poniedziałek, 20 kwietnia 2020

"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic""Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil."


Żyjemy w czasach wyjątkowych.
Ciężkie planety /Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton/ tworzą nieustannie kontrowersyjne aspekty a tym samym kierują nas na zupełnie inne tory postrzegania rzeczywistości.
"Postrzeganie rzeczywistości" to jest słowo klucz prowadzące do nowego świata.


W czasach dominacji znaków ziemskich /1800-2020 r./ głównymi zarządzającymi byli :
- Saturn w relacji z Ziemią /powiązanie Byk-Lew/ tworzył nowy obraz życia na Ziemi /ziemia jako materialna planeta/ … przemysł, urbanizacja, nieustanne budowanie materii, globalne finanse.
- Pluton w relacji z Merkurym /powiązanie Panna- Strzelec/ pozwalał odkrywać to co nieznane i dostosowywać do naszych ludzkich potrzeb … medycyna, geologia, klimat, biologia, systemy pracy, wymiana dóbr i usług.
- Wenus w relacji z Jowiszem /powiązanie Koziorożec- Baran/ tworzyła systemy władzy, autorytety i ośrodki sprawujące kontrolę … w imię boga a nawet pomimo boga.


Materia wykuwała się w pocie czoła a czas był sędzią i decydował o tym co zasługiwało na przetrwanie a co znikało w kurzu historii.


Obecnie wchodzimy /już bezpowrotnie, na okres około 280 lat/ w dominację znaków powietrza.
Zarządzającymi  w tym okresie będzie Uran, Ziemia i Księżyc :
- Ziemia w relacji z Saturnem /powiązanie Wodnik- Byk/. Obraz jest podobny do poprzedniego okresu ale … odwrócone są relacje. Teraz Ziemia /a raczej jej "płaszcz" energetyczny/ będzie dyktowała zasady i możliwości tworzenia materialnych bytów.
- Uran w relacji z Plutonem /powiązanie Bliźnięta- Panna/ będzie weryfikował i zmieniał obraz naszej aktywności na planecie … jak się kontaktujemy, gdzie się przemieszczamy, czego się uczymy, o czym dyskutujemy, z kim i jak pracujemy itp.
- Księżyc w relacji z Wenus /powiązanie Waga- Koziorożec/ sprawi, że wyłonią się nowe autorytety podparte szeroką akceptacją społeczną, zakiełkuje pomysł super-demokracji czyli … wolność, równość i braterstwo.


Znaki powietrza działają niczym błyskawica, niczym ostrze przecinające powietrze. Działają tu i teraz … przez chwilę - "chwytaj dzień bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie …".


Świat ludzi władzy, finansjery, bizantyjskich duchownych jest passe i trzeba go zmienić bo tak nakazują planety.
Jeśli zmiany nie zostaną dokonane w sposób przemyślany i precyzyjny to … i tak się dokonają przy pomocy miecza /symbol powietrza/. Za postrzeganie odpowiedzialna jest głowa /Baran/ więc najlepszym sposobem aby zmienić "postrzeganie rzeczywistości" jest ucięcie głowy. Uran /powietrze, metal/ jest w znaku Byka /szyja/ więc jego działanie łatwo przewidzieć.
Zmiana "postrzegania rzeczywistości" musi się dokonać i nie ma od tego odwrotu.
Czas zapomnieć o świecie, który przeminął. Świat twardej, zmieniającej się materii przestał rządzić, teraz rządzi myśl ulotna i informacja /oczywiście mniej lub bardziej prawdziwa/.


Aby poszerzyć symboliczny obraz postu wykorzystałam tym razem Tarota.
Jest świetnym narzędziem do "rozbujania" wyobraźni i uchwycenia pewnych ukrytych znaczeń.
Tarota nie traktuję jako wyroczni.
Karty :
- Co się dzieje obecnie ?
Ósemka mieczy - poczucie uwięzienia i zablokowania przez okoliczności, poczucie słabości, uwięzienie w złudzeniach, konieczność zaakceptowania ograniczeń.
Śmierć - zmiana, nowy początek, przechodzimy przez zmiany obawiając się konsekwencji, rozstanie z tym co znamy.
Dziewiątka mieczy - troska, poczucie przytłoczenia przez myśli, obsesja rozpaczy, konieczność zbudzenia się ze złego snu.
- Co się zdarzy w niedługim czasie ?
Dwójka denarów - adaptowanie się, radzenie sobie z problemami, elastyczność, ogranicz bodźce i poddaj się biegowi zdarzeń.
Siódemka denarów - ocena sytuacji, gotowość na nową strategię, rozstaje dróg i decyzja o kierunku działania.
Głupiec - impuls, wyzwanie, droga w nieznane, uwierz w siebie ale nie skacz w przepaść tylko przejdź po linie.
- Co się stanie później ?
Rydwan - pracowitość i silna wola, dążenie do wygranej, mentalne i fizyczne zespolenie, rywalizacja ale poskromnienie emocji.
Dziewiątka buław - obrona i podejrzliwość, samoświadomość i pomysłowość, alienacja i zamartwianie się o przyszłość podstawą do tworzenia strategii obronnych.
Trójka kielichów - duch wspólnotowy, rytuały, coś co świętujemy.
- Co będzie w dalszej perspektywie ?
Szóstka mieczy - nowa perspektywa, pozostawienie przeszłości, odzyskanie sił i marsz ku lepszemu.
Siódemka kielichów - myślenie życzeniowe, złudzenia, nadmiary, pułapka iluzji, "umiesz liczyć, licz na siebie".
Czwórka denarów - małoduszność, ograniczony ogląd świata, skąpstwo, inwigilacja i indoktrynacja,
kontrola przy pomocy pieniądza.


Do kołyski

0 komentarze:

Prześlij komentarz