wtorek, 21 stycznia 2014

Czas Skorpiona, cz.1

Czas, w którym funkcjonujemy naznaczony jest dwiema dominującymi tendencjami. Pierwsza z nich związana jest z symboliką znaku Wagi i jej już poświęciłam sporo czasu /Okiem astrologa-objawienie zodiakalnej Wagi/. To cały blok spraw związanych z umowami, porozumieniami, społeczeństwem, partnerstwem, znaczeniu jednostki w społeczeństwie itp. Bardzo długi tranzyt planety Mars przez ten znak /przeciętny czas przebywania Marsa w jednym znaku wynosi 2 miesiące a w tym przypadku aż 8 miesięcy/ sprawia, że pewne zagadnienia ożywają, inne przestają mieć znaczenie, coś musimy załatwić, a na coś spojrzeć z innej perspektywy. Musimy podjąć wyzwanie i nadążyć za zmieniającym się światem /a wszystko związane oczywiście z symboliką Wagi/. Mamy różne wyobrażenia i pragnienia. Jednak to wszystko jest bardzo niespójne, rozedrgane /po prostu nasze poglądy jeszcze nie sprecyzowały się/. Okres 09.2016 - 10.2017 pokaże nam, na czym będzie polegał nowy ład społeczny, natomiast całkowita realizacja tych wyobrażeń nastąpi w latach 2040-2042.

Drugą niezmiernie ważną tendencją jest ta, związana z symboliką znaku Skorpiona. Tu jest bardzo dużo ciekawych tematów. O wielu z nich  pisałam /Astrologiczny plan perspektywiczny, czyli wojna o kapitał cz.1-3/. Było więc o lokatach pieniężnych, akcjach, obligacjach, ubezpieczeniach, kruszcach, nieruchomościach, zasobach naturalnych Ziemi a może i pozaziemskich.
Jednak znak Skorpiona to także Kościoły /raczej urząd lub instytucja a nie wspólnota ludzi/. Skorpion to egzorcyzmy, topienie czarownic, palenie innowierców. To także wyprawy krzyżowe, wojny religijne.
Skorpion to chęć poznania Boga, a więc dokonania naukowe, które potrafią zmienić świat /niekiedy bardzo niebezpieczne/. No i wreszcie Skorpion to odwieczne pragnienie aby posiąść boskość, stać się wszechmocnym i nieśmiertelnym / Adam i Ewa w Raju, Święty Graal, Arka Przymierza, Tarot, tzw.święte księgi, tajemnica życia, genotyp i klonowanie/.
A wszystko to niekiedy przypomina błysk, wybuch bomby jądrowej czy rozpędzone bozony Higgsa, mające zapoczątkować materię.
Czas Skorpiona to okres listopad 2012 r.- wrzesień 2015 r. Można powiedzieć, że jesteśmy w środku wydarzeń. Żeby nie było zbyt nudno, oprócz tego, że będziemy oglądać świat, który powstał na "nasze" zamówienie /niektóre zamówienia składane były dosyć dawno np.setki lat temu/, już w styczniu 2016 r. zechcemy dokonywać korekt i zmian.

Żeby nie ugiąć się pod ciężarem skorpionicznych energii, powróćmy do zdecydowanie lżejszych "wagowych" tematów Czerwone róże - idealne na dzisiejsze czasy.


0 komentarze:

Prześlij komentarz