wtorek, 28 kwietnia 2015

Wybory prezydenckie 2015 - atmosfera wyborów


"Społeczeństwo jest jak morze, samo w sobie nieruchome,
lecz poruszane każdym powiewem wiatru, nawet najlżejszej bryzy." /Tytus Liwiusz/

Wybory prezydenckie 2015 można zobrazować dwoma horoskopami
- 10.05.2015, godz.7, Warszawa - to początek wyborów
- 10.05.2015, godz.21, Warszawa - to koniec wyborów

Najważniejszym układem /aktywnym przez cały dzień w mniejszym bądź większym stopniu/ jest układ kwadratury pomiędzy Merkurym a Neptunem.
Jest to klasyczny układ oszustwa, kłamstwa.
Jeśli taki układ pojawia się w horoskopie człowieka można stwierdzić, że właściciel horoskopu jest "bajarzem" albo po prostu kłamczuchem. Może być wciągnięty w sytuację polegającą na oszukiwaniu a w najlepszym razie może być twórcą literatury science fiction lub bajek.
Nieharmonijny układ Neptuna z jakąkolwiek planetą wskazuje na mijanie się z prawdą w jakiejś dziedzinie życia. Taki układ z planetą Merkury jest szczególnie dotkliwy i na ogół dotyczy klasycznego oszustwa - zasady i wartości są przedstawiane w sposób wypaczony i kłamliwy.

Układ kwadraturowy Merkury-Neptun, który "patronuje" wyborom prezydenckim stwarza bardzo niekorzystną atmosferę. Może on objawić się w różny sposób:
- wybory mogą podlegać fałszerstwom
- mogą pojawiać się zarzuty co do sfałszowania wyborów
- społeczeństwo może trwać w przekonaniu, że jest manipulowane
- wybory są teatrem medialnym i nie mają żadnego znaczenia w funkcjonowaniu państwa - układy wewnętrzne są nienaruszalne i nikt i nic nie jest w stanie tego zmienić
Nie wykluczam, że wszystkie te czynniki mogą być zaktywizowane w czasie wyborów.

W momencie zakończenia wyborów, horoskop pokazuje Marsa / 30 stp.Byka / na Dsc i można spodziewać się pokazu siły, splendoru, domaganiu się uznania - czyżby wybory miały się rozstrzygnąć w 1-wszej turze ? Ale, ale ........ planeta Saturn z 1-szego domu horoskopu tworzy opozycję do Marsa i tu już należy się spodziewać, że ta gra jeszcze się nie zakończy. Więc może sondaże będą mocno "falowały" i pokazywały niejednoznaczne wyniki ?

Ponadto układ wyborczy wpisuje się wprost idealnie w horoskop Polski i niestety bardzo mocno podkreśla jego negatywne strony /kwadratura Księżyca z ostatniego stopnia Wodnika do Marsa z ostatniego stopnia Byka/. Jest to układ podkreślający podziały społeczne, kłótnie i sprzeczki, wewnętrzne walki. Skutkuje to destrukcją społeczną i pogardą dla instytucji państwowych. Jest to układ pokazujący niemożność tworzenia prawdziwie demokratycznego państwa.
Jeśli w pierwszej dekadzie sierpnia na światło dzienne wyjdą jakieś skrywane fakty, układy lub umowy sytuacja w Polsce może stać się bardzo niepokojąca.


0 komentarze:

Prześlij komentarz