poniedziałek, 28 grudnia 2015

Koziorożec **


Obiegowe opinie, określające znak Koziorożca, odwołują się do władzy, zaszczytów, wysokich stanowisk, ambicji, sukcesu itp. Jednak niewiele prawdy jest w tych opiniach. To tylko pospolite /i bardzo zwodnicze/ ukazywanie kariery człowieka.
Kariera z pozycji Koziorożca to raczej szukanie swojej drogi życia, pójście za głosem Boga.
Może to być realizowanie się na płaszczyźnie zawodowej /różnego typu/, politycznej, w dziedzinie sztuk pięknych, rozwoju duchowego, służbie ludzkości lub służbie rodzinie i wiele, wiele innych zajęć.
U podstaw tych działań zawsze stoi intuicja i głębokie przekonanie, że jakieś działania są niezbędne dla naszego rozwoju.
Osoby mające Słońce w Koziorożcu /jeśli jest w harmonijnych aspektach z innymi planetami/ realizują swój życiowy plan bez żadnych wątpliwości. Gotowe są poświęcić wszystko aby ten plan się ziścił. Nie jest to jednak ślepa gonitwa za sukcesem lecz trzymanie się ścieżki, którą wskazały siły wyższe. Często towarzyszy temu głęboka wiara w sens swoich działań, która oparta jest jedynie na przeczuciach.
Zdarza się, że za tymi działaniami przychodzi sukces, zaszczyty, sława ale częściej przychodzi tylko satysfakcja z dobrze wykonanego zadania życiowego.
Głębokie oddanie się swoim życiowym zadaniom przynosi prawie zawsze ....... samotność.
Koziorożec, wsłuchujący się w głos Wszechświata, ucieka od zgiełku i niepotrzebnego jazgotu - jest tylko on i głos stwórcy ........ jest samotność i "niebo gwiaździste nad głową".
Jeśli Słońce ma nieharmonijne układy z innymi planetami to realizacja ścieżki życiowej może być utrudniona.
Człowiek nie chce lub nie potrafi słuchać intuicji oraz odbierać subtelnych przekazów z Wszechświata. Może napotykać przeszkody, które będą go dekoncentrowały i zabierały czas. Może także swoje życiowe zadania potraktować w sposób prostacki i przyziemny i stać się karierowiczem, dbającym wyłącznie o sławę, pieniądze i swoją wygodę.

Według moich obserwacji znak Koziorożca związany jest z falą świetlną o długości ok. 425-510 nanometrów. Jest to najszerszy przedział długości fali widzialnej i daje nam światło w kolorze niebieskim - bardzo szerokie spektrum odcieni /od tzw. navy blue poprzez indygo, klasyczny niebieski, błękit aż po cyjan/.
Tak więc Pani lub Pan Koziorożec często z wielkim upodobaniem wpatrują się w niebo nad ich głowami - i to nocne, granatowe i to poszarzałe, pochmurne a także pogodne, błękitne.

Ze znakiem Koziorożca w sposób symboliczny wiąże się pojęcie autorytetu.
Prawdopodobnie z tego powodu człowiek-Koziorożec jest bardzo wrażliwy na punkcie swojego własnego autorytetu ale także poszukuje autorytetów w otaczającym go świecie.
Z tym znakiem związana jest postać matki jako pierwszego autorytetu w życiu człowieka.
Planety w nieharmonijnych układach ze Słońcem mogą pokazać kto/co i w jakich okolicznościach będzie niszczył bądź podważał autorytet człowieka-Koziorożca /jeśli Uran to koledzy, znajomi, sąsiedzi, rodzeństwo ..... jeśli Księżyc to małżonkowie i partnerzy lub chęć "błyszczenia" ..... a jeśli Neptun to ojciec, pochodzenie, ród lub nasze "głupie gadanie" ..... jeśli Pluton to praca, nasze zajęcie, nasi pomocnicy, nasze zwyczaje i zachowania, nasz wygląd .......jeśli Saturn to po prostu "tak być musi" ...... a jeśli Jowisz to znaczy, że mamy tendencje do niszczenia samych siebie/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz