niedziela, 5 marca 2017

"Gad" w każym z nas


Łaskawa planeta Wenus, która tranzytuje znak Barana, zesłała mi ciekawą inspirację dotyczącą układu neurologicznego człowieka i problemów z tym związanych.
Jeszcze większego "smaczku" dodaje fakt, że poprzedni post pisałam w czasie ścisłej koniunkcji Marsa z Uranem w znaku Barana.
Zaznaczam, że Wenus wejdzie za chwilę na swoją retrogradacyjną ścieżkę i może się to wiązać z nadmiernym wysypem koncepcji z mojej strony, z podważaniem poprzednich, z zaprzeczaniem sobie samej. Takie swoiste ADHD. Najciekawszy może być moment, kiedy Wenus dotrze do punktu koniunkcji Mars-Uran /23 stp. Barana - 29.05/ lub sama wejdzie w koniunkcję z Uranem /28 stp. Barana - 3.06/. A już pełną wesołość wywołuje fakt, że także w podobnym czasie planeta Merkury będzie tranzytowała znak Barana i także wejdzie w retrogradację. Jeśli blog przestanie działać to może wskazywać, że jakieś zwoje poprzepalały się ..... albo moje osobiste albo te w laptopie albo .... ???
Można się jedynie pocieszać powiedzeniem : "od przybytku głowa nie boli".

Na początek polecam bardzo ciekawy artykuł, który w bardzo przystępny sposób porządkuje wiedzę w tym temacie.
Mózg

Ewolucyjnie najstarsza część mózgu /gadzi mózg/ warunkuje nasze fizyczne funkcjonowanie.
Jest niczym ziarenko piasku, które wrzucono w muszlę małży. Tryby ewolucyjnych przemian zrobią swoje. Jak się zmienił i czy stał się perłą, pokazuje ...... oczywiście horoskop.
Myślę, że wędrówkę po zwojach mózgu najlepiej zacząć od planety Mars /położenie w znaku, w domu horoskopowym, aspekty z innymi planetami/.
Mars jest symbolem wolności i wolnej woli. Dosyć szeroko pisałam o tym w postach "Wolna wola" w dn. 3-12.11.2015 r.
To właśnie Mars pokaże czy zharmonizowane są nasze reakcje wobec otaczającego nas świata.
Mars pokaże, w jaki sposób korzystamy z wolnej woli - czy przemierzając drogę życia zwracamy uwagę na drogowe znaki i innych uczestników ruchu ...... czy może spowalniamy ruch ...... a może suniemy niczym kolumna uprzywilejowana i nic nas nie interesuje.
Mars pokaż, czy nasze elementy mózgu /gadzi, limbiczny i kora mózgowa/ działają w sposób harmonijny.
Zaznaczam, że planeta Mars nie opisuje chorób mózgu czy układu neurologicznego /np. padaczka, schizofrenia, guzy i glejaki, udary, wylewy, depresja, migreny itp./. O tych schorzeniach świadczą przede wszystkim planety w znaku Barana czy w pierwszym domu horoskopowym. Niekiedy takie schorzenia /przejściowe/ pojawiają się w czasie tranzytów ciężkich planet przez znak Barana lub pierwszy dom horoskopowy.
Mars pokazuje harmonijne /lub nie/ funkcjonowanie umysłu - właściwy odbiór instynktów, poziom lęku lub zaufania do świata, odczucia empatyczne lub ich brak, umiejętność logicznego myślenia, zrównoważone lub nie reakcje na otaczającą nas rzeczywistość itd.
Jeśli układy Marsa z innymi planetami są harmonijne to nasze reakcje na różnych poziomach współgrają z otaczającym nas światem.
Jeśli układy Marsa ze Słońcem, Merkurym czy Wenus są nieharmonijne  to prawdopodobnie występują pewne zachwiania intelektualne, nadmierna lękliwość, izolowanie się. Intencje innych ludzi mogą być niewłaściwie odbierane.
Koniunkcja Marsa ze Słońcem, Merkurym czy Wenus może prowadzić do natarczywości myśli i zachowań.
Negatywny układ Marsa z Księżycem daje myślenie życzeniowe, iluzoryczność, kłamstwa i manipulacje a w najgorszym razie życie w oparach absurdu
Nieharmonijny układ Marsa z Jowiszem daje już dosyć uciążliwą tendencję do nachalności, narzucania swojego zdania, bezczelności /koniunkcja daje hurra optymizm/ - we wcześniejszych postach opisywałam ten układ jako tzw. arogancję władzy. Występują już tendencje do dominacji gadziej części mózgu.
Później jest już tylko gorzej. Nieharmonijne układy /także koniunkcja/ Marsa z Saturnem, Uranem, Neptunem, Plutonem prowadzą do zachowań psychopatycznych. "Gadzi mózg" zaczyna dominować nad sumieniem, empatią, rozsądkiem, logiką i poznaniem. Człowieczeństwo zanika a pozostaje w ludzkiej skórze bezwzględny gad lub maszyna. "Gadzi mózg" zaczyna realizować swój plan bez żadnych przeszkód i zahamowani.
Jednak najtrudniejszym układem jest połączenie układów Marsa harmonijnych i nieharmonijnych - możemy mieć wtedy do czynienia ze sprytnym i inteligentnym psychopatą.


0 komentarze:

Prześlij komentarz