niedziela, 6 października 2013

Okiem astrologa-co przyniosą najbliższe lata (cz.6 podsumowanie)

Najbliższe trzy lata prawdopodobnie przyniosą nowe podziały na mapie świata. "Wielcy" ponownie będą ustalać swoje strefy wpływów. Układy i porozumienia międzynarodowe będą się rozpadać a na ich miejsce pojawią się nowe. O co będzie chodziło w tej grze ? O rynki zbytu i o surowce /tu jak zwykle/. Podziały na strefy wpływów mogą przenieść się także w kosmos /póki co, zgodnie z "Traktatem o Przestrzeni Kosmicznej", kosmiczne zasoby traktowane są jako wspólne dziedzictwo/ - tam, to dopiero będzie można dzielić.
Słowo "SPOŁECZEŃSTWO" będzie pojawiało się bardzo często. Będziemy oglądali zmiany jakie dokonają się w naszej świadomości / niejednokrotnie zmiany będą rodziły się w wielkich bólach /, jest to nieuniknione. Intensywniej niż kiedykolwiek możemy doświadczać tendencji do zaniku państw narodowych i unifikacji regionalnych. Historia, kultura, religia, przekonania, upodobania, idee, poglądy trafią do jednego wielkiego kotła globalnej wioski i możemy mieć problem z naszą tożsamością.
Pytanie : Kim ja jestem ? - może nabrać bardzo dramatycznego wydźwięku.
Odpowiedzi będziemy szukać w nauce i w filozofii. Religia / przynajmniej w tej dzisiejszej formule/ niestety nie pomoże w tych poszukiwaniach. Koniecznością będzie wyniesienie myślenia na dużo bardziej abstrakcyjny poziom. Być może, że właśnie w ciągu tych najbliższych trzech lat zrozumiemy o co chodziło z tym tzw."końcem świata 2012 r.".

Oprócz polityki, gospodarki i finansów będzie jednak jeszcze świat nauki, kultury i sztuki.
Nastąpi prawdopodobnie wielki skok mentalny w obszary niezgłębionego wszechświata, elementarnych cząstek i koncepcji wielkiego wybuchu.
Muzycznie powspominamy. Oprócz wspomnień o Festiwalu Woodstock w 1969 r. i legendach rocka, powrócimy pamięcią do Johna Lennona /w 1969 r. poślubił Yoko Ono i rozpoczął nowy rozdział swojej twórczości/. ImagineWoman
W 1969 r. miały miejsce dwa tragiczne wydarzenia : została zamordowana Sharon Tate, żona Romana Polańskiego oraz zmarł Krzysztof Komeda /genialny muzyk /. Jeśli wymieniłam te dwa nazwiska to trzeba posłuchać Rosemary's Lullaby lub inna wersja.
W 1982 r. umiera Philip K. Dick, wybitny pisarz science-fiction, w tym samym roku powstaje film Ridleya Scotta " Łowca androidów" oparty na motywach jego powieści. Muszą o sobie przypomnieć, a może znów powstanie kultowy film?
Lata 1969 i 1981 to czas Andrzeja Wajdy. W 1969 r.- premiera świetnego filmu "Wszystko na sprzedaż", a w 1981 r. ma premierę "Człowiek z żelaza" /film ten został zgłoszony do Oscara, jednak później wycofany przez producenta /. Już widać, jak historia się powtarza. Jaki będzie los "Człowieka z nadziei"?


Najbliższe lata przyniosą nam także przypomnienie o wojnach religijnych, wyprawach krzyżowych, heretykach, czarownicach, inkwizycji, szatanie, templariuszach, schizmach i reformacji. Poobserwujemy także procesy tworzenia się tzw.kapitału a następnie jego rozpadania się.
Jednak jest to temat na inną opowieść ponieważ  dotyczył on okresu 2013 - 2040.

0 komentarze:

Prześlij komentarz