wtorek, 2 stycznia 2018

Rok 2018


Fakt zakończenia 2017 rok i wejścia w 2018 nie jest frapujący pod względem astrologicznym.
Prognozy konstruowane są na podstawie położenia planet /ich aspektów, tranzytów przez znaki itp./ a nie na podstawie kalendarza. Ale przecież 1 stycznia zawsze zaakcentowany jest poprzez znak Koziorożca i być może z tego powodu pojawia się tendencja do prognozowania i prorokowania.
Przejście z jednego roku do drugiego można oczywiście symbolicznie i bardzo ogólnie zinterpretować i wskazać tzw. temat przewodni.
Należy pamiętać, że ten rodzaj prognozowania rządzi się trochę innymi zasadami i najbardziej przypomina badanie solariusza /tzw. horoskop urodzinowy, który pokazuje co przyniesie kolejny rok życia/ i horoskop horarny /horoskop zdarzenia, postawienia pytania itp./. Należy także wziąć pod uwagę ruchy planet /te realne i te symboliczne/ w ciągu najbliższego roku i zadać sobie pytanie, czy te wędrujące planety stworzą ścisłe lub całkiem nowe aspekty między sobą. Aby jeszcze bardziej skomplikować obraz tych powiązań, należy wziąć pod uwagę, że pewne aspekty planetarne będą jedynie zapowiedzią wydarzeń w następnych latach /energią, która rośnie i dopiero przybiera stan gotowości/ a niektóre z nich zrealizują się w danym roku.
Aby wyciągnąć z tych obserwacji w miarę właściwe wnioski, warto takie horoskopy porównać z osobistym horoskopem natalnym lub horoskopem np. państwa.
Jak widać wyrokowanie na pierwszy dzień roku jest skomplikowane, pracochłonne i bardzo często /poprzez dużą ilość danych/ burzy jasność widzenia.

Ale próbować zawsze warto. Ćwiczenia na wyobraźnię zawsze się przydają.
Proponuję, aby w trakcie tych ćwiczeń, wziąć pod uwagę bardzo szeroki zakres aspektów, nawet w granicach 12 stopni /np. symboliczny i realny trygon Uran-Saturn uściśli się kiedy Uran osiągnie 2 stp. Byka a więc przesunie się o 7 stp./.
1 stycznia 2018 roku naznaczony jest następującymi konfiguracjami planetarnymi :
~ Słońce w 11 stp. Koziorożca znajduje się w koniunkcji z Wenus.
~ koniunkcja Marsa i Jowisza w Skorpionie.
~ Saturn na początku znaku Koziorożca pozostaje w półkwadraturze do Jowisza i Marsa w Skorpionie.
~ Saturn "dojdzie" do koniunkcji z Wenus i Słońcem /symbolicznie ale i realnie/
~ Jednocześnie Mars i Jowisz pozostają w trygonie do Neptuna w Rybach.
~ Neptun natomiast pozostaje w kwadraturze do Merkurego w Strzelcu.
~ Uran stopniowo będzie wchodził w układ trygonu z Saturnem.
~ Uran z Neptunem stopniowo będą wzmacniać układ półkwadratury.
~ kwadratura Plutona /Koziorożec/ z Uranem /Baran/.
To ten rozbudowany układ planetarny będzie zarządzał energią na naszej planecie w 2018 r.
Z uwagi na różnorodność aspektów i istotne zaznaczenie półkwadratur, energie będą działały w sposób niejednoznaczny, niejako podskórny - trochę jak choroba nie dająca ostrych objawów i trudna do zdiagnozowania.
Ogólnie /nie wdając się w szczegóły/ można powiedzieć, że ......
.... silne ośrodki "władzy", które sprawują tzw. totalną kontrolę muszą stworzyć iluzję iż kontrola ta jest oczekiwana przez wszystkich pozostałych i jeszcze jest swoistym ratunkiem dla całej reszty ludzkości. Zabiegi tego typu nie są niczym nowym i były już dosyć często wykorzystywane w świecie wielkiej polityki. Jest to typowy zabieg przemocowy, który w rezultacie prowadzi do tzw. syndromu sztokholmskiego /a tym samym do poparcia w wyborach/.
W dzisiejszym świecie tego rodzaju operacje można przeprowadzać dosyć finezyjnie gdyż sprzyja temu globalizacja i szeroki rozwój szybkiego przepływu informacji i niezwykłe możliwości manipulowania nimi.
Jak się to robi ?
~ archetyp działania : rodzic stosuje przemoc fizyczną lub emocjonalną w stosunku do swojego dziecka i jednocześnie przedstawia się jako ktoś nieszczęśliwy, krzywdzony czy taki, który "wie, że przyniesie to dobro" .... przynosi to wykrzywioną psychikę dziecka i często całkowite podporządkowanie się oprawcy a nawet miłość do niego.
~ władca państwa przeprowadza pozorowany zamach stanu i w obliczu zagrożenia tworzy dyktaturę .... patrz : Turcja. Społeczeństwo podporządkowuje się działaniom w obawie o swoją przyszłość i popiera swojego "zbawcę"- dyktatora.
~ poprzez politykę medialną przywódca pokazuje zagrożenia zewnętrzne dla państwa a tym samym konsoliduje społeczeństwo wokół swoich planów i przejmuje kontrolę .... patrz : stała agresywna polityka USA.
~ wpływanie poprzez męczeństwo - zostałem skrzywdzony więc mam większe prawo do ... wszystkiego i w imię zadośćuczynienia i ludzkiej przyzwoitości powinniście się wszyscy podporządkować .... patrz : Żydzi, patrz : chrześcijaństwo /szczególnie katolicyzm/, patrz : J. Kaczyński.
~ poprzez decyzje polityczne i propagandę wprowadzanie społeczeństwa w stan niepewności i zagrożenia a następnie poprzez inne ruchy polityczne wykreowanie jedynych zbawicieli ... patrz : uchodźcy w Europie.
Wystąpi także tendencja do zawłaszczania energii społecznej a następnie wykorzystanie jej przeciw niej samej.
Z takimi zjawiskami mamy już do czynienia od pewnego czasu jednak w tym roku mogą być one szczególnie dotkliwe.
Zjawisko objawia się inicjowaniem zmian i ruchów rewolucyjnych a następnie przejmowanie owoców tych zmian dla swoich interesów - nieświadome społeczeństwo decyduje się na szereg niedogodności i realizuje cudze plany, które bardzo często nic dobrego nie wnoszą do tego społeczeństwa .... patrz : "Majdan"-Ukraina, arabska "wiosna ludów".

Ale my to przecież wszystko znamy .... tak się dzieje ....
To prawda ale .... co będzie, jeśli energie te, staną się dominujące i wszechogarniajce .... i kiedy dotykać nas będą tak w życiu społecznym jak i prywatnym .... co jeśli sami w sobie odkryjemy pokłady manipulanta czy terrorysty społecznego .... . Takie energetyczne "bombardowania" niestety sprzyjają dużej dezorientacji i zagubieniu. Zostaniemy skąpani w schizofrenicznych nastrojach.
Dobra wiadomość jest taka, że zdecydowanie, własne głębokie przekonania, nieustraszoność i bezkompromisowość będą w cenie.
Oczywiście nie dla każdego będzie to czas sprzyjający ale zapewniam, że każdy z Was w jakiejś dziedzinie swojego życia doświadczy uczucia buntu i zwyczajnie uderzy pięścią w stół i powie ...
k ...a, m...ć, dość tego ! .... i będzie to najlepsza z możliwych reakcji na ten czas.
Najważniejsze, w horoskopie na 2018 r., jest Słońce w 11 stp. Koziorożca wspierane przez Wenus i materializowane przez zbliżającego się Saturna .... więc spróbuj niczym Bóg wykrzesać swój świat z iskry .... tylko, i pamiętaj, że smak zwycięstwa będzie .... jedną chwilką.0 komentarze:

Prześlij komentarz