wtorek, 28 marca 2017

Psychiczna kondycja narodu, cz.1


Negatywne układy Marsa z innymi planetami /szczególnie tymi "ciężkimi"/ wskazują na brak stabilności emocjonalnej a niekiedy wręcz zachowania psychopatyczne.
Patrząc na położenie planety Mars w horoskopie państwa możemy ocenić jaka jest kondycja psychiczna danego narodu. Możemy zobaczyć czym dla państwa/narodu jest poczucie wolności, w jaki sposób prowadzona będzie walka o wolność i jakie mogą być konsekwencje tej walki.
Układy z Marsem mogą sugerować na ile stabilnie  będzie przebiegał rozwój państwa, czy mamy do czynienia z państwem bandyckim czy może nieustannie skonfliktowanym.
"Uszkodzony" Mars zawsze doprowadzi do spięcia i konfrontacji - w zależności od położenia w domu horoskopowym, mogą być to napięcia społeczne, wojny domowe, wojny międzypaństwowe, zmiany ustrojowe, wchodzenie w nowe sojusze, zdobywanie kolonii, zdobywanie pozycji hegemona, itp.
Obraz Marsa podpowiada także jakie cechy będą posiadali ludzie rządzący w danym państwie.
Rozpatrując horoskop państwa, należy brać pod uwagę jego pozycję wyjściową /tzw. horoskop natalny/ ale równie ważne są progresje oraz aktualne tranzyty planet.
Jeśli w wyniku szeregu zmian politycznych i społecznych zmieniał się także horoskop danego państwa należy uwzględnić wszystkie horoskopy. Zdarza się, że wśród wielu horoskopów ten jeden jest najmocniejszy-kluczowy i nawet po dziesiątkach bądź setkach lat potrafi się aktywizować /pod wpływem progresji lub tranzytu/.

Przykład /na potrzeby bloga wybrałam dosyć prosty/:
Przytaczane fakty są oczywiście jednymi z wielu jednak wyróżniają się dużym ciężarem symbolicznym.
- 18 stycznia 1871 r., w Sali Lustrzanej pałacu w Wersalu, odbyła się koronacja króla Prus,
Wilhelma I Hohenzollerna, na cesarza niemieckiego.
Jednocześnie przyszły kanclerz Otto von Bismarck proklamował powstanie Cesarstwa Niemieckiego.
W horoskopie tego wydarzenia Mars /6 stp. Wagi/ znajduje się w układzie kwadratury z Saturnem /5 stp. Koziorożca/ oraz półtorej kwadratury z Plutonem /17 stp. Byka/ - wskazuje to na powstanie hegemona, który gotów zrobić jest wszystko aby podporządkować sobie wszystko i wszystkich.
Główna zasada to: jeśli "świat" nie jest gotów na pomysły hegemona to tym gorzej dla "świata".
- po około dwóch latach progresja powoduje, że kwadratura Mars-Saturn osiąga optimum i na jesieni
1873 r. cesarze Niemiec, Rosji i Austro-Węgier zawierają sojusz wojskowy, na mocy którego zobowiązują się do wzajemnej konsultacj,i w razie rozbieżnych interesów, zachowania pokoju w Europie oraz szukania wspólnego rozwiązania w razie agresji państw trzecich - jakże współcześnie brzmią deklaracje Sojuszu Trzech Cesarzy!!!
- po około 5 latach progresja powoduje, że półtora kwadratura Mars-Pluton osiąga optimum i w
1876 r. w Stambule mamy Konferencję Konstantynopolską, na której wielkie mocarstwa decydują o politycznym statusie krajów bałkańskich i Turcji. Konsekwencją konferencji jest także wojna rosyjsko-turecka, która znacznie osłabia te państwa ale znacząco poprawia pozycję Niemiec.
- kiedy progresywny Saturn ustawia się w kwadraturze do natalnego Plutona mamy rok 1914 i załamanie międzynarodowych sojuszy. Niemcy stają się główną stroną w konflikcie w 1-szej wojnie światowej.
- kiedy progresywny Pluton ustawia się w kwadraturze do natalnego Marsa //rok 1918/ Niemcy zaczynają tworzyć nową powojenną rzeczywistość i powstaje Republika Weimarska.
Wszystkie te wydarzenia pokazują, że mamy do czynienia z bezwzględną, morderczą machiną państwową. I zła i dobra sytuacja kraju wyzwalają te same bezwzględne instynkty.
- pojawia się człowiek .... nazywa się Adolf Hitler ...... w jego horoskopie Mars jest dokładnie tam gdzie posadowił się Pluton Cesarstwa Niemieckiego /17 stp. Byka/. Taki człowiek ma siłę aby z psychopatycznych tendencji narodu stworzyć państwo-potwora, jest w stanie swoimi ideami "zjednoczyć" największych psychopatów XX wieku.
- kiedy progresywny Pluton znalazł się w połowie drogi do swojego adwersarza Marsa wybucha 2-ga wojna światowa. W tym czasie pojawiają się także kontrowersyjne tranzyty, które sprzyjają zmianom geopolitycznym.
Powojenna rzeczywistość znowu przynosi próby tworzenia spokojnego, zrównoważonego państwa.
Powstaje nowe państwo a po roku 1989 /zjednoczenie/ ponownie zmienia się jego formuła.
Czas płynie a Niemcy tworzą stabilną demokrację, która staje się kołem zamachowym Europy.
Czyżby psychopatyczny horoskop Cesarstwa Niemieckiego z 1871 r. umarł śmiercią naturalną ?
Nic z tego. To tylko kwestia czasu, żeby tęsknoty hegemona odezwały się.
- tym razem progresywny Saturn dociera do natalnego Plutona ...... mamy rok 2005.
Zostaje podpisana umowa o budowie gazociągu Nord Stream. Kanclerzem Niemiec zostaje Angela Merkel.
- progresywny Pluton dociera do natalnego Marsa ..... jest rok 2010.
Następuje oficjalne otwarcie budowy Nord Stream i jednocześnie zamyka się etap formalnych przygotowań do budowy Gazociągu Południowego.
Energetyczny plan podporządkowania sobie dużej części Europy ziścił się. Jednak cel nadrzędny tej polityki jeszcze pozostaje w ukryciu.
Horoskop Cesarstwa Niemieckiego ożył i ma się świetnie.
W najbliższym czasie mniej istotne będą progresje planet a w większym stopniu dojdą do głosu tranzyty. To one będą ożywiały psychopatyczne tendencje tego państwa.
Szczególne nasilenie przyniosą lata 2018-2023. To będzie gra o wszystko. Budowanie dominującego mocarstwa w regionie stanie się nadrzędnym celem.
W bardzo istotny sposób na sytuację społeczno-polityczną mogą wpływać osoby sprawujące władzę w Niemczech. Angela Merkel jest wyjątkowo stabilnym emocjonalnie politykiem ale przecież nie będzie wiecznym kanclerzem.


0 komentarze:

Prześlij komentarz