wtorek, 28 stycznia 2020

Wielkie koniunkcje w 2020 r., cz.3Wielkie koniunkcje, które zaznaczą swoje wpływy w 2020 r. będą miały poważny wpływ na natalny horoskop Polski.
Przypominam dane do horoskopu Polski /to ten, na którym pracuję/ : 22.12.1990, Warszawa, godz. 12:00


Saturn, w horoskopie Polski, zajmuje 25 stp. Koziorożca i symbolizuje los-przeznaczenie, opozycję w stosunku do istniejącego układu władzy, stan posiadania państwa. Saturn wskazuje /w przypadku Polski/ bardzo wyraźnie na dorobek społeczny, które w zamyśle tworzyło państwo demokratyczne - jest to kapitał społeczny czyli energia społeczeństwa, która została wykorzystana na tworzenie państwa.
Koniunkcje Jowisz-Pluton i Saturn-Pluton, które zaczynają swój tranzyt nad natalnym Saturnem, skutecznie zmieniają naturę tej planety. Oczywiście, najistotniejszy jest tranzyt Plutona ponieważ wprowadza on manipulacje i różnorakie naciski ze strony ośrodków medialnych, ośrodków agentury, obcych ośrodków wojskowych i wywiadowczych.
Pierwsze uderzenie Plutona /Pluton tranzytujący tworzący półkwadraturę z Saturnem/ w natalnego Saturna dało sobie znać o sobie w 2003 r., kiedy Polska zdecydował się na udział polskich wojsk w amerykańskim ataku na Irak. Posmakowaliśmy uczestnictwa w NATO.
Drugie uderzenie Plutona /tym razem dyrekcyjny Pluton stworzył półkwadraturę z Saturnem/ nastąpił w 2010 r. i prawdopodobnie był to czas, kiedy zapadły decyzje o zmianach geopolitycznych a nasz szacowny kraj stał się zupełnie nie przypadkiem okiem cyklonu /niby spokojnie ale coś podejrzanie szumi/. Ponownie poznaliśmy smak wojskowych paktów oraz pojawiły się podejrzenia, że zostajemy wciągnięci w geopolityczne rozgrywki.
Obecnie mamy trzecie uderzenie Plutona i jest to uderzenie w tzw. wersji rozszerzonej. Doświadczamy już nie tylko uczestnictwa w NATO ale bycia w tzw. strefie zgniotu - ktoś musi być w tej strefie a jak pokazuje to historia i geografia, z reguły jest to Polska /oczywiście w tym obszarze geograficznym/.
Tym samym społeczny dorobek i społeczne oczekiwania, dotyczące tworzenia państwa demokratycznego, poszły w … czarną dziurę. Wyobrażenia o opozycji, z czasów tworzącej się "Solidarności", rozpływają się we mgle a obecna opozycja stała się niewydolna lub wręcz nieistniejąca. Pojawia się wręcz pytanie, kto jest tą opozycją a kto jedynie "milczącymi psami", odgrywającymi rolę opozycji. Mamy więc dość smutny obraz kraju, w którym tak władza jak i opozycja spełniają naprzemiennie rolę administratorów, wypełniając instrukcje płynące z tzw. zewnętrznych ośrodków władzy. "Ziemia niczyja", o której wielokrotnie pisałam, stała się rzeczywistością.


Trzecia z koniunkcji czyli Jowisz-Saturn w 1 stp. Wodnika dokona idealnego połączenia z dyrekcyjnym Słońcem w horoskopie Polski. Tym samym, pod wpływem globalnych geopolitycznych zmian, nastąpi przemiana naszego kraju. Ten tranzyt wskazuje, że zmiany będą odbywały się pod wpływem wszystkich politycznych sił /być może nowy "okrągły stół"/. Siły te są już całkowicie uzależnione od wpływów zewnętrznych i tworzą nową strukturę państwową zgodnie z otrzymanymi wytycznymi.
W tym miejscu warto także przywołać horoskop Polski tzw. gnieźnieński, w którym Słońce znajduje się w 1 stp. Byka - tu także widać znaczącą zmianę państwa, utratę państwowości lub znaczenia, zabór, rozbiór, podporządkowanie. W 2018 r. mieliśmy tranzyt Urana nad natalnym Słońcem a obecnie wystąpi w kwadraturze do natalnego Słońca koniunkcja Jowisz-Saturn.
Dwa horoskopy Polski, ten bazowy i ten współczesny wskazują, że państwo zostanie poddane zdecydowanym zmianom /jeśli możemy jeszcze używać słowa państwo/.
Trudne aspekty z natalnym Słońcem mogą wskazywać na kłopoty ważnej osoby w państwie lub osoby, od której zależna jest Polska. Może to także oznaczać problemy z sojuszami, które są dla nas kluczowe.


W niedługim czasie pojawi się jeszcze jeden bardzo istotny układ astrologiczny /dotyczy współczesnego horoskopu Polski/:
- dyrekcyjny Mars znajdzie się w 1 stp. Raka i stworzy opozycję z natalnym Słońcem /1 stp. Koziorożca/
- dyrekcyjny Księżyc znajdzie się w 1 stp. Barana i stworzy kwadraturę z natalnym Słońcem oraz oczywiście kwadraturę z dyrekcyjnym Marsem
- otrzymujemy półkrzyż, którego energetyczne dopełnienie znajduje się w 1 stp. Wagi /historycznie stopień ten związany jest z 1969 r./ więc należy przypuszczać, że problemy będą dotyczyć spraw społecznych lub/i wizerunku państwa
- symbolicznym wyrazem 1 stp. Wagi jest Księżyc więc ponownie musimy popatrzeć na pozycję dyrekcyjnego Księżyca w 1 stp. Barana. Stopień ten historycznie nawiązuje do 1014 r. /Polska nie wywiązuje się z obowiązków lennych wobec Niemiec/ oraz do 1734-5 r. /wojna o sukcesję w Polsce/.
Stopień 1 stp. Barana aktywizuje się w latach 2023-27.
1 stp. Barana, pod wpływem tranzytów Urana, był mocno aktywizowany w latach 2010-2012 czyli w czasie "arabskiej wiosny" a także w czasie, kiedy w Polsce nastąpił gwałtowny podział społeczny.0 komentarze:

Prześlij komentarz