poniedziałek, 14 września 2020

Nadzieja umiera ostatnia

 

Planeta Mars przewędrowała prawie cały znak Barana ale 10 września odwróciła się na pięcie i postanowiła powtórzyć swoją podróż. 

Niewątpliwie Mars zafunduje nam dodatkową dawkę doznań związanych z postrzeganiem samych siebie, z oceną własnych możliwości i sił, a może z realistycznym popatrzeniem na "tu i teraz".

Być może pod wpływem tego tranzytu zauważymy, w którym miejscu naszej głowy znajduje się zablokowana klapka z napisem "wolność" a być może zobaczymy, że to co uważaliśmy za wolność wcale tym nie jest ... i dokonamy nagłej teleportacji niczym w "Ucieczce z kina Wolność".

A może ktoś lub coś będzie usilnie niszczył i wyrywał nam nasze niezbywalne prawo do wolności.


W podróży retrogradującego Marsa nastąpi istotna przeszkoda - Mars stworzy kwadraturę z Saturnem /w 26 stp. Koziorożca/ dodatkowo wspartym na mocy Plutona /w 23 stp. Koziorożca/. 

W momencie kwadratury z Saturnem, Mars będzie znajdował się w 26 stp. Barana /stopień Wodnika/ i będzie przekazywał informacje dotyczące naszej wewnętrznej wolności w zakresie pragnień, marzeń, nadziei i idei. Prawdopodobnie odczujemy nieokreślony atak na tę sferę życia i postanowimy jej bronić ... a może coś zweryfikujemy. Ścisła kwadratura wystąpi 30 września. 

W momencie kwadratury z Plutonem, Mars będzie znajdował się w 23 stp. Barana /stopień Koziorożca/ i tym razem poruszy naszą wolność w dziedzinie samostanowienia o sobie i wolność w osiąganiu celów.

Ścisła kwadratura z Plutonem wystąpi 9-10 października oraz ponownie 23 grudnia.

Pamiętajmy, że cała ta "zabawa" odbywa się, kiedy Mars znajduje się w dekanacie Strzelca /3-ci dekanat Barana/ więc musimy się przygotować się na konieczność uwolnienia się od pewnych zasad i przekonań ... np. zobaczymy, że cała ta gra odbywa się baaaardzo znaczonymi kartami.


Jeszcze jedną kwadraturą, którą napotka Mars, będzie kwadratura z Jowiszem. Ścisły aspekt wystąpi 18-19 października - Mars w 20 stp. Barana /stopień Skorpiona/, Jowisz w 20 stp. Koziorożca /stopień Lwa/. Jest to aspekt bardzo podstępny, konfrontacyjny, o którym kiedyś napisałam "dla nich to zabawa a nam chodzi o życie". Wzbudza lęk o życie, przetrwanie, zabezpieczenia materialne.

W czasie takiego samego aspektu /3-4 sierpnia/ nastąpił wybuch w Bejrucie.

Pamiętajmy, że te bardzo trudne aspekty inaczej wpływają na człowieka jako jednostkę /transformacje, nowe wyzwania, zmiany planów itp./ a inaczej w odniesieniu do świata globalnego czy do dużych ludzkich zbiorowości /np. kraj, naród/. W przypadku horoskopów państw Mars symbolizuje siły zbrojne.

Przypominam także, że aspekty te występowały już w sierpniu /bieg prosty Marsa/ i przyniosły bardzo dużo napięcia na świecie.


Dodatkowymi elementami wpływającymi na oddziaływanie Marsa i siłę kwadraturowych aspektów będzie :

- pozycja Wenus, która poprzez trygon ze znaku Lwa /26 stp./ bardzo mocno wzmocni Marsa /ścisły aspekt wystąpi 30 września/. Wenus w takiej pozycji może pokazywać np. narodowe uroczystości, uroczyste pogrzeby tzw. zasłużonych itp.

Wenus ponadto zaznacza niektóre państwa dawnego ZSRR /Ukrainę, Białoruś, Estonię i Litwę/ oraz przypomina o deklaracji autonomii państw, dawnych republik ZSRR.

Ponadto zaznaczony jest Irak, Korea Południowa oraz Indonezja. 

- nów Księżyca w 25/26 stp. Panny, który będzie miał miejsce 17 września bardzo mocno wzmacnia pozycję Saturna i Plutona. Jest to kluczowy aspekt ostatecznego formatowania się nowego porządku.

Następuje zamknięcie wielkiego trygonu znaków ziemskich i przejście w następną epokę. Ale o tym w następnym poście.


Retrogradacja Marsa zakończy się 15 listopada na 16 stp. Barana. 

Mars dotrze do Asc w horoskopie Polski a to oznacza wojsko na granicy. Mars będzie tranzytował nad Asc, w horoskopie Polski, od ostatnich dni października aż do końca listopada. 

Mars przejdzie ostatnie 5 stp. Barana w ostatnim tygodniu grudnia i w pierwszym tygodniu stycznia 2021 r. Ponownie dotknie stopni Wodnika i Ryb /25-30 stp. Barana/. Tym razem nie doświadczy negatywnych aspektów. Być może wtedy zobaczymy jak zrozumieliśmy lekcje dotyczące naszej wolności, czy umiemy ją jeszcze eksponować i czy nasze nasze pragnienia i nadzieje nie umarły.
0 komentarze:

Prześlij komentarz