wtorek, 22 października 2013

Obamacare

Amerykański program ochrony zdrowia Obamacare jest klasycznym przykładem do mojego posta "Astrologiczny plan perspektywiczny-wojna o kapitał, cz.2"
Program Obamacare stał się zarzewiem konfliktu między demokratami i republikanami, co w rezultacie doprowadziło do paraliżu budżetowego. Republikanie widzą interes w wojnie, to stamtąd czerpią zyski. Im większe kwoty z budżetu przeznaczane są na zbrojenia tym lepiej, ich interesy się rozwijają. Ale żeby była wojna musi być wróg - ale to, akurat dla republikanów nie jest problemem.
Problemem jest niechęć do wojny społeczeństwa amerykańskiego / można społeczeństwo nastraszyć, pogodzi się wtedy z widmem wojny, szczególnie, że walki prowadzone będą daleko od terytorium USA /.
Ale skoro nie wojna, to może demokraci mogą nakręcić interes swoim sponsorom. Ubezpieczenia zdrowotne, kliniki, operacje itp. - toż to żyła złota / lepsza niż nad Klondike /. Wiadomo było już na starcie Obamacare, że program może być kosztowny. To żaden problem, pieniądze popłyną z budżetu na tą sferę.
Sugerowałam w ostatnim poście, że tak jak nastąpiło giełdowe "dot-com boom" może wydarzyć się "care boom" a później też będzie bum, bum..... / no, za jakieś 14-15 lat, obstawiam 2026-27 rok /.
A może to całkiem fajnie, że wrogiem przestanie być arabski terrorysta a stanie się wirus, bakteria, guz czy wysoki poziom cukru we krwi.
Ale, zaraz, zaraz, przecież trzeba pogodzić republikanów z demokratami, żeby ten budżet uchwalili.
Mam pomysł - wrogiem będzie arabski terrorysta, roznoszący choroby. Cudnie !!!!
W przypadku Polski działał ten sam mechanizm jeśli chodzi o OFE, NFZ.
W tej chwili, mówi się o bardzo dużych kwotach przeznaczanych na uzbrojenie polskiej armii oraz widać ewidentne majstrowanie przy rynku nieruchomości. Tu nie ma złudzeń, to jest czas żeby obejrzeć proces drenowania narodowych budżetów i osobistych portfeli przez .......... nie, nie przez polityków, ale przez ludzi, którzy mają w posiadaniu polityków.

0 komentarze:

Prześlij komentarz