wtorek, 8 października 2013

Okiem astrologa- dzień prawdy

Dzisiejszy dzień nazwałam dniem prawdy. Księżyc i planeta Wenus spotkały się w ostatnim stopniu znaku Skorpiona. Słowa Williama Shakespeare bardzo trafnie obrazują klimat takiej chwili :
"Lecz człowiek, dumny potęgą na chwilę mu daną,
a swojej szklanej niepomny kruchości,
jak małpa w gniewie, przed wysokim niebem,
tak dziwne stroi wybryki i susy,
że łzy boleści sączy chór aniołów."

W takim dniu jak dzisiaj, siła stwórcza zdziera z ludzi maski, w które się poprzebierali. Jesteśmy często świadkami tzw.nagiej prawdy. Czego więc byliśmy świadkami?
Wypowiedź arcybiskupa Józefa Michalika powinna być potraktowana nie tylko jako obnażenie jego prawdziwej twarzy ale także jako sposób myślenia polskich hierarchów Kościoła Katolickiego / tu nie chodzi o odpowiedzialność zbiorową ale o to, że on sam jest hierarchą i udawał się na posiedzenie swoistego "zarządu kościelnego"/. Tu nie było lapsusu słownego to było najprawdziwsze oblicze
tych ludzi w sprawie pedofilii wśród duchownych.
Ta sytuacja to był klasyczny przykład w jaki sposób siła stwórcza porozumiewa się z ludźmi - proszę, pokażę wam coś / pewnie nie pierwszy raz/, nie mówcie, że byliście nieświadomi.
Czas, miejsce, sytuacja osoby i słowa zbiegły się na jedną krótką chwilę. Powstał pewien obraz, który powinien zostać zapamiętany, a wnioski wyciągnięte. Wydaje mi się, że już przyszedł czas na działania ze strony instytucji państwowych.
W postach 10 i 11.09 pisałam o zmianach w Kościele, wspominałam o możliwości schizmy. Do tej pory od Watykanu odrywały się tzw. kościoły zreformowane, jednak patrząc na wydarzenia w Polsce odnoszę wrażenie, że to Watykan się zreformuje a Kościół w naszym kraju pozostanie w tej archaicznej formule.

Jest jeszcze jedno bardzo ciekawe wydarzenie, które pokazuje nam, że rozmowa ze Stwórcą / zrozumienie jego intencji / przybliża się.
W dziedzinie fizyki przyznano nagrodę Nobla. Otrzymał ją Peter Higgs i Francois Englert za stworzenie koncepcji mechanizmu powstawania masy / bozon Higgsa czyli boska cząsteczka/.

Stwórca w takim dniu jak dzisiaj ma wyjątkowo wyrafinowane poczucie humoru - duchownego ośmiesza, a naukowca wynosi na cokoły. Zabawne, naprawdę bardzo zabawne.

A może Ty też zobaczyłeś czyjąś prawdziwą twarz /gorszą lub może lepszą/. Może to być człowiek a może być instytucja. Zastanów się czy nie dotarły do Ciebie dzisiaj żadne znaki. Niekiedy na następne trzeba bardzo długo czekać.
Ja od pewnego czasu zastanawiałam się czy przedłużyć umowę telekomunikacyjną. Dzisiaj miałam bardzo niesympatyczne zdarzenie z tą firmą i już wiem, że umowy nie przedłużę. To nie znaczy, że ta firma jest zła, ona po prostu nie jest dla mnie odpowiednia.

Jeżeli dzisiaj ktoś Ci wyznał miłość, to mówił prawdę.Je t'aime......


1 komentarze:

Kama pisze...

Nie pamiętam co działo się tego dnia... :-( ale raczej miłości nikt mi nie wyznawał (przynajmniej słowami). Ale na pocieszenie dla wszystkich Sweet November (słodki październik) http://www.youtube.com/watch?v=pq6lsZoWcFE

Prześlij komentarz