poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Retrogradacyjny tranzyt Marsa w znaku Bliźniąt, cz.1

 

Ostatni retrogradacyjny tranzyt Marsa miał miejsce w drugiej połowie 2020 r. w znaku Barana.

Tranzyt ten opisałam w poście z 7 lipca 2020 r. "Długa podróż Marsa przez znak Barana" a także w poście z 11 stycznia 2020 r. "Mapa nieba w 2020 r." /ze sporym zdziwieniem przypomniałam sobie prognozę dotyczącą pozycji Jowisza/.


Tym razem przed nami bardzo długa podróż Marsa przez znak Bliźniąt.

Mars to oczywiście demonstracja wolności i niezależności. Będzie nią emanował tym razem znak Bliźniąt a więc wszystko to, co jest symbolicznie związane z tym znakiem.

Bliźniak to znak mocno zamocowany w naszym materialnym świecie. To nasze rodzeństwo, sąsiedzi, znajomi, szkolni koledzy. To administracja i procedury na których się opiera, to przepływy informacji, to przepływy dóbr i usług, to transport. To także edukacja /szczególnie ta podstawowa i tzw. średnia.

Bliźnięta to także gniazdo wykluwania się MATRIXA /Uran/ i miejsce w którym SYSTEM /Pluton/ osiąga swoje optimum.

Wszystkie te składowe znaku Bliźniąt zademonstrują swą niezależność i jak przystało na znak mocno związany z "ziemskim bytowaniem" objawi to arogancko, chamsko, bezwzględnie.

Wraz z energią wolności i niezależności prawie zawsze napływa energia zmiany zgodnie z zasadą ... a mnie to wolno ... a ja tak chcę itp.


Przedstawiciel Bliźniąt, który jest owładnięty energią Marsa przychodzi na proszone przyjęcie w jednym kapciu w drugim bucie, niedomyty i poplamionym swetrze. Już na progu wyrazi swoją nieprzychylną opinię na temat braku taktu gospodarzy, którzy nie wysłali po niego limuzyny. Później nadepnie na wałęsającego się kota, obleje winem innego gościa, zadysponuje cały półmisek przekąsek i może pogardliwie odniesie się do gustu muzycznego bawiących się.

* w tym miejscu warto nadmienić, że Kaczyński, w swoim horoskopie natalnym, ma z przydziału Marsa w Bliźniętach.

Część współtowarzyszy spotkania popatrzy na delikwenta z uwielbieniem i pomyśli ... jaki on niezależny, jaki wolny i bezkompromisowy. Inni zejdą mu z drogi bo przecież z chamem lepiej się nie zadawać.

Niemniej tak u jednych, jak i u drugich nastąpi pewna zmiana świadomościowa a mózg zacznie przetwarzać problem zasad, które oddziałują w grupach społecznych.


Na poziomie geopolitycznym i społecznym sprawa wygląda zdecydowanie poważniej ponieważ Mars zaczyna bezpardonowo wprowadzać nowe regulacje administracyjne, nakazy, zakazy, wytyczne.

Zmienia, często w sposób chaotyczny, oddziaływanie na siebie grup społecznych na różnorakich płaszczyznach. Burzy pewien porządek rzeczy, podważa fundamenty, na których opierają się społeczne interakcje.

Pamiętajmy, że Mars w swoim retrogradacyjnym tranzycie aż trzykrotnie będzie dezorganizował życie społeczne więc dokona tego do samego imentu. 

Ponadto retrogradacja Marsa ma miejsce na dużym obszarze Bliźniąt a tym samym zakres zmian także będzie dotykał wielu dziedzin życia społecznego - praca, zatrudnienie, zdrowie, żywność, zasoby geologiczne, prawo i administracja, renty i emerytury, oszczędności, posiadany kapitał, kontakty międzypaństwowe i międzykulturowe, dorobek społeczny, religia i filozofia, podziały i alienacje społeczne, pozycja jednostki w społeczeństwie itd. Wiele tematów stanie się kontrowersyjnymi, trudnymi do pogodzenia lub wręcz wywołującymi agresję.


Przez ostatnie dwa i pół roku doświadczaliśmy, właśnie w znaku Bliźniąt, wielu dotkliwych "modernizacji", które zorganizował Neptun /symbol pandemi i tzw. głębokiego państwa/ uderzając kwadraturą w ten znak i tworząc w nim swoiste dziury energetyczne. 

Przy retrogradacyjnym tranzycie Marsa dziury te będą wypełniane marsową energią. Łatanie dziur przez Marsa jest zawsze dość kontrowersyjne ponieważ jest nośnikiem bezkompromisowości a często agresji. Należy więc zachować przytomność umysłu i uważność. 

Zasada "wolnoć Tomku w swoim domku" może bardzo szybko zmienić się w "wolnoć Tomku w cudzym domku". Natrętne energie Marsa w Bliźniętach warto wtedy przerzucić na opozycyjny znak czyli Strzelca - odwołanie się do filozofii, praw naturalnych, nauk wyższych.

Być może będziemy musieli już ostatecznie pożegnać się z wieloma wyobrażeniami o naszych rodzinach, znajomych, kolegach, sąsiadach. Być może zmieni się nasza pozycja w grupach społecznych. Czy będziemy chcieli czy nie to ten tranzyt Marsa zmusi nas do zajęcia stanowiska w kwestii otaczającego nas świata i relacji, które z tym światem mamy.

W horoskopach mundalnych Mars symbolizuje armię narodową. Mars w Bliźniętach pokazuje, że armie narodowe działają poza granicami swoich macierzystych państw - wchodzą na tereny sąsiadów lub tam gdzie obowiązują militarne pakty czy umowy.


Mars wchodzi w znak Bliźniąt 20 sierpnia 2022 r. a kończy swoją podróż przez ten znak 25 marca 2023 r.

Najważniejsza część tranzytu to tzw. ścieżka retrogradacyjna - w tym wypadku pomiędzy 9 a 26 stp. Bliźniąt.

Najważniejszymi punktami tranzytu jest początek i koniec retrogradacyjnej ścieżki czyli 9 stp. i 26 stp. Bliźniąt oraz te punkty w których Mars będzie tworzył istotne aspekty.

Ważne aspekty Mars stworzy z :

- Saturnem /trygon/ ... w ostatnich dniach września w 20 stp. Bliźnięta-Wodnik, w ostatnich dniach listopada także w 20 stp. Bliźnięta-Wodnik

- z Neptunem /kwadratura/ ... 11-15.10.2022 r. w 24 stp. Bliźnięta-Ryby, 18-22.11.2022 r. w 23 stp. Bliźnięta-Ryby i 15-18.03.2023 r. w 25 stp. Bliźnięta-Ryby

- z Merkurym /trygon/ ... 27.10.2022 r. w 26 stp. Bliźnięta-Waga

  z Merkurym /opozycja/ ... 30.11.2022 r. w 20 stp. Bliźnięta-Strzelec

  z Merkurym /kwadratura/ ... 17.03.2023 r. w 26 stp. Bliźnięta-Ryby

- z Wenus /kwadratura/ ... 15-16.09.2022 r. w 14 stp. Bliźnięta-Panna

  z Wenus /trygon/ ... 19.10.2022 r. w 25 stp. Bliźnięta-Waga

  z Wenus /opozycja/ ... 1.12.2022 r. w 19 stp. Bliźnięta-Strzelec

  z Wenus /kwadratura/ ... 5.02.2023 r. w 12 stp. Bliźnięta-Ryby

- z Uranem /półkwadratura/ ... ostatnie dni tranzytu przez Bliźnięta /26-27.03.2023 r./

- z Jowiszem /nie dochodzi do ścisłej kwadratury/ ... pierwsze dni listopada0 komentarze:

Prześlij komentarz