w znaku Barana posadowione jest :
- Słońce ....... daje sporą dawkę egocentryzmu, człowiek czuje się ważny i pragnie "zdobywać" świat.
Wielu artystów i polityków /raczej tzw.starej daty/ ma w swoim horoskopie Słońce w Baranie.
Jeżeli Słońce ma układy nieharmonijne, to człowiek jest w sobie zadufany i nie należy się spodziewać, że będzie widział coś więcej niż "własny kawałek podłogi". Mogą występować poważne, zdrowotne kłopoty z głową i oczami / udary, bóle głowy, utrata pamięci, porażenie mózgowe, zapalenie rogówki i siatkówki, katarakta. Występuje także tendencja do spożywania zbyt dużych ilości mięsa.
- Księżyc ........ często jesteśmy poddawani manipulacjom ze strony świata zewnętrznego /a w szczególności ze strony stałego partnera/. To właśnie te wpływy kształtują w nas, obraz samych siebie. Zdarza się także, że pod wpływem świata zewnętrznego /doznane przykrości ze strony innych ludzi, traumy/ zmieniamy się w bardzo znaczący sposób, np. po rozwodzie kobieta zmienia swój wizerunek.
Przy dobrych układach Księżyca, możemy skorzystać z mądrości i popularności innych ludzi /tendencje do wampiryzmu energetycznego/.
Księżyc w Baranie przynosi migreny, bezsenność, słaby wzrok, kłopoty z zatokami.
- Merkury ......wnosi precyzję myślenia. Wyobraźnia przestrzenna na wysokim poziomie. W życiu bardzo duże znaczenie będzie miało przestrzeganie zasad i norm. Człowiek potrafi bardzo mocno angażować się w pracę, idee, religię itp. Merkury w Baranie występuje w horoskopie Einsteina i Hitlera.
Jeśli Merkury jest w nieharmonijnych układach mogą wystąpić nerwobóle głowy i twarzy, nerwowe zaburzenia mózgowe, zawroty głowy, neurastenia, tik nerwowy, zaćma.
- Wenus ....... nasza matka ma na nas bardzo duży wpływ /będzie on dobry lub zły, w zależności od układów, jakie posiada Wenus/. Bardzo mocne oddziaływanie tzw.autorytetów. Może się zdarzyć, że człowiek słyszy tzw. głosy lub ma prorocze sny. Może być dobrym medium. Niekiedy człowiek czuje się jak "wybraniec", który ma ważną rolę do wypełnienia w swoim życiu. Prawdopodobnie bohater filmu "Matrix", Neo, miał Wenus w Baranie.
Mocno uszkodzona Wenus może przynieść poważne zaburzenia psychiatryczne, choroby skórne /widoczne dla otoczenia/, tętniaki i krwiaki w obrębie głowy.
Z.Freud ma w swoim horoskopie Wenus w Baranie
- Mars ......człowiek czuje, że jest panem swego losu. Jego koncepcje i myślenie są odważne a niekiedy ryzykowne. Bardzo mocno zaznacza się "ego". Jeśli Mars jest w nieharmonijnych układach mamy obraz egoisty, myślącego wyłącznie o sobie i swoim znaczeniu dla świata.
Uszkodzony Mars może przynieść udary, wylewy, operacje w obrębie głowy, choroby zakaźne, urazy w obrębie głowy, bezsenność.
- Jowisz ....... duże umiejętności w kreowaniu swojego świata, duża wyobraźnia. Bardzo często obserwuje się sposób bycia, który powoduje, że ludzie lgną do kogoś takiego. Jeśli Jowisz jest w pozytywnych aspektach to można zauważyć harmonijną budowę ciała tego człowieka oraz spokój ducha.
Zagrożenie dla zdrowia stanowią przede wszystkim wylewy krwi do mózgu.
- Saturn ...... człowiek za wszelką cenę chce swoje plany i marzenia przyoblec w materię. Gotów jest się nawet targować z bogami lub duszę diabłu zapisać /Faust/.
Bardzo często człowiek umiejętnie kreuje swój wizerunek.
Zbyt mocna wiara w potęgę materii. Uważaj co wymyślasz i czego pragniesz, bo może się to wszystko nieoczekiwanie zrealizować ...... i można później żałować nieprzemyślanych i lekkomyślnych planów.
Schorzenia w obrębie głowy: niedokrwienie i niedotlenienie mózgu, apatia, przytępienie, głuchota, omdlenia, łysienie.
- Uran ..... człowiek poddawany jest wpływom najbliższego otoczenia /sąsiedzi, koledzy, rodzeństwo/ - to poprzez ten wpływ kształtuje się osobowość. Bardzo często daje o sobie znać podwójna moralność, obłuda, hipokryzja, życie na pokaz. Jest to planeta pokoleniowa, która wpływa na to jak jesteśmy oceniani przez innych. Uran w znaku Barana był w latach 1926-35 a więc osoby mające tę planetę w takiej pozycji są w wieku 80-90 lat - pokolenie "moherowych beretów". Uran był w tamtym czasie bardzo mocno uszkadzany przez Plutona i Saturna więc nie należy się dziwić, że u dzisiejszych seniorów występują bardzo często neurologiczne dolegliwości /Alzheimer, Parkinson, demencje naczyniopochodne itp./.
Obecnie planeta Uran ponownie tranzytuje znak Barana /lata 2011-19/ i ponownie jest bardzo mocno uszkadzana jest przez Plutona i Saturna. Rośnie następne pokolenie, które skazane jest na bardzo poważne problemy neurologiczne.
Obecny tranzyt Urana przez znak Barana to nie tylko wpływy najbliższego otoczenia na ludzką tożsamość i kreatywność, ale także należy wziąć pod uwagę wpływ  portali społecznościowych, tv, internetu, PR-u, reklamy itp.
- Neptun ....... to następna planeta pokoleniowa. Istotny wpływ na tożsamość człowieka ma rodzina/pochodzenie/geny, narodowość, kraj urodzenia. W nieharmonijnych układach przynosi wykluczenia, niewolnictwo, idee "czystej rasy" itp. Wpływa na zainteresowania ludzkim mózgiem i świadomością . Pojawia się wielkie zainteresowanie psychologią, parapsychologią i spirytyzmem. Pojawiają się badania dotyczące pochodzenia rasy ludzkiej oraz kodu genetycznego. Ostatni raz Neptun tranzytował znak Barana w latach 1859-75.
O wpływie Neptuna można powiedzieć: "Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one".
Neptun przynosi trudne w diagnostyce choroby, często są to choroby genetyczne.
Występują kłopoty z zatokami, śpiączki, utraty świadomości, fobie, manie prześladowcze, lęk przestrzeni, halucynacje, skłonności samobójcze itp.
- Pluton ....... rozwój cywilizacyjny, technologiczny itp. powoduje, że zmienia się świadomość nas samych.
Nasze pomysły i plany zmieniają się - nie zastanawiamy się jakiego drewna użyć do rozpalenia ogniska ani jak skonstruować silnik spalinowy /to już wiemy/ ale jak dotrzeć do innej galaktyki.
Pluton w Baranie był w latach 1835-50/51. Zagości tam ponownie ok. 2060 r.
Pluton prawdopodobnie przyniesie choroby głowy i mózgu związane z nowymi technologiami. Może także przynieść możliwość wymiany uszkodzonych części mózgu.
Możemy się także spodziewać pojawienia się prawdziwej sztucznej inteligencji.0 komentarze:

Prześlij komentarz