sobota, 13 sierpnia 2016

Jowisz w znaku Wagi


9 września 2016 r. Jowisz wejdzie do znaku Wagi. Pozostanie tam do 10 października 2017 r.
Układ numerologiczny tego tranzytu jest bardzo charakterystyczny: wejście - 9:9:9, wyjście - 10:10:10 /dziewiątka symbolizuje koniec jakiegoś etapu, podsumowanie; dziesiątka oznacza nowy początek/.
Za sprawą, przemieszczającego się przez znak Wagi Merkurego, Wenus i Marsa, w "wagowej" atmosferze, pozostaniemy jeszcze do 10 grudnia 2017 r.

Znak Wagi jest najbardziej społeczny z całego zodiaku. To on pokazuje nasze relacje z szeroko pojętym społeczeństwem, naszą pozycję społeczną, naszą popularność. To właśnie w Wadze odnajdujemy swoich partnerów życiowych lub biznesowych.
Waga to wszelkie umowy cywilno-prawne pomiędzy osobami ale to także szerokie umowy, unie i pakty między organizacjami, państwami itp.

Jowisz to plan, koncepcja, pomysł. Jowisz pokazuje, w jaki sposób eksponujemy nasze "ja"  Dzięki temu, że nie działa w sposób materialny może wnikać we wszelkie struktury bezszelestnie niczym mgła. Wnika tam gdzie trudno się go spodziewać. Przynosi zmiany, pokazuje inne rozwiązania i wnosi nowy porządek rzeczy na poziomie świadomości.

Jowisz w Wadze przyniesie społeczne zmiany.  Może przynieść nowe spojrzenie "ja-oni", może zmienić stan prawny /Waga to symbol prawodawstwa/, może stworzyć nowe porozumienia, unie i sojusze. Jowisz w znaku Wagi bardzo często utożsamiany jest z demokracją /równość, wolność, braterstwo/.
W życiu osobistym przynosi często nowych partnerów życiowych, sprawy sądowe /cywilne/, umowy różnego typu.
Jowisz w znaku Wagi bardzo często pokazuje naszego partnera, który objawia swoją silną osobowość a niekiedy jest egocentryczny.

W czasie swojej wędrówki po znaku Wagi, Jowisz natknie się na dwie przeszkody, które będą burzyły jego plan społecznych zmian lub wypaczały jego szlachetne zamiary.
Już w połowie listopada tego roku wejdzie w kwadraturę z Plutonem /później taki układ wystąpi jeszcze na pod koniec marca i w pierwszej połowie sierpnia 2017 r./ - konflikt na poziomie autorytetów i władzy.
Drugim oponentem będzie Uran. W tym przypadku wystąpi opozycja, która będzie miała miejsce w drugiej połowie grudnia 2016 r., na przełomie luty/marzec 2017 r. oraz na przełomie wrzesień/październik 2017 r. - konflikt braku możliwości aby zaspokoić /często wykluczające się/ pomysły i plany pojedynczych osób.

Pod wpływem tranzytu Jowisza przez znak Wagi mogą "objawić się" osoby, które będą miały znaczący wpływ na społeczeństwo. Ich pomysły, energia i talent mogą zasiać ziarna w społecznej świadomości Siewca . A później już czas pokaże, co wyrośnie z tego ziarna.

Jowisz jako inspirator i projektant, jest wyznacznikiem zmieniającej się mody i kreowania wizerunku.
W znaku Wagi moda nabiera wyjątkowego znaczenia. Bardzo wielu projektantów i stylistów ma Jowisza w tym znaku.
Najciekawszym przykładem jest Karl Lagerfeld, który ma Jowisza w 1 stp.Wagi i w bardzo dobrym układzie z Księżycem w Bliźniętach - wyczuwa nastroje społeczne, tworzy piękną modę, umie zauroczyć nią ludzi.
Dom mody Chanel jest idealnym przykładem na kreowanie wizerunku przesyconego wagowymi energiami. Moda jest elegancka, wyrafinowana, pogodna/pastelowa a jednocześnie ponadczasowa - taka jest moda znaku Wagi w najlepszym wydaniu. Wagowe stylizacje odpowiadają i biednym i bogatym, starszym i młodszym, można z nich korzystać w pracy, na wycieczce, na randce, na eleganckim przyjęciu i na sali wykładowej /np. mała czarna lub chanelowski żakiet/ - demokracja w modzie.


   

0 komentarze:

Prześlij komentarz