czwartek, 4 stycznia 2018

Polska w 2018 roku


Prognozę dla Polski na 2018 r. opieram na horoskopie wyjściowym, tzw. przysięgowym i solariuszu do tego horoskopu :
- horoskop przysięgowy .....  22.12.1990, godz. 12, Warszawa
- solariusz na 2018 r. ..... 22.12.2017, godz. 1:30, Warszawa

*****

1. Solariusz przedstawia obraz energetyczny dla Polski w okresie 22.12.2017 - 21.12.2018

2. Słońce znajduje się w 1 stp. Koziorożca i jest w ścisłej koniunkcji z Saturnem. Należy także zaznaczyć, że znajduje się w 3-cim domu horoskopowym Solariusza.
Słońce tradycyjnie reprezentuje głowę państwa, jednak po katastrofie w Smoleńsku /nowe wybory i przysięga w innym terminie/ jego funkcje zostały zdegradowane. Działania Andrzeja Dudy zasiadającego na urzędzie Prezydenta RP wskazują, że Słońce w horoskopie Polski zgasło .... po prostu totalne zaćmienie.
Symboliczne zaćmienie bardzo wiele mówi o kondycji narodu i państwa. Brak Słońca powoduje całkowitą ciemność i trudno odnaleźć jakikolwiek punkt odniesienia - 38 milionów ludzi krąży w ciemności i próbuje porządkować swój świat.
Słońce i Saturn to jak dwie strony medalu, coś za i coś przeciw. Obecna w Solariuszu koniunkcja tych planet, ścisłe powiązanie Saturna z 8-mym domem oraz usytuowanie ich w 3-cim domu może wskazywać na ...... śmierć prezydenta. Oczywiście w takiej sytuacji nie można wykluczyć fizycznej, realnej śmierci /w Solariuszu 2009 r. zaznaczona była kwadratura Słońce-Saturn/ jednak bardziej prawdopodobna wydaje mi się całkowita i ostateczna śmierć urzędu prezydenta /głowa państwa wybierana w wyborach bezpośrednich, osoba reprezentująca Polskę "na zewnątrz", zwierzchnik sił zbrojnych/.

3. Planeta Wenus symbolizuje cele państwa /strategie, konstytucja, ustrój/ i znajduje się w 26 stp. Strzelca. Wenus podąża /symbolicznie/ do koniunkcji ze Słońcem i około końca kwietnia przyniesie informacje o tych zmianach.

4. Planeta Wenus jest w trygonie do Urana /25 stp. Barana/ i wskazuje to, że impulsy do zmian ustrojowych płyną z państw obcych, opartych na politycznych, gospodarczych i finansowych systemach korporacyjnych. Państwa te a być może także organizacje ponadnarodowe mają związek z tzw. nowym porządkiem świata. Uran, wchodząc w znak Byka w sposób symboliczny i realny stworzy trygon ze Słońcem i Saturnem - nastąpi to w pierwszej połowie czerwca. Układ się zamknie i w ten sposób struktury państwa zostaną całkowicie podporządkowane interesom zewnętrznym.
Układ uraniczny może okazać się niezmiernie zaskakujący w dalszej polityce - Uran stworzy koniunkcję ze Słońcem w horoskopie Donalda Tuska /taka koniunkcja potrafi bardzo wysoko wynieść człowieka ale równie boleśnie pozbawić zaszczytów/. Okres, kiedy tranzytujący Uran przechodził przez natalne Słońce w horoskopie Hitlera, to czas największych osiągnięć tego pana. W czasie tranzytu Urana przez natalne Słońce Beata Szydło została premierem. Uran w horoskopie J. Kaczyńskiego stworzy także bardzo kontrowersyjne układy i może to oznaczać moment zwrotny w jego życiu - Kaczyński przestanie być potrzebny, jego działania stracą sens.
Przewiduję, że za około przełomu kwiecień-maj Wenus "wypowie się" w kwestii nowej konstrukcji państwa polskiego.

5. Merkury /14 stp. Strzelca/, który symbolizuje rząd czyli władzę wykonawczą pozostaje w kwadraturze do Neptuna /12 stp. Ryb/, który symbolizuje wspólnotę narodową.
Jak już niejednokrotnie wspominałam kwadratura Merkury - Neptun przynosi kłamstwo.
Innymi słowy rząd kłamie a dotyczy to przede wszystkim wprowadzanego prawa, które ma ograniczyć wolności osobiste, wolność w dysponowaniu stanem posiadania oraz wolność w samostanowieniu o sobie wspólnoty narodowej. Pierwsze doświadczenia przyjdą już w połowie lutego. W połowie maja, w połowie sierpnia i we wrześniu premier i rząd mogą się znaleźć w tarapatach.

6. Pluton /19 stp. Koziorożca/ symbolicznie stworzy kwadraturę do Urana /25 stp. Barana/ i niestety w tym momencie znajdzie się w 4-tym domu Solariusza. Symboliczny Pluton tym samym wejdzie w koniunkcję z natalnym Saturnem /25 stp. Koziorożca/ w horoskopie Polski. Układ ten może oznaczać siłowe rozwiązania w stosunku do ruchów opozycyjnych, działania militarne na terenie Polski mające przeciwdziałać ingerencji innych państw lub uspokojenie konfliktów wewnętrznych /raczej zaplanowany teatr niż realne zagrożenie/, intensywną propagandę powodująca destabilizację.
Ta energia zademonstruje się we wrześniu.

7. Szczególną uwagę należy zwrócić na pozycję Księżyca /11 stp. Wodnika/, który reprezentuje społeczeństwo oraz wizerunek na świecie. Księżyc jest w kwadraturze do Marsa i Jowisza w Skorpionie. Wskazuje to na zaistnienie jeszcze głębszego podziału społecznego i upadek demokracji - kiedy uściśli się aspekt kwadratury ze strony Marsa /około ostatniej dekady marca/.
Wskazuje to także na niezadowolenie społeczne, rozczarowanie społeczne - kiedy uściśli się aspekt kwadratury ze strony Jowisza /przełom kwiecień-maj/. Może być to czas ograniczeń finansowych i utraty perspektyw przez społeczeństwo. Wizerunek Polski może jeszcze bardziej ucierpieć.

8. Przesuwający się Jowisz na pozycję 20 stp. Skorpiona stworzy koniunkcję z natalnym Plutonem w horoskopie Polski i może oznaczać całkowite pozbawienie apolityczności wojska oraz innych służb mundurowych. Zdarza się, że tego typu koniunkcja przynosi zamach stanu, stan wyjątkowy lub władzę generałów.

9. Tranzyt retrogradującego Marsa pomiędzy 29 stp. Koziorożca a 10 stp. Wodnika nada prawie wszystkim trudnym aspektom jeszcze większą dynamikę.

Podsumowując:
Będzie to trudny rok dla Polski. Nasz kraj jest wykorzystywany przez mocarstwa z racji swojego położenia geograficznego /tak było zawsze/ i z racji wielkich zmian geopolitycznych. Odpowiedzialność za nierozsądne decyzje polityczne spada na wszystkich polityków i wszystkie opcje polityczne.
Odpowiedzialność za umożliwienie sprawowania rządów przez nieodpowiedzialnych polityków spada na społeczeństwo. Horoskop natalny Polski i solariusz pokazują, że całą odpowiedzialnością obarczone zostanie społeczeństwo i ono poniesie konsekwencje.
Zmienia się ustrój i struktura państwa.
Istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo, że w stosunku do osób, które obecnie przeprowadzają te daleko idące zmiany zostanie zastosowana funkcja "delete" ale będzie to chyba jedyny pozytywny aspekt tych wydarzeń.

Na wydarzenia w Polsce należy spojrzeć przez pryzmat energii, o których pisałam w poprzednim poście. Wtedy można zauważyć, że jesteśmy świadkami "teatru", który ma przynieść określone rezultaty. Polska w tym teatrze jest postacią drugoplanową ale ..... nawet aktorzy drugoplanowi otrzymują Oskary.
A problemy ..... problemy są po to aby je rozwiązywać .... niekiedy bez końca.

******

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

"Układ uraniczny może okazać się niezmiernie zaskakujący w dalszej polityce - Uran stworzy koniunkcję ze Słońcem w horoskopie Donalda Tuska /taka koniunkcja potrafi bardzo wysoko wynieść człowieka ale równie boleśnie pozbawić zaszczytów/"
Ktoś tu czegoś nie dopatrzył.Dodatkowo Uran utworzy 2 kwadratury i opozycję w wielkim krzyżu co w tym przypadku jest czymś znacznie groźniejszym niż sama koniunkcja ze Słońcem.
"W czasie tranzytu Urana przez natalne Słońce Beata Szydło została premierem."
I wypadałoby dodać że też przestała.

Anonimowy pisze...

"
9. Tranzyt retrogradującego Marsa pomiędzy 29 stp. Koziorożca a 10 stp. Wodnika nada prawie wszystkim trudnym aspektom jeszcze większą dynamikę."
Zapomniałem dodać że jeszcze podkręci sytuację węzeł księżycowy na początku lwa.Dodatkowo przez pewien czas będzie Lilith na początku wodnika w koniunkcji z Marsem co jeszcze bardziej sytuację skomplikuje.

Prześlij komentarz