poniedziałek, 20 stycznia 2020

Wielkie koniunkcje w 2020 roku, cz. 1Nasze życie toczy się w sposób mniej lub bardziej przewidywalny. Pamiętamy nasze osobiste okresy wzlotów i upadków, lata chude i lata obfite.
Nasze życie wplata się często delikatną nicią w wydarzenia globalne, które nam sprzyjają lub wręcz przeciwnie.
Niekiedy /bardzo rzadko/ indywidualne życie człowieka splata się z wydarzeniami o charakterze epokowym. Unosimy się wtedy niczym planety w galaktycznym wirze. Im szybciej ustabilizujemy swój tor i złapiemy równowagę, tym lepiej. Kiedy następuje epokowy kosmiczny taniec nasz osobisty horoskop może podlegać zakłóceniom a tym samym możemy mieć wrażenie utraty kontroli nad swoim życiem … kosmos potęgą jest … i basta.


2020 rok przynosi nam sytuację wyjątkową ponieważ pojawią się trzy wielkie koniunkcje na bardzo krótkim odcinku zodiaku /pomiędzy 23 stp. Koziorożca a 1 stp. Wodnika/. Na przełomie października i listopada nastąpi bardzo mocne zbliżenie wszystkich uczestników kosmicznej gry i możemy przyjąć, że wystąpi super koniunkcja złożona z trzech planet.
W koniunkcjach uczestniczą trzy potężne planety : Jowisz jako kreator, Saturn jako realizator kreacji i Pluton jako nadzorca czuwający nad przebiegiem działań swoich towarzyszy.
Np.
- Jowisz planuje zbudowanie wspaniałego zamku na skale. Ma plan, ma wizje i szaleństwo twórcy.
Pluton wprawdzie przytakuje ale proponuje: nie na skale ale na bagnach, nie wielki ale taki sobie, nie wspaniałe komnaty ale pokoje 10 m2 a tak ponadto to trzeba oszczędzać bo on, Pluton wybiera się na wycieczkę do innej galaktyki.
- Saturn już szykuje piaskowce, marmury i bazalty. Zamawia atłasy, kryształowe lustra i żyrandole.
Jednak Pluton weryfikuje te zamówienia i proponuje aby się Saturn powściągnął i wykorzystał drewno i glinę oraz rozejrzał się po sklepie Ikea.
- Wielki finał : nie powstaje wspaniały zamek na skale ale mamy chałupę na wsi.


Kiedy bierzemy udział w globalnych wydarzeniach bardzo trudno nam ocenić, czy mają one charakter epokowy, czy są jedynie większymi lub mniejszymi zmianami.
Dopiero karty historii ukazują nam znaczenie i wagę zdarzeń - to jednak, jest oceną następnych pokoleń.
Astrologia pozwala nam dostrzec epokową zmianę w momencie, kiedy ona się dokonuje, tu i teraz.
Tegoroczny układ planetarny jest wyjątkowy i zapewniam, że ma charakter epokowy.
Kilka przykładów układów planetarnych, które zmieniły świat :
- w latach 1305-1307 … koniunkcje naprzemienne stworzone przez Jowisza-Saturna-Urana-Neptuna w znaku Skorpiona. Jest to czas skonfliktowania i jednocześnie uniezależnienia państwa francuskiego od papiestwa oraz czas prześladowania templariuszy przez Filipa IV Pięknego oraz pozbawienie ich zgromadzonego majątku.
- w latach 1523-24 … koniunkcje Jowisza-Saturna-Neptuna. Czas Marcina Lutra i reformacji oraz czas wielkich odkryć geograficznych.
- w latach 1760-62 … koniunkcje Jowisz-Saturn-Uran w znaku Barana. Czas wojny siedmioletniej i ostateczne potwierdzenie imperialnej hegemonii Wlk. Brytanii. Czas nowego rozdania w Rosji - początek panowania Katarzyny II.
- w latach 1940-42 … koniunkcje Jowisza-Saturna-Urana w znaku Byka. Wojna i tworzenie się tzw. nowego ładu postkolonialnego.
- w latach 1981-82 … koniunkcje Jowisza-Saturna-Plutona w znaku Wagi /bardzo podobne do obecnych jednak rozciągnięte na cały znak/. Był to początek globalnych zmian układu sił na świecie.
Obecny układ koniunkcji niesie ze sobą bardzo wysoki ciężar gatunkowy, prawdopodobnie najwyższy z wymienionych.


Dodatkowym elementem świadczącym o epokowych zmianach jest ostateczne wejście koniunkcji Jowisz-Saturn w system znaków powietrznych.
Przypominam :
Koniunkcja Jowisz-Saturn występuje co 20 lat.
Od 1842 r. do 2000 r. koniunkcja występowała wyłącznie w znakach ziemskich. W 1981 r. wystąpiła w Wadze /powietrzny/ i był to tzw. okres przejściowy - przygotowanie do nowego cyklu.
W 2020 r. koniunkcja występuje w Wodniku i do 2199 r. będzie przemierzała znaki powietrzne.
Wyjątkowo w 2159 r. koniunkcja wystąpi w Skorpionie i będzie to okres przejściowy dla cyklu wodnego, który ostatecznie rozpocznie się w 2219 r.
Ostatnio cykl koniunkcji Jowisz-Saturn występował w znakach powietrznych, w latach 1226-1405, więc warto pochylić się nad historycznymi wydarzeniami z tych czasów ... mogą nam udzielić wskazówek na przyszłość.


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niedawno Pani odniosła się do postaci Różańskiego. No i okazuje się, że miała Pani rację co do jego "niejasnych intencji". Był namawiany na Urząd Prezydenta przez Raczyńskiego z Lubina, ale jak widać, sam woli mieć kontrolę z tylnego fotela. To się robi ciekawie.
Pozdrawiam, Olaf


https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/kto-stoi-za-szymonem-holownia-kandydat-odslania-karty-zdjecie,iId,2828622,iAId,353774

Anonimowy pisze...

choicaż szkoda, bo osobiście uważam, że Różański lepiej by się nadawał, ale jak widać plany możnych tego świata są inne :]

Prześlij komentarz