poniedziałek, 13 stycznia 2014

Społeczna niemoc

Seryjni i masowi mordercy zawsze wprawiali społeczeństwo w osłupienie.
Bezsilność, strach, zdziwienie, niezrozumienie zwijały się w jedną kulkę, a później była już tylko chęć zemsty, żądza krwi.................
Pisząc 8.12.2013 r. post "Objawienie zodiakalnej Wagi cz.2", zwróciłam uwagę, że czas, który nadchodzi przyniesie wydarzenia związane z seryjnymi morderstwami /społecznymi/. Mogą pojawić się zupełnie nowe zdarzenia, mogą być to zdarzenia będące kontynuacją tych z ostatnich ok.4 lat /podobieństwo lub naśladownictwo/, mogą to być wspomnienia o wydarzeniach sprzed bardzo wielu lat aż wreszcie mogą to być filmy, książki nawiązujące do tego tematu.
Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest społeczeństwo, które będzie próbowało na nowo określić swój stosunek do seryjnego lub masowego zabójcy.
Czy powinien ktoś taki być sądzony jak świadomy człowiek ? Czy podłożem do popełniania takich czynów jest tzw.patologia charakteru czy może zmiany na poziomie funkcjonowania mózgu /oczywiście nie mówię tu o tzw. płatnych zabójcach oraz mordowaniu w czasie wojny, w tym działaniach terrorystycznych/.
Czy w przypadku seryjnych bądź masowych morderców można mówić o winie i karze ? Czy dla tego typu umysłów, wina i kara, nie są całkowicie abstrakcyjne ? Czy pobyt w zakładzie zamkniętym to kara, czy tylko pewna przerwa w życiorysie ?
Jak jednak społeczeństwo ma wyrównać "rachunki krzywd" ?
W krajach bliskiego i dalekiego wschodu bardzo popularne jest ukamieniowanie złoczyńcy. Kamieniuje spora grupa społeczności - ciężar dokonania wyroku rozkłada się na wiele osób - psychiczne obciążenia znikają /w tłumie raźniej/.
W tzw.krajach zachodu jeszcze nie tak dawno, stosowano w stosunku do seryjnych morderców, wyłącznie karę śmierci. Jednak świat się zmienia i chcemy zobaczyć "więcej człowieka w człowieku". Zmieniamy prawo, likwidujemy karę śmierci, sędziowie nie muszą żyć ze świadomością swoich decyzji /oj, żyć z tym, to chyba nie takie proste/. Tak jest lepiej, zdecydowanie lepiej, ale..........................
Pojawia się zdarzenie, kiedy seryjny morderca wychodzi na wolność..................i jest problem, ...............bezsilność, strach, chęć zemsty, żonglerka prawna................. zdecydowanie jest to problem.
Społeczeństwo już nie chce widzieć człowieka, widzi bestię.
Seryjni i masowi mordercy niszczą ludzi, którzy są ofiarami ich zbrodni ale także niszczą społeczeństwo. Potrafią samą swoją obecnością powodować, iż pewne wartości, zasady społeczne /także prawo/ rozsypują się. Trzeba prawdopodobnie na nowo ustalić "reguły gry".
Sprawa wychodzącego na wolność "szatana z Piotrkowa" pokazuje to dobitnie. Podobnymi kwestiami będą musiały zająć się i inne kraje - np. sprawa Andersa Breivika z Norwegii.
Znak Wagi sugeruje, że w rozwiązywaniu tego problemu potrzeba dużo rozwagi i umiarkowania. Jednak mapa nieba wskazuje, że górę wezmą emocje, pogarda, nienawiść, strach, ignorowanie prawa. Po prostu jest troszkę "po czasie".
link
"Szatan z Piotrkowa", ur.10.04.1962 r. - zakład karny opuszcza 11.02.2014 r.
Czy jest niebezpieczny ?    
Jest bardzo niebezpieczny, ponieważ umie świetnie manipulować ludźmi /po prostu ma taki dar/.
Lubi, żeby było miło /tak ogólnie/ i bardzo frustruje go, zakłócanie mu tego stanu. Obraża się wtedy, wpędza inne osoby w poczucie winy - "zobacz, ja i tak jestem pokrzywdzony a ty jeszcze odmawiasz mi .....". Umie bardzo przekonująco, użalać się nad sobą a jednocześnie podkreślać swoją wyjątkowość. Ludzie spełniają jego zachcianki, nie potrafią mu odmówić /nawet 'niebo" darowało mu drugie życie/.
Ktoś, kiedyś powiedział : "Jestem człowiekiem niewidzialnym. Nie, nie jestem zjawą.......................... . Jestem człowiekiem materialnym, z krwi i kości, włókien i płynów - można nawet powiedzieć, że posiadam umysł. Niewidzialnym jestem po prostu dlatego, że ludzie nie chcą mnie dostrzec" - ten cytat bardzo dobrze charakteryzuje tego człowieka.
Ponadto potrafi się zmieniać, przeobrażać jak kameleon, próbuje sięgać po jakiś wymyślony ideał.
Próby upilnowania go przez policję lub inne służby mogą się nie udać.
Układ planet pokazuje sytuację dosyć niepokojącą. Sytuacja zmienia się sierpień, wrzesień 2014 r. /oby nie była to sytuacja :"mądry, po szkodzie".

0 komentarze:

Prześlij komentarz