poniedziałek, 4 maja 2015

Wybory prezydenckie 2015 - kandydaci, cz.1


Biorę pod uwagę kandydatów, którzy otrzymują powyżej 2% poparcia w badaniach sondażowych i opisuję ich najbardziej istotne cechy przydatne bądź dyskwalifikujące przy pełnieniu urzędu prezydenta.

Można powiedzieć, że najbardziej podkreślony jest znak Bliźniąt oraz tzw.układ krzyża związany z tym znakiem czyli Strzelec, Ryby i Panna.
Układ półkrzyża będzie zaznaczony na niebie w momencie wyborów /Strzelec-Ryby-Bliźnięta/ natomiast horoskopy kandydatów wpisują się w układ krzyża /Bliźnięta-Panna-Strzelec-Ryby/.
Istotne zaznaczenie znaku Bliźniąt sugeruje, że kandydaci skupiają się na zaprezentowaniu swoich wartości i zasad, które są dla nich drogowskazem. Niestety układ krzyża mówi, że mamy w znacznej większości do czynienia z pustym gadaniem.
Tak też społeczeństwo odbiera deklaracje kandydatów. Propaganda, większe lub mniejsze kłamstwa, kreowanie się na potrzeby chwili wpisują się wprost idealnie w atmosferę jaką tworzą planety nad naszymi głowami.

Kandydaci:

Janusz Korwin-Mikke /ur. 27.10.1942/
Jest to chyba jedyny kandydat, który mówi prawdę. Jego prawda jest jednak brutalna i bezkompromisowa.
Prawdopodobnie właśnie z tych powodów wielkiej kariery politycznej nie zrobi - współczesny polityk musi posiadać umiejętności mijania się z prawdą.
Kandydat ma w znaku Bliźniąt Urana, Saturna i Księżyc - jego system wartości i zasad jest niezmienny i jest wręcz jego znakiem rozpoznawczym. Świetnie sobie radzi opowiadając o tym ale ............... tu raczej kończą się jego możliwości przyciągania tłumów.
Pan Janusz Korwin-Mikke ma tendencje /to delikatne określenie/ do okazywania wyższości, megalomanii, popisywania się - jest "skażony" cechą "arogancji władzy".
Kłótnie i emocjonalne konfrontacje stanowią stały element życia /lubi wręcz dolewać oliwy do ognia/.
Lubi robić wiele hałasu o nic a sprawy naprawdę ważne pozostają niezauważone.
Olbrzymia dawka egoizmu, szczypta szaleństwa i duża inteligencja tworzą znakomite warunki aby zostać przywódcą radykalnej grupy, przywódcą sekty. Osobowość narcystyczna.
Jest to niewątpliwie dobry czas na zaistnienie /cokolwiek to znaczy/.
Przeznaczenie zapewnia mu możliwość ujawnienia społecznych pasji, dostęp do podium i sceny aby zostać usłyszanym, może nawet stworzyć okazję do ulicznego protestu. To samo przeznaczenie skłania do szowinistycznych zachowań i lekceważenia cudzego życia - a to powoduje przegrane i klęski.
Cytat dla kandydata : "Gwałtowność w głosie jest często tylko śmiertelnym rzężeniem rozumu".

Paweł Kukiz /ur. 24.06.1963/
W znaku Bliźniąt, pan Kukiz ma Merkurego i Wenus. W znaku Panny jest Mars, Uran i Pluton. Tworzy to bardzo negatywny układ, kiedy infantylne działania /postawa Piotrusia Pana/ prowadzą do wielkiego bałaganu. Jest to układ, który może się bardzo uaktywnić w czasie październikowych wyborów parlamentarnych.
Planeta Neptun w Skorpionie mocno uszkodzona - kandydat prawdopodobnie tylko odgrywa jakąś rolę.
Informacje, które docierają do mózgu nie są poddawane jakiejś istotnej "obróbce" a jedynie dalej przekazywane tzw. gawiedzi. Być może kandydat występuje w roli tzw. wentyla bezpieczeństwa /dla istniejącej władzy/.
Przeznaczenie zapewniło mu możliwość zabawiania ludzi, występy i teatralność. Podarowało mu także trochę szaleństwa i .......... brak własnego zdania !!  Pan Kukiz potrafi zrobić wiele hałasu ale nic z tego nie wyniknie /i chyba o to chodzi/. Chyba byłoby lepiej gdyby pozostał komediantem-par excellence a nie politykiem komediantem.
Media mówią o nim "czarny koń" wyborów - ja mam wrażenie, że może to być "koń trojański" /podobne zadanie jak miał R.Giertych i A.Lepper w rządzie Kaczyńskiego/.
Cytat dla kandydata : "Jeśli zwierzę coś robi, nazywamy to instynktem; jeśli my robimy to samo, z tego samego powodu, nazywamy to inteligencją".

Janusz Palikot /ur. 26.10.1964/
Stał się politykiem "drugiego szeregu" w tych wyborach, jednak jest na tyle ciekawą osobowością, że postanowiłam trochę o nim napisać.
Pan Palikot nie jest kłamczuchem /niestety prawda nie jest nagradzana/. Jest niewątpliwie gadułą - jednak mówi z sensem i ma talent "uwodzenia" swoich rozmówców. Ta cecha daje mu popularność w pewnych środowiskach a nawet możliwości tworzenia grup, partii i innych społeczności, w których pozostaje niekwestionowanym liderem. Umie też świetnie manipulować ludźmi /jest przenikliwy i inteligentny/
Po dojściu do władzy uaktywnia się cecha wspólna wielu politykom czyli arogancja /kwadratura Marsa z Jowiszem/.
W znaku Panny ma Wenus, Urana i Plutona i podobnie jak w przypadku Pawła Kukiza może z dużą determinacją działać w październikowych wyborach i jak zawsze zwalczać Jarosława Kaczyńskiego.
Póki co los mu nie sprzyja i pan Palikot na jakiś czas będzie musiał pozostać w cieniu.
Przeznaczenie postawiło przed nim bardzo trudne wyzwanie /jedno z trudniejszych w całym zodiaku/.
Przeznaczenie wymaga aby się zmieniał, transformował. Takie zmiany są w życiu bardzo trudne - często trzeba zamknąć całą przeszłość i wszystko zaczynać od nowa i z nowymi ludźmi.
Jeszcze chwila i Janusz Palikot zmieni się nie do poznania.
Kontrowersyjna ale niebywale twórcza osobowość.
Cytat dla kandydata : "Nic w gąsienicy nie zapowiada, że stanie się motylem"

c.d.n.
0 komentarze:

Prześlij komentarz