poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Szalone szachrajstwa szatańskich szamanów, cz.2

 

Wielki trygon Wody :

- Skorpion ... esencja i kondensacja, zapis wszystkiego co zaistnieje, wielki wybuch, Bóg, Absolut, czysta energia, światło, coś z niczego, istnienie bez początku i bez końca, pulsowanie, skurcz-rozkurcz.

Zarządcą znaku jest Słońce. Energia planety Ziemia osiąga tu swoje optimum /wskazuje to, że jest systematycznie zasilana/. 

- Ryby ... miejsce, gdzie okiełznane, "wyszkolone" i uporządkowane energie uzyskują wolność.

W znaku Ryb Absolut staje się nieskrępowanym artystą i uwalnia swoją twórczą energię /5-ty dom od znaku Skorpiona/ czyli ... idźcie dzieci moje wolno i twórzcie światy. Tu rodzi się energia Marsa, która swoje optimum osiągnie w znaku Strzelca i tam zostanie oceniona /i ewentualnie skierowana do oślej ławki aby właściwie przyswoić sobie zbiór praw i zasad/.

Zarządcą znaku jest Mars. To tu energie Urana /zasady i prawa ziemskie/ uzyskują swoje optimum i także tu, dokona się ocena, które z tych energii są przydatne dla świata.

- Rak ... ziemska emanacja energii Koziorożca /zgrawitowane boskie objawienie /. Ziemia głosem swoich lokatorów próbuje naśladować głos Boga /przekaz nie pozostawiający wątpliwości ale niejednokrotnie zmanipulowany i wykrzywiony/. Wieża Babel. Tu rodzi się energia Neptuna, która osiągnie optimum w znaku Barana i będzie oceniona czy jest przydatna do tworzenia materialnego świata /czy człowiek właściwie i prawdziwie używał boskiego przekazu/.

Zarządcą znaku jest Neptun. W znaku Raka energie Księżyca uzyskują swoje optimum - w każdym napotkanym usłysz głos Boga i w każdym dostrzeż samego siebie. Poprzez te energie występuje przyciąganie między ludźmi /grupowanie się, tworzenie struktur społecznych/.


Skorpion, Ryby i Rak to znaki żywiołu Wody. Każdy z tych znaków ma jednak inny charakter i prezentuje inny stan tego żywiołu.

Skorpion ... skondensowany, zamrożony, ukrywający coś w swoim wnętrzu. To taka trochę czarna dziura, która pod wpływem silnej koncentracji rozpadnie się i rozbłyśnie kryształowym blaskiem. Skorpionowi przypisuje się scalenie, lód.

Ryby ...  rozprzestrzenianie, wnikanie, zasilanie wilgocią , zraszanie. Ryby można powiązać z parą, mgłą, obłokiem, bryzą.

Rak ... źródło, studnia, pojenie, obmywanie, współistnienie z resztą materialnego świata. Rak to po prostu słodka woda.

Reprezentanci tych znaków, tranzytując obcy sobie znak wodny, będą zmieniały jego charakter :

Słońce w znaku Ryb być może stworzy szadź czy zimną morską bryzę a w Raku lodowaty górski potok.

Neptun w Skorpionie zawieje i zamiecie tumanami śniegu a w Raku zrosi nas kroplami spadającego wodospadu.

Mars w Raku może zafunduje nam gorące, parujące źródła a w Skorpionie namaluje w zimie wzory na szybie.


Słowa klucze i symbole, które przybliżą nas do atmosfery trygonu wody :

Skorpion ... oręż, fallus, epidemia, alchemia, seks, genitalia, diabeł, bóg, otchłań, mistyk, dominacja, wojownik, spirytualizm, ezoteryzm, psychologia, pornografia, wulkan, rzeźnia, dom publiczny, metro, penetracja, wąż-pająk-skorpion, ciemny kolor, siarka-żelazo-stal, granat-rubin-onyks-skała wulkaniczna-jaspis, czerwone wino, "żyć albo nie żyć", saksofon, korzenne przyprawy, Goethe i Dostojewski, piekło i niebo, "zemsta jest słodka", woda mineralna, doberman, tarot, szachy i poker, atom, alkohol, demon, gad, hipnoza, transcendencja, czarownik, czosnek-chrzan-rzodkiewka-cebula, skórzany fotel, kolec jadowy, striptiz i flamenco, tatuaż, wilk, komunizm, czarna porzeczka i czarna borówka, kondor, figowiec, medytacje o śmierci, poczęcie, lód.

Ryby ... prorok, medumizm, mgła, galaktyka, sen, złudzenie, narkotyk, podświadomość, oszustwo, naiwność, nałóg, fatalizm, konfuzja, szarość, guru, więzienie, szpital, kwarantanna, szpital psychiatryczny, wóz cygański, szklana kula, wierzba-mimoza-lilia, asceza, medytacja o uwolnieniu, marzenie, seans spirytystyczny, gazetki kościelne, metafizyka, skrzypce, ryż i zupa rybna, ocean, akwarele, mokradła, jedwab i tiul, cyna-platyna-lit, pchli targ, hamak,aśram, klasztor, "gdzie on/ona/to, zioła, duchy, mżawka, poświęcenie, mewa i czapla, taoizm, grzyby, paprocie, konopie, węgorz, secesja i surrealizm, tęsknota, empatia, tajemnica, chemia, ryby.

Rak ... srebro, koral-perła-kamień księżycowy-ametyst, sodka woda, filozofia naturalna, zbieractwo /np. antyki/, muzea, skarabeusz, biel-jasny błękit-srebrny-lekki fiolet, łóżko- poduchy-narzuty, gwasze, bawełna i koronki, kwiaty w domu, balkon, biedermeier, "spójrz mi głęboko w oczy", włoskie opery, mleko i soki owocowe, gruszki-melony-dynie-ogórki-sałata-cykoria, przesądy-baśnie-legendy, rodzina-naród-klan, romantyzm, kąpiel, pesymizm, wody płodowe, strefa podziemna-zamknięcie-grób, impresjonizm, walc i blues, masaże, infantylizm, kłamstwo, dekoracje, kolekcjoner, melancholia, lunatyk, ojciec, dom, granica-mur-fosa.


Na podstawie słów, symboli i skojarzeń możemy utkać obraz ludzi i sytuacji kreujących ziemskie życie - szare eminencje ukryte za zasłoną, tego co oczywiste i zrozumiałe.

Wyobraźnia przeniesie nas w świat szamanów, czarowników i guru. Przeniesie nas w świat religii, wyznawców różnorakich ideologii, manipulacji socjotechnicznych i ludzi posiadających moc /a może to tylko wiedza/. Przeniesie nas w światy hermetyzmu i myśli mistycznej. A może będzie to coś na kształt baśni skąpanej w szaro-srebrnej mgle.

Sprawowanie kontroli i władzy nad światem będzie uzależnione od umiejętności i możliwości wykorzystania energii wody oraz energii Słońca, Marsa i Neptuna.

Słońce ... moc, która musi być wsparta atrybutami władzy /korona, klejnoty, pozycja i tytuł, dorobek i zasługi itp./

Mars ... wola /skupiona i trafiająca w określony cel/

Neptun ... słowo, które może rozprzestrzeniać się po świecie

Przykłady wykorzystania takiego "pakietu" energetycznego :

- ja ciebie chrzczę  ...

- przeklinam was

- skazuję cię na więzienie

- odpuszczam wam przewinienia

- błogosławię was

- to czyńcie, bo taka jest wola najwyższego, potrzeba planety, wasz obowiązek itd.

Świetnym przykładem wykorzystania takich energii jest "Faraon" B. Prusa i oczywiście film, J. Kawalerowicza, pod tym samym tytułem, ze świetną sceną zaćmienia Słońca Faraon.

Przypominam także mój post z 14 czerwca "Stany Zjednoczone Ameryki Północnej-secesja mocarstwa, cz.3" - pokazuję tam moc znaków wody /i ich symbolicznych reprezentantów/ w horoskopie USA.

Znaki wody stają się więc niekwestionowanymi władcami świata i będą eksploatowały energie znaków powietrza. Tzw. reszta świata musi skupić wysiłki aby "naładować" wyeksploatowane energie - Wszechświat sprzyja temu procesowi i na 200 lat zapewnia cykl koniunkcji Jowisz-Saturn w znakach powietrza.

__________________________________________________________

Odpowiedź :

- Nigdy nie pisałam, że Mars w Raku wygeneruje postać podłą, głupią czy diabelską.

Tendencje psychopatyczne /a niekiedy pełnokrwista postać kliniczna/ mogą pojawiać się w przypadku ciężkich aspektów, szczególnie planet transaturnicznych z Marsem /w każdym znaku/. 

Odsyłam do postów z marca 2017 r. "Gad w każdym z nas", "Między nami psychopatami".


Natomiast ludzie zajmujący kluczowe stanowiska państwowe wiążą swoją energetykę z energią państwa czy narodu. Osoba mająca Marsa w znaku Raka wnosi tego Marsa w obszar horoskopu państwa. Mars w horoskopie państwa symbolizuje między innymi siły zbrojne. 

Taki człowiek staje się więc inicjatorem zbrojnych wydarzeń na terenie państwa, którego jest przedstawicielem. Przykład Jaruzelskiego jest wyśmienity.

Wymienieni sportowcy być może wyemigrowali ze swoich krajów albo są w tzw. obcych klubach lub po prostu często wyjeżdżają z domu, kraju itp.

Jednak niewątpliwie dobrze aspektowany Mars jest pożądany u sportowców. Przyda się także dobre położenie Plutona bo on pokaże atrybuty ciała.

Polecam analizę szeregu postaci, które można znaleźć w bazie : https://www.astrotheme.com


- OOB nie analizuję więc nie mogę się wypowiadać na ten temat.

Każdy z nas ma ograniczony czas a i tzw. punkt skupienia jest osadzony w różnych miejscach. 

Stworzenie autorskiego rozumienia astrologii jest wystarczająco absorbujące a czas nijak nie daje się rozciągnąć. 

Być może temat deklinacji zostawię sobie na następne wcielenia.

Jak już wcześniej pisałam istotną inspirację przekazał mi L. Zawadzki ... "astrolog lata na dwóch skrzydłach ... jedno to rzemiosło a drugie to czucie".

Drugą inspirację przekazała mi D. Madej ... "patrz na horoskop, w taki sam sposób, jak malujesz obrazy ... projekt - plan - szkic - stopniowe nakładanie barwnych plam. Nie skupiaj się na szczególikach bo obraz będzie "przemalowany" ... lepiej niech będzie odrobinę niedopracowany ... z pewnej odległości/perspektywy pokaże wszystko co trzeba.

Bo cóż nam z tego, że zobaczymy nadwyrężoną prawą dłoń u jakiegoś osobnika jeśli nie zauważymy, że on systematycznie tą prawą dłonią okłada żonę i dzieci.


Jednak jak najbardziej polecam "wgryzanie się" we wszelkie tajemnice Wszechświata ... dla każdego coś ciekawego się znajdzie.


- Wybrany fragment horoskopu może nam niewiele pokazać albo pokazać nie to co powinien.

Oprócz przedstawionej opozycji występują przecież inne konfiguracje planetarne, występują przesunięcia dyrekcyjne, planety symbolizujące tzw. rozgrywających plan życia.

Księżyc w Koziorożcu, w 12-tym domu może pokazywać matkę lub babkę /raczej ze strony matki, chociaż niekiedy przecież występują społeczne zmiany ról/, której możliwości i talenty pozostają np. ukryte z powodu nałożonych na tą osobę obowiązków /z pozycji nieobecnego w domu męża ... Mars w Raku/. Może to także dotyczyć właściciela horoskopu, który musi utrzymywać pewien balans pomiędzy oddaleniem się od rodziny a pracą/karierą często pozostającą w sferze tajemnic.

Może to wreszcie pokazywać partnera, który jest ukrywany przed światem ponieważ wiąże się to z koniecznością opuszczenia tzw. starej rodziny lub skonfliktowania się z nią.

Mars w Raku ma związek symboliczny z "przecinaniem pępowiny" aby można było wejść w nowe wyobrażenia na temat rodziny, ojczyzny, narodu, plemienia itp. - to najczęściej dotyczy osób, które mają Marsa i Słońce w znaku Raka /proces przebiega spokojniej jeśli Słońce wyprzedza Marsa/.

Mars w Raku to także rytuał chrztu ... oczyszczenie z grzechu pierworodnego /grzechu przodków/.

Ale jak to często bywa, przodkowie oprócz grzechów mają także zasługi, i niejednokrotnie takim egzorcyzmem zostają zerwane więzi z zasługami, talentami czy osiągnięciami przodków.


Gwiazdy stałe nie zostały dostatecznie "rozpracowane". W moich tekstach zwracałam uwagę na Scheat, którą trochę sobie "pooglądałam".

U "Wrońskiego" jest ich krótkie omówienie ale generalnie jest to słaba książka - raczej dla początkujących w celu zaznajomienia się z nazewnictwem astrologicznym i podstawami astronomii, które jednak są wykorzystywane w astrologii.

Syriusz ma konotacje pozytywne /przy pozytywnym aspektowaniu/ jednak zawsze niesie pewne nadmiary, wybuchowość a w przedstawionym przykładzie będzie jeszcze bardziej pobudzał Marsa.

Koniunkcja Słońce-Syriusz może przynieść władzę /król, prezydent itp./ a Mars może pomóc wywalczyć tę władzę przy pomocy oręża - odsyłam ponownie do horoskopu USA.

Kumulacja planetarna w 6-tym domu może także sugerować zaburzenia związane z jedzeniem /zbyt dużo, zbyt ciężko, zbyt intensywnie/. 

Syriusz obecnie wszedł już w 15 stp. Raka a jest to stopień określany jako konsumpcjonizm.

Wega z Księżycem może wskazywać na tajemne/ukryte kontakty z Lucyferem czyli Wenus+Merkury  /ziemskim, cielesnym, podpowiadającym i sugerującym w całkiem zrozumiałym języku/ ... 😉.
0 komentarze:

Prześlij komentarz