wtorek, 16 stycznia 2018

Uran w Byku


Bardzo istotną zmianą na mapie nieba, w 2018 r., będzie ingres Urana w znak Byka.
Uran wejdzie w znak Byka 15 maja 2018 r., przejdzie zaledwie 2,5 stopnia tego znaku a następnie wejdzie w retrogradację /8 sierpnia 2018 r./ i 7 listopada powróci do znaku Barana. Uran pożegna 2018 rok w 29 stp. Barana.
Uran w 2018 r. stworzy bardzo silny ziemski trygon z Saturnem /3 stp. Byk-Koziorożec/. Układ wystąpi pomiędzy 15 sierpnia a 15 września.
Drugim istotnym aspektem jest półkwadratura Uran-Neptun /zaznacza się przez cały rok/.

Uran reprezentuje wpływy zewnętrzne, rozwijający się świat nowych technologii, globalizację, system ocen i zasad w zmieniającym się świecie. Związany jest z telefonią, internetem i satelitami. Uran to także nowe pomysły i konieczność nieustannego uczenia się. Uran to także nagłówki prasowe, wizerunek medialny, oszczerstwo, plotka lub popularny "fake news".
Uran swoimi "korzeniami" sięga do znaku Bliźniąt i z tego względu związany jest z handlem, transportem, informacją, prasą, inwigilacją, szpiegostwem. Uran opiniuje i ocenia a niekiedy wręcz narzuca swoje zasady. Uraniczne zasady związane są z materialnym światem, który jest regulowany przez człowieka /miary, wagi, czas, kalendarz, system monetarny, dobre-złe, ładne-brzydkie itp./ i nie mają nic wspólnego w tzw. wyższymi zasadami, które związane są z prawami naturalnymi /tymi zasadami reguluje Merkury i znak Strzelca/. Zasadami związanymi z Uranem interesują się media /często brukowce/ a zasadami związanymi z Merkurym raczej filozofowie. Niemniej obydwa zbiory zasad cieszą się wielkim zainteresowaniem naukowców. Merkury i Uran stanowią symboliczną podstawę rozwoju myśli naukowej.
Przed wiekami, Uran, związany był z budową statków i wielkimi odkryciami geograficznymi, później z "koleją żelazną", silnikiem spalinowym, telegrafem, lotami w kosmos, przesyłami dźwięku i obrazu, statkami powietrznymi, komputerem, radiolokacją, siecią satelitarną, stacjami kosmicznymi itp. Być może, kiedy Uran w 2026 r. wejdzie w znak Bliźniąt otworzy się świat bardzo dalekich podróży kosmicznych, podróży w czasie lub mentalnego porozumiewania się.
Uran pełnię swojej potęgi demonstruje w znaku Ryb - staje się wyznacznikiem wolności i jednocześnie największym jej zagrożeniem. Uran jest niczym "oko wielkiego brata" lub sieć gigantycznych połączeń, oplatających kulę ziemską. Sieci te ograniczają a jednocześnie pozwalają "iść z duchem czasów" /cokolwiek to znaczy/.
Nie przypadkiem, Uran w horoskopie USA posadowiony jest razem z Marsem, w znaku Bliźniąt i nie przypadkiem, w lutym 2004 r. rozpoczął działalność serwis społecznościowy "Facebook", dokładnie w czasie, kiedy nastąpił ingres Urana w znak Ryb.

Znak Byka jest podstawą-bazą naszego materialnego świata. To jest nasz stan posiadania, możliwości tworzenia materii, pomost pomiędzy tym czego dokonaliśmy a tym co jeszcze możemy zrobić. To także symbol początku planety Ziemia.
Uran w Byku prawdopodobnie dokona nagłych i niespodziewanych zmian w tym zakresie a świat materii, który nas otacza mocno zachwieje się.
Ostatni tranzyt Urana przez znak Byka odbywał się w latach 1935-44 i był jednocześnie czasem żniw wielkiego kryzysu, 2-giej wojny światowej, niebywałego rozwoju technologicznego /np. bomba jądrowa/ i czasem powstania nowego układu sił politycznych i militarnych.
Wcześniejszy tranzyt Urana miał miejsce w latach 1850-59 i także związany był z daleko idącymi zmianami /boom przemysłowy, ekspansja amerykańsko-żydowskiego kapitału, powstawanie wielkich korporacji amerykańskich, amerykańskie ingerencje w rejon Pacyfiku itp./
A jeszcze wcześniej .... to tranzyt Urana w Byku w latach ok. 1765-73 .... czyli wyrasta "wielki imperator" za oceanem a euroazjatyckie potęgi dzielą "maluczkich" i całkowicie podporządkowują.


Uran najtrudniejsze konfiguracje tworzy z Marsem i Plutonem. Mars i Pluton reprezentują naszą wewnętrzną i cielesną wolność a Uran to technologie, które opanowują świat. Symbolem takiego planetarnego zwarcia będzie wojna z maszynami, świat, którym zawładnęły maszyny - odsyłam do filmu "Matrix" /rodzeństwo Wachowscy mają wyśmienicie nakreślony ten problem w swoim horoskopie : Larry w znaku Panny ma Marsa, Urana i Plutona a Andy, Urana i Plutona /prawie w koniunkcji/ także w znaku Panny. Przypominam jednocześnie, że Mars i Uran /w dość dużym zbliżeniu/ występują w horoskopie USA.
Uran to także znakowanie, piętnowanie, wyszczególnianie /odpowiedni strój lub insygnia władzy, oznaczenia zakonne, znaki masońskie, znaki w obozach koncentracyjnych, piętna wypalane niewolnikom, obowiązek noszenia gwiazdy Dawida w okresie faszyzmu itp./.

Uran w znaku Byka bardzo lubi wywracać znany nam świat do góry nogami. Potrafi zrobić bardzo duży raban bo przecież już za około 9 lat wejdzie do znaku Bliźniąt i zaprezentuje ..... nowy porządek świata. Uran uważa, że wszystko mu wolno i nic go nie ogranicza  *** - rżnie przysłowiowego "głupa", z nikim się nie liczy, wchodzi gdzie chce, robi co chce i jedyne co w tej sytuacji można zrobić to powiedzenie ..... spieprzaj dziadu. .... ale może trzeba będzie się przyzwyczaić, że zgodnie z nowymi pomysłami Urana, nasze zwyczaje i zasady będą musiały się zmienić. Przyjdzie czas uczenia się nowych rzeczy.

Uran w ziemskim trygonie do Saturna tworzy bardzo dużą moc sprawczą, tak dla siebie jak i dla Saturna. Moc sprawcza może być osłabiana przez Jowisza tworzącego półkwadraturę z Saturnem.
Uran w półkwadraturze z Neptunem wnosi ograniczenia wolności grupom społecznym, organizacjom, stowarzyszeniom, rodzinom, grupom religijnym.


Czego możemy się spodziewać ze strony "urokliwego" Urana ?
- mocny ziemski trygon z Saturnem może skutkować gwałtownymi erupcjami wulkanów i trzęsieniami ziemi.
- intensywne działania USA i Rosji na Pacyfiku /historycznie zaznaczają się traktaty o handlu Japonia-USA z 1853 r. i Japonia-Rosja z 1855 r./.
- antyzachodnie rewolty na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej /historycznie zaznacza się powstanie Mahdiego z 1881 r./.
- ingerencja USA w sprawy krajów Ameryki Południowej i Środkowej.
- niepokoje w Chinach /historycznie zaznacza się powstanie tajpingów w 1851 r./.
- może pojawić się ponownie problem "krymski" /historycznie zaznacza się Wojna Krymska z 1853 r./.
- w USA, partia republikańska może przejść transformację.
- tendencja do dalszego i bardzo mocnego rozbudowywania się systemu korporacyjnego.
- zamachy, próby obalenia lub inne nieszczęśliwe wydarzenia przywódców państw /historycznie zaznacza się Rosja i Wlk. Brytania/.
- !!! mocna ekspansja amerykańsko-żydowskiego lobby /tradycyjnie dotyczyć będzie prawdopodobnie gospodarki i finansów/ .... możliwe antysyjonistyczne rozruchy na tym tle.
- negatywne wydarzenia w Krakowie /pożar, wybuch, gigantyczny smog/.
- możliwe ognisko epidemiologiczne w centralnej Polsce /lub coś co można określić jako "zaraza"/.
- !!! tworzenie się nowych organizacji, partii i stowarzyszeń, które będą się przeciwstawiać wyzyskowi i nierówności społecznej /historyczne odniesienie do filozofii Marksa i Engelsa i do Międzynarodówek *** .... to nie żart .... czara goryczy może się przelać a i następni do rządzenia światem już przebierają nogami. Istnieje możliwość powiązania tych ruchów z imigrantami i mniejszościami seksualnymi.
- powinno objawić się jakieś polskie osiągnięcie w dziedzinie energetyki /lub coś pokrewnego/
- duże przedsięwzięcie gospodarcze w Warszawie lub okolicach /historyczne odniesienie do powstania zakładów Lilpopa w 1854 r./
 * Warto odwiedzić Podkowę Leśną i Brwinów /pod Warszawą/, które były "oczkiem w głowie" rodziny Lilpopów. Zaprawdę, warto - w Brwinowie "pyszna cukiernia" u Jarzyny a w Podkowie Leśnej bardzo ciekawy kościół z najprawdziwszymi pawiami, starodrzew, perły architektury, klub jeździecki i muzeum Iwaszkiewiczów w Stawiskach. Miejsce, gdzie czas się zatrzymał .... później jeszcze tylko mały skok do Milanówka .... bo tam też cudnie *** . Te miejsca zdecydowanie nie współgrają z "międzynarodówkami".
- !!! zmiany, perturbacje w dziedzinie własności, dysponowania własnością, dysponowania dobrem wspólnym. Różnego rodzaju zaburzenia mogą dotyczyć dostępu do pieniędzy, zmian kursów walutowych, destabilizacji giełdowych itp. Z drugiej strony jest to wyśmienity czas dla spekulantów i wytrawnych giełdowych graczy.
- ??? most Brookliński w Nowym Jorku ???
- ??? katedra w Rouen ???
- ??? Chorwacja ???
- możliwa jest także jakaś drobna "wyprawa krzyżowa".
- niejasno prezentuje się układ Europa-Turcja-Rosja .... możliwość skonfliktowania /może się objawić trudna sytuacja Polski, która będzie miała kłopot z zajęciem stanowiska/.
- północna Europa - zagrożenia, konflikty.
- Austria prawdopodobnie zaprezentuje ostrą/negatywną politykę wobec imigrantów.
- możliwość działań obcych wojsk na terenie Polski /"niby" ochrona/.
- ??? wolne miasto Toruń, ekstrawagancje toruńskie, toruńscy pomazańcy ???
- w Polsce może zmienić się pieniądz - być może nie chodzi np. o "euro" ale o wygląd banknotów czy monet. A może pojawi się np. nowy banknot z Kaczyńskim w koronie albo ... Chrystusem ... też w koronie
- polska polityka będzie historyczną mieszanką : targowica+sejm czteroletni+sejm reptinowski+ konfederacja barska+sejm rozbiorowy+okrągły stół+obiad drawski+liberum veto+wolna elekcja+kilka powstań.

Sama jestem zadziwiona ... ale to wszystko zaznacza się w wyniku przemieszczenia się Urana przez ... zaledwie 2.5 stopnia znaku Byka !!!
Oczywiście nie wszystkie one muszą objawić się w roku 2018, jednak pewne przebłyski i zapowiedzi nastąpią.

0 komentarze:

Prześlij komentarz