niedziela, 17 maja 2015

Frustracje Pana Boga


Stara zasada głosi: "jak na górze, tak na dole".
Światło z gwiezdnych konstelacji niczym rzutnik przenosi obraz na planetę Ziemia.
Podobne układy planetarne przynoszą podobne wydarzenia, wciąż i wciąż ..............

O układzie kwadratury pomiędzy Jowiszem i Saturnem pisałam już wielokrotnie na tym blogu.
Trudno się dziwić, konfiguracje Jowisz-Saturn są jednymi z bardziej znaczących w prognostyce.
Oddziaływanie tych konfiguracji, na naszą planetę, jest bardzo odczuwalne i nie sposób przeoczyć wydarzeń, które generują się pod ich wpływem.
Układy Jowisz-Saturn występują w cyklu 20-to letnim.
Koniunkcja tych planet /występuje co 20 lat/ zawsze zapowiada istotne zmiany społeczno-polityczne. Zmiany są nagłe i zdecydowane. Po nich świat jest już inny.
Koniunkcje prawdopodobnie przez około 7300-7500 lat nie powtarzają swojego położenia w zodiaku /piszę prawdopodobnie ponieważ do tej pory udało mi się sprawdzić położenie punktów koniunkcji na przestrzeni 1200 lat/ - zawsze występują w innym stopniu zodiaku, aczkolwiek zachowują swój konkretny, określony rytm. Skaczą niczym pchełki po zodiakalnym kole /jak bardzo mądre i precyzyjne pchełki/.

Ale o koniunkcji tych planet będę pisała w innym czasie - najbliższa wystąpi w 2020 r. w 1 stopniu Wodnika.
W najbliższym czasie zaobserwujemy kwadraturę Jowisz-Saturn. Kwadraturę tworzy Jowisz /jako planeta szybsza/ zbliżając się do Saturna i tworząc z nim kąt 90 stopni. Taką kwadraturę nazywamy zbieżną.
Pełen obraz astrologiczny tego układu opisałam w poście "Czy mury runą ? - obraz astrologiczny".
Kwadratura / obojętnie z jakich znaków i stopni/ zawsze niesie dużą dozę frustracji, niezadowolenia, chęci zmian.
Filozoficznie rzecz ujmując można powiedzieć, że pragnienia i myśli napotykają na struktury, które je ograniczają. Walimy więc głową w mur, buntujemy się i robimy wszystko aby skostniałe struktury zawaliły się.
Jak wyglądały w ostatnim stuleciu wydarzenia oparte na kwadraturze Jowisz-Saturn ?
1995 r. - obóz postsolidarnościowy traci społeczne poparcie i wybory prezydenckie wygrywa Aleksander Kwaśniewski
1976 r. - okres strajków robotniczych, wywołany podwyżkami cen i złymi warunkami pracy
1956 r. - wielkie demonstracje w Poznaniu /krwawo stłumione/ a jednocześnie zmiana władzy /umiera B.Bierut a władzę przejmuje W.Gomułka/
1935 r. - kończy się pewien rozdział w historii ponieważ umiera J. Piłsudski
Na świecie : Niemcy zaczynają się zbroić i tym samym zrywają Traktat Wersalski natomiast  w Ameryce powstaje program naprawy gospodarki po wielkim kryzysie, tzw.Nowy Ład Gospodarczy
1917 r. - w Polsce mamy tzw. kryzys przysięgowy /odmowa złożenia przysięgi na wierność cesarzowi Niemiec/ i jednocześnie istotnego znaczenia nabiera postać J. Piłsudskiego
............ i można bardzo długo cofać się w przeszłość i zawsze w wydarzeniach pojawia się bunt, chęć zmian lub zwyczajne postawienie na swoim.
Obecny układ kwadraturowy Jowisz - Saturn najbardziej pod względem astrologicznym przypomina ten, który miał miejsce w  1956 r. oraz 1220 r.

O roku 1220 niewiele można przeczytać, jednak najistotniejszym wydarzeniem prawdopodobnie było koronowanie króla Niemiec, Fryderyka II Hohenstaufa, na cesarza. Był to okres bardzo mocnego oddziaływania Cesarstwa na dużą część Europy i był to także czas przyznania bardzo dużych przywilejów Zakonowi Krzyżackiemu.
Wydarzenia te mają miejsce w czasie zbieżnej kwadratury Jowisza do Saturna.
Kiedy po około 5 latach dochodzi do koniunkcji tych planet /1226 r./ Konrad Mazowiecki zwraca się z prośbą o pomoc w walce z Prusami /dzisiejsze tereny woj.warmińsko-mazurskiego, Królewiec, Litwa, Łotwa i Estonia/ właśnie do Fryderyka II i Zakonu Krzyżackiego.
Po następnych 5 latach, kiedy mamy rozbieżną kwadraturę Jowisz-Saturn ziemie polskie poddane są grabieżczej polityce Cesarstwa Niemieckiego i Zakonu Krzyżackiego.

Rok 1956 był bardzo obfity w różnego typu "buntownicze" wydarzenia i zmiany.
- wspomniane już czerwcowe demonstracje w Poznaniu
- rozliczanie /na ogół pokazowe/ funkcjonariuszy UB
- władzę przejmuje W. Gomułka i następuje okres tzw. "odwilży"
- ogłoszono amnestię
- Tunezja i Sudan uzyskują niepodległość
- w ZSRR władzę przejmuje Nikita Chruszczow i także następuje okres poststalinowskiej "odwilży i krytyka kultu jednostki
- ma miejsce rewolucja na Węgrzech, która jest zbrojnie stłumiona przez zbrojną interwencję Armii Radzieckiej
- rozpoczyna się rewolucja kubańska

Trudno więc się dziwić, że już w tej chwili można zaobserwować społeczne frustracje, niezadowolenie i bunt. "Niebo" domaga się zmian i w wielu miejscach na naszej planecie ludzie usilnie będą realizowali te pragnienia.
Obraz na najbliższy czas to sfrustrowana młodzież, niezadowoleni pracownicy, rozczarowani konsumenci, niespełnieni twórcy, rozgoryczeni politycy i "wodzowie" pragnący zmian, władzy i wpływów.
Skoro "na dole" tak wygląda ten świat to "na górze" musi być podobnie.
Czyżby Stwórca też był niezadowolony i doświadczał frustracji ?
A może jest to cyklicznie uruchamiana korekta w "boskim planie", która pozwala na zachowanie harmonii.

0 komentarze:

Prześlij komentarz