niedziela, 7 czerwca 2020

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - secesja mocarstwa, cz.1
Stany Zjednoczone, w fazę głębokich przemian, weszły 4 lata temu, kiedy to obchodziły 240-lecie swojego istnienia a dyrekcyjne pozycje planet stworzyły trygony do swoich natalnych odpowiedników. Spowodowało to wzmocnienie wszystkich kosmicznych energii a tym samym z całą siłą zademonstrowało się PRZEZNACZENIE.
Prognozę dla Stanów Zjednoczonych wraz z dość szerokim uzasadnieniem przedstawiłam w postach:
- "Stany Zjednoczone Ameryki Północnej" /4-ry części/ z 12, 19 i 25 kwietnia 2016 r.
- "Ostatnie rozważania o Skorpionie - NATO" z 8.07.2016 r.
- "Ostatnie rozważania o Skorpionie - Gry wojenne" z 17.07.2016 r.
- "Amerykańskie wybory" z 9.11.2016 r.
- "Mocarstwo światowe czyli plan wielkich budowniczych" z 16.01.2017 r.
- "Zaprzysiężenie Donalda Trumpa" z 20.01.2017 r.
- "Oczekiwana zmiana miejsc" z 27.01.2017 r.
Kluczowe rozważania, o sytuacji w USA, prowadziłam w czasie tranzytu retrogradującego Marsa przez ASC i 1-wszy dom horoskopowy Stanów Zjednoczonych.


Kiedy w 2020 r. Mars przemieścił się nad Asc w horoskopie USA, nastąpiło wydarzenie, które zatrzymało świat czyli ogłoszono pandemię Covid-19. Tym samym weszliśmy w stan wojny, mającej transformować układ sił na świecie.
Trygon dyrekcyjnych pozycji planet do swoich natalnych odpowiedników stał się początkiem przemian, natomiast wpływy tranzytujących planet ostatecznie formatują materialny świat.
Jakim wpływom podlega horoskop USA ?
- największym perturbacjom podlega Mars w horoskopie USA a Mars to pokazy siły mocarstwa, rozpychanie się łokciami, wymiany sojuszników, ingerencje w struktury obcych państw. Mars to poczucie wolności i niezależności wśród sojuszników i przeciwników. Mars to także siły zbrojne /szczególnie chętnie rozlokowywane na terenie obcych państw /ponieważ posadowiony w znaku Bliźniąt/. Mars to siły zbrojne zajmujące się inwigilacją, tworzeniem gigantycznych struktur informacyjnych. Mars wzmacniany jest przez natalnego Saturna w Wadze i pokrzykuje : my naród wespół i zespół pokażemy wszystkim swoją siłę i wielkość. Mars wraz z Saturnem tworzy mocną i spójną administrację państwową wspieraną siłami zbrojnymi. Dosyć bezwzględny układ Mars-Saturn funkcjonuje jako "demokracja", ponieważ jest on dodatkowo wspierany trygonem natalnego Księżyca /w znaku Wodnika/.
Obecnie, dyrekcyjny Saturn zbliża się do koniunkcji z natalnym Marsem i zmusza do konsekwentnego zaprezentowania siły mocarstwa. Saturn jednocześnie studzi zbyt gwałtowne i nierozważne kroki ku zbrojnej ekspansji i poszukuje koalicjantów.
- natalny Mars podlega mocnemu atakowi, poprzez kwadraturę, ze strony tranzytującego Neptuna /w Rybach/ oraz ze strony wzmocnionego natalnego Neptuna /w Pannie/. Neptun to państwo /terytorium i wspólnota ludzka/ . Z tej konstrukcji astrologicznej powstaje półkrzyż, który swój punkt "przepalenia" znajdzie na poziomie 22 stp. Strzelca.
22 stp. Strzelca oznacza symbolicznie dyskryminację społeczną, pracę niewolniczą, instytucje tłumiące indywidualność, wykonywanie "czarnej roboty". Symbole sabiańskie nazywają ten stopień "Chińska pralnia".
"Świat jest pełen chętnych ludzi; niektórzy chętnie pracują, reszta chętnie im na to pozwala".
Zarządzającym tym punktem jest Merkury czyli władca horoskopu Stanów Zjednoczonych.
Natalna pozycja Merkurego /25 stp. Raka/ wskazuje na bardzo silną władzę znajdującą się poza wszelkimi zagrożeniami. Władza ta posiłkuje się opozycyjną energią natalnego Plutona /informacje, korporacje, wielki biznes itp./.
Czyżby jednak ta potężna władza mogła zostać naruszona ?
Dyrekcyjna pozycja Merkurego to 29 stp. Ryb a tym samym koniunkcja ze złowrogą gwiazdą Scheat.
Wpływ gwiazdy jest nieprzewidywalny i objawić się może w bardzo dziwny sposób.
Omawiany układ planetarny może ulec gwałtownemu aktywizowaniu pod wpływem Marsa.
Tranzytujący Mars przez znak Ryb,13-17 czerwca znajdzie się w 21-23 stp. i stworzy koniunkcję z tranzytującym Neptunem. Jednocześnie stworzy kwadraturę do natalnego Marsa w horoskopie USA oraz opozycję do natalnego Neptuna. Chwilę później Mars tworzy trygon do natalnego Merkurego i prawdopodobnie bardzo mocno zmobilizuje "wielką władzę".
25-28 czerwca Mars kończy swoją wędrówkę przez Ryby a tym samym wejdzie w koniunkcję z dyrekcyjnym Merkurym i okrytą złą sławą gwiazdą Scheat - może objawi się symbol upadku władzy i np. popiersia prezydentów wykute w granitowej skale Mount Rushmore zamienią się w kupę kamieni /byłaby to najłagodniejsza demonstracja trudnych planetarnych aspektów/.
___________________________________________
W horoskopie Polski, Księżyc znajduje się w 29 stp. Wodnika. Księżyc to społeczeństwo i jego struktura.
Już za kilka dni dyrekcyjny Księżyc znajdzie się w 29 stp. Ryb i nieuchronnie będzie zmierzał do spotkania z gwiazdą Scheat.

0 komentarze:

Prześlij komentarz