niedziela, 19 lipca 2015

Jowisz w znaku Panny


Po roku przebywania w znaku Lwa, planeta Jowisz wejdzie w znak Panny - 11.08.2015 r. Będzie tam przebywała do 9.09.2016 r.
Jowisz zawsze wnosi rozrost oczekiwań, przyciąga ludzkie marzenia i plany, jest źródłem skupiania się na jakimś temacie. W związku z tym, nasza ludzka uwaga zostanie przeniesiona ze znaku Lwa na znak Panny.

A jakie tematy akcentuje znak Panny ?
- praca, warunki pracy, godziwa zapłata za pracę, podział pracy
- zdrowie i kondycja fizyczna, służba zdrowia, ubezpieczenia zdrowotne
- żywność
- kondycja i zasady funkcjonowania różnego rodzaju służb wspomagających społeczeństwo /policja, straż miejska, służba zdrowia, straż pożarna, służby weterynaryjne itp./
- możliwości zatrudnienia, urzędy pracy
- duże grupy zawodowe /np. górnicy/ i ich znaczenie w społeczeństwie
- zakłady pracy zatrudniające duże ilości pracowników /raczej produkcja a nie korporacje/
- możliwości uprawiania ziemi i hodowli zwierząt
- nasz stosunek do zwierząt i niszczenia środowiska

Obecność Jowisza w znaku Panny może przynieść wiele rozwiązań prawnych w zakresie powyższych tematów. Może przynieść także bunty pracownicze, długotrwałe strajki i powstawanie nowych organizacji związkowych.
To także czas buntów przeciwko różnego typu instytucjom, chcącym narzucić społeczeństwu "jarzmo".
Przy tak akcentowanym znaku Panny człowiek pragnie "normalnego" życia. Chce mieć dach nad głową, możliwości zapracowania na godne życie, poszanowania swoich podatków i ubezpieczeń społecznych, możliwości leczenia itd. Niby niewiele, tu już nie chodzi o wielki komfort ani bogactwo ale po prostu godne życie. Niestety mogą pojawić się problemy z osiągnięciem tych celów.

Mogą pojawić się tematy związane z kopalinami i przemysłem wydobywczym, epidemiami wśród ludzi i zwierząt, głodem.
Bardzo często w takim okresie mamy do czynienia z puczami wojskowymi, zamachami stanu, chorobą lub śmiercią bardzo znanej osoby /najczęściej głowy państwa lub osoby o społecznym znaczeniu/.

Jowisz może nam przynieść ochotę na przyjęcie do domu jakiegoś zwierzątka, chęć zakupu ziemi /chociażby małej działki ogrodniczej/. Będziemy chętni do obcowania z przyrodą - poprzez pracę /tu nie chodzi o leżenie na plaży czy wycieczki krajoznawcze/. Do serca ....
Możemy także, zupełnie znienacka, stać się rzemieślnikiem, majsterkowiczem lub odkryć w sobie jakąś małą lub dużą pasję.
Jest to okres, w którym należy zadbać o szczegóły i przypomnieć sobie filozofię pozytywistów - praca u podstaw.

Jowisz jest symbolem zmian w modzie.
W znaku Panny, wnosi do mody elementy stroju roboczego lub munduru. Możemy więc mieć nawiązania do kierowcy ciężarówek, kombinezony a'la budowlańcy, strażackie kurtki itp. W tym okresie dominują tkaniny spokojne kolorystycznie, często naturalne, o ciężkim, grubym splocie /np.len/. Błyszcząca biżuteria zostanie zastąpiona przez półszlachetne, naturalne kamienie lub różnego rodzaju naturalne plecionki.

Z punktu widzenia ciała, znak Panny odpowiada za nasze ........ bebechy, czyli jelita, wątrobę, śledzionę i trzustkę. Odpowiada za trawienie, selekcję, asymilację i utylizację pokarmu.
Przy negatywnych układach /dotyczących znaku Panny/ w osobistym horoskopie pojawienie się Jowisza może przynieść kłopoty zdrowotne : kolka, nieżyt jelit, nerwica jelit, zaburzenia perystaltyki jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie trzustki, zapalenie otrzewnej, zaparcia, biegunki, złe wchłanianie składników odżywczych, zapalenie wątroby, otłuszczenie wątroby, żółtaczka, nadmierne odkładanie się cholesterolu, otyłość, pasożyty przewodu pokarmowego. Taka pozycja Jowisza często wskazuje problemy z poziomem cukru we krwi a w skrajnych przypadkach może przynieść zagrożenie epidemiologiczne typu czerwonka, tyfus, malaria.

Znak Panny związany jest z ruchem płyt tektonicznych i szeroko pojętą geologią. Może więc przynosić zawały w kopalniach lub niekontrolowane erupcje złóż ropy naftowej lub gazu ziemnego - niewykluczone są wypadki z tym związane.

Znak Panny miał bardzo duże znaczenie w historycznych wydarzeniach na terenie Polski - to tranzyty planet przez ten znak /bardzo często właśnie Jowisza/ przynosiły duże robotnicze bunty i strajki. W czasie przemieszczania się Jowisza przez znak Panny, w 1980 r., powstała idea "Solidarności".

0 komentarze:

Prześlij komentarz