środa, 15 grudnia 2021

Septyl - aspekt czarnoksiężników


Dzisiaj całkiem nowy temat ... jeszcze w powijakach, niedopracowany ale myślę, że dość istotny w kwestii wydarzeń globalnych.

Jeśli doświadczam "przymusu" napisania o tym w czasie koniunkcji Wenus-Pluton w Koziorożcu to znaczy, że istnieją ku temu powody /być może nawet nieuświadomione/.

Pasjonaci astrologii, w nudne zimowe wieczory, mogą zgłębiać go bo ma on w sobie tajemnicę matematyczną i magiczną jednocześnie.


Septyl to aspekt bardzo rzadko rozpatrywany. Jest to aspekt 51 stp. i 26, 42 min. Bierze się pod uwagę jedynie dość ścisły aspekt. Jest on często pomijany ponieważ trudno go zauważyć /liczenie 51 stp. z kawałkiem jest niewdzięcznym procesem.

Kąt 51 stopni z kawałkiem to nic innego jak kąt, który powstanie przy podziale okręgu zodiakalnego na siedem równych części. Na tej bazie możemy wyrysować siedmiokąt gwiaździsty /nieparzysty wielokąt gwiaździsty rysujemy tzw. jednym pociągnięciem ołówka, podobnie jak pentagram/.

"7" to liczba kreacji duchowej, to liczba magów, to dni tygodnia, to czakry, to grzechy główne itd.

Pisząc w ostatnim poście o efekcie placebo i nocebo zdałam sobie sprawę, że aspekt ten odzwierciedla właśnie takie oddziaływanie.

Aspekt ten odnosi się do ukrytych zmian o charakterze psychicznym, które w konsekwencji przekładają się na zmiany w losie człowieka, społeczności, państwa, globu.

A teraz przenieśmy się do przeszłości /tak jak to jest w zwyczaju tego bloga/.

30 października 1938 r. o godz.20 /czasu wschodniego/ stacja CBS emituje słuchowisko, które jest adaptacją powieści H.G.Wellsa "Wojna światów". Słuchowisko jest prowadzone w dość nowatorski sposób /wrażenie relacji na żywo, przerwy na reklamy i inne informacje/.

Rzeczone słuchowisko dotyczy ataku obcych na Stany Zjednoczone. Słuchowisko zostaje przez część społeczeństwa odebrane jako realny przekaz z inwazji Marsjan na Ziemię. W New Jersey wybucha panika.

Można powiedzieć, że była to totalna głupawka, absurd ale ...

... Pluton i Neptun tworzyły ścisły septyl.

Czy emisja słuchowiska była czystym przypadkiem czy eksperymentem społecznym to już całkiem inny temat niemniej pokazuje to jak może działać taki aspekt.

Oddziaływanie audycji i konsekwencje były dosyć krótkie ponieważ Pluton /2 stp. Lwa/ i Neptun /23 stp. Panny/ były "osamotnione" /bez innych aspektów, bez planet, które wchodziły w koniunkcje/. Nie było "rozwijania wątku wydarzeń w czasie" - nie było planet przechwytujących energie.

Jeszcze inne wydarzenie.

18 listopada 1978 r. w osadzie Jonestown / Gujana/ członkowie sekty "Świątynia ludu" dokonują zbiorowego samobójstwa, 909 osób.

Ścisły septyl pomiędzy Marsem /9 stp. Strzelca/ a Plutonem /18 stp. Wagi/ ma miejsce 4 dni wcześniej, jednak wokoło Marsa jest dużo innych planet /także Neptun/ a Jowisz tworzy trygon.

Być może przypadek ale niekoniecznie.

I jeszcze jedno wydarzenie, które wszyscy pamiętamy - "zasztyletowanie" Adamowicza. Słońce po koniunkcji z Plutonem weszło w septyl z Neptunem w 15 stp. Ryb. Spektakl był wyśmienity, chociaż miejscami niedopracowany. Pogrzeb odbywał się w trakcie septylu Merkury-Neptun.

W czasie pandemicznym także zaznaczył się septyl.

Już od jesieni 2019 r. Neptun i Pluton aspektują dążąc do septylowego aspektu jednak ścisłego aspektu nie osiągną.

Pierwszy znaczący septyl występuje 16 grudnia 2019 r. Neptun-Wenus /pierwsze zachorowania w Chinach/.

W styczniu 2020 r. mamy koniunkcję Saturn-Pluton i po tym spotkaniu to Saturn zaczyna rozwijać aspekt z Neptunem. W pierwszej dekadzie lutego /dokładnie w czasie oskarowej gali/ dochodzi do septylu Neptun-Saturn - wspomniałam o tym fakcie w poście z 12.04.2020 r. "Covid-19, mapa nieba, cz. 1". W marcu 2020 r. taki aspekt z Neptunem tworzy Mars. W pierwszej połowie grudnia 2020 r. tworzy się septyl Neptun-Jowisz /pierwsze szczepienia/.

* Septyle Neptun-Księżyc pomijam bo jest ich bardzo dużo i prawdopodobnie działanie podobne jest do plotki lub przekłamanych statystyk.

Rok 2021 wolny jest od septyli więc prawdopodobnie z tego wynika znużenie pandemiczną sytuacją, spowszednienie, obojętność i tzw. arogancka postawa nieobywatelska.

Występował natomiast septyl Uran-Neptun od okresu letniego aż do końca listopada - ten septyl prawdopodobnie kreował zagrożenia wojenne i finansowe.

Jeśli septyl działa poprzez specyficzną inżynierię społeczną to rok 2022 będzie obfitował w fajerwerki.

Septyle z Neptunem będą tworzyły planety /po koniunkcji z Plutonem/:

- Merkury ... 2-3 styczeń

- Słońce ... 19-22 styczeń

- Merkury ... 25-27 styczeń

- Merkury ... 14-16 luty

- Wenus i Mars /jednocześnie/ ... 7-10 marzec !!! wojna światów

- maj i czerwiec to czas ciągłego powtarzania się septylu Neptun-Uran 


Jak widać, coraz więcej czynników wskazuje na to, że uczestniczymy w wyjątkowym spektaklu.

Niestety spektakl niesie ze sobą śmierci, tragedie, rozpacz, zagubienie.


Septyl to aspekt szamański, który wpływając na ludzkie umysły, tworzy taką rzeczywistość jaką chce.

Czy można odwrócić działanie aspektu ? Czy można zatrzymać działanie nocebo i zamienić je na placebo ? Myślę, że tak. Bez wpływu Urana, Neptuna i Plutona septyl zamieni się w aspekt kreatywny, twórczy. Jedyną kontrowersyjną planetą pozostanie Saturn ale on jest niczym "koło fortuny" ... daje, zabiera ... los, przeznaczenie.

Temat zostawiam otwarty, wymaga jeszcze dopracowania.

* Polecam mój post z 4.05.2020 r. "Oczy szeroko zamknięte"


0 komentarze:

Prześlij komentarz