poniedziałek, 14 października 2013

Odpowiedź na pytanie czyli trochę o finansach

Zapytano mnie, czy brak ustawy budżetowej w USA może mieć przełożenie na sytuację w Polsce ?

Sam fakt, że Kongres USA nie jest w stanie zatwierdzić budżetu jest dla naszego kraju całkowicie obojętny. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z grą interesów i nie można wykluczyć ruchów na giełdzie o bardzo szerokim zasięgu / układ astrologiczny nie wskazuje przypadkowych sytuacji spowodowanych tzw. nastrojami ale całkiem przemyślane i zaplanowane działania /. Jest to podpowiedź dla graczy giełdowych żeby raczej nie polegali na swojej wiedzy i doświadczeniu bo działania, z którymi mogą się spotkać nie mieszczą się w ramach racjonalnej analizy giełdowej.
Mimo, że giełdy utożsamiane są z wolnym rynkiem to tutaj mamy do czynienia z sytuacją : pan A zaspokoi żądania pana B lub ich nie zaspokoi i poniesie karę. Po prostu gra o wpływy i władzę. To trochę wymyka się zasadom wolnego rynku, nieprawdaż.
W poście z 12.08  "Czy leci z nami pilot" sugerowałam, że ok. 9.09 wydarzy się coś co będzie miało związek z finansami. Trochę wcześniej, bo 4.09 premier, poinformował o zmianach w OFE  / dalsze dni przyniosły burzliwe dysputy na ten temat /.
Z kolei w poście "Co przyniosą najbliższe lata-cz.5 Polska" z 29.09, zwracam uwagę na koniec października, listopad i początek grudnia.Czy wydarzenia, które mogą wystąpić mają swoje przyczyny wewnątrz naszego kraju czy na zewnątrz ? Nie wiem. Finanse dzisiejszego świata powiązane są tak niewyobrażalnymi sieciami, że mówienie o zewnętrznych bądź wewnętrznych wpływach jest już chyba bezcelowe.
Często wydaje się, że pewne zdarzenia są pozytywne ale niestety po pewnym czasie zaczynamy dostrzegać podstępność tych działań /np.rozwiązania emerytalne, pozorne ułatwienia bankowe, "wygodne" internetowe narzędzia bankowe, rozwiązania kredytowe bądź oszczędnościowe /. Na to też trzeba zwrócić uwagę w tym czasie.
Układ astrologiczny, który biorę pod uwagę w moich rozważaniach, miał związek z kryzysem finansowym rozpoczętym w 2008 r., kryzysem w Grecji, kryzysem cypryjskim. Od momentu wejścia Chorwacji do UE ten kraj także znalazł się w strefie istotnego zagrożenia.
Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, oprócz tych "czasowych " przepychanek finansowych weszliśmy w okres "wojny o kapitał". Będzie to czas bardzo długi / z krótkimi przerwami będzie trwał aż do ok.2040 r./.
Ale o tym w następnych postach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz