niedziela, 14 czerwca 2020

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - secesja mocarstwa, cz. 3


Czas, kiedy w 2016 r. dyrekcyjne pozycje planet stworzyły aspekt trygonu do swoich natalnych odpowiedników, można uznać za punkt zwrotny dla USA.
Szczególną uwagę należy zwrócić na znak Raka - to tu można znaleźć najwięcej informacji na temat państwa, terytorium kraju, wspólnoty. Symbolicznym przedstawicielem Raka jest Neptun /o tym w poprzednim poście/.
Horoskop USA posiada znak Raka zaznaczony w wyjątkowy sposób - jest tam Wenus, Jowisz, Słońce i Merkury. Opisane jest tam wyjątkowe przywództwo, perspektywy i możliwości, zasobność i   dostatek oraz tajemnicze moce, które służą pomocą przy budowaniu imperium a nawet to, że "bóg kocha Amerykę" i mówi jej głosem - w tej sytuacji trudno się dziwić potędze tego państwa.
Wszystkie planety znaku Raka, poprzez dyrekcje, przesunęły się do znaku Ryb - 1 stp. to 1 rok a minęły 244 lata.

Dyrekcyjne planety w Rybach wraz z dodatkową asystą tranzytującego Neptuna /a wcześniej Urana/ tworzą już od około 2000 r. sytuację, która wskazuje na potrzebę istotnej "rekonstrukcji" państwa.
Wprawdzie dyrekcyjne planety z pozycji Ryb uparcie udejarzą kwadraturą w natalnego Urana i Marsa w znaku Bliźniąt ale ... jednocześnie te same planety tworzą trygony do natalnych planet w znaku Raka.
Stany Zjednoczone muszą stworzyć odnowioną strukturę państwową - do tego zobowiązuje znak Raka. Za możliwość sanacji bądź secesji państwa będą musiały zapłacić odpowiedni haracz.
Haracz to oczywiście konsekwencje kwadraturowych uszkodzeń natalnego Urana i Marsa - to wizerunek USA i jego symbole, to sposób oddziaływania na świat, to układ sojuszy i możliwości militarne, to także obecność sił zbrojnych USA w wielu miejscach na świecie.
Te kłopotliwe elementy polityki muszą być oczywiście niwelowane i należy przyjąć, że zaznaczy się szereg działań "ratujących" uszkodzonego Urana i Marsa.
Przykładem takiego przeciwdziałania jest np. misja NASA i SpaceX /start rakiety Falcon-9/ - Słońce i Wenus tranzytują znak Bliźniąt, Słońce w koniunkcji z natalnym Uranem. W medialny sposób została zaznaczona potęga USA i jednocześnie kolejny raz wykorzystana symbolika zdobywców świata.
Ameryka zmuszona jest do "zapychania" energetycznych dziur w znaku Bliźniąt ponieważ, zgodnie z filozofią Urana i Marsa w tym znaku, musi być "first" i musi być wyznacznikiem wszelkich wartości.

Jednocześnie pod wpływem dyrekcyjnych planet w Rybach "coś" mocno pulsuje w Raku.
Zaryzykuję koncepcję, że została już stworzona nowa struktura państwowa - "państwo cień"/znak Raka w wyniku dyrekcyjnych przesunięć znajduje się w 12-tym domu horoskopowych/.
Wszystko już tylko czeka na odpowiedni czas i impuls. Impulsem będzie prawdopodobnie Neptun, który powinien osiągnąć 25 stp. Ryb /początek około wiosny 2022 r./.
2022 r. to także czas tranzytu retrogradującego Marsa przez znak Bliźniąt /trzykrotnie dosięgnie Urana i Marsa w horoskopie USA/.

Obserwując wydarzenia polityczne warto zwrócić uwagę na czas ,kiedy obecnie tranzytujący Mars i Neptun stworzyły koniunkcję /13-14 czerwiec/ oraz na moment, kiedy Mars stworzy trygon z Merkurym w horoskopie USA /18-20 czerwca/.
Ponadto bliski tranzyt retrogradującego Marsa /przez znak Barana/ stworzy bardzo długi układ kwadratury z kluczowymi planetami znaku Raka - być może usłyszymy "przemycone" koncepcje dotyczące państwowości USA.

0 komentarze:

Prześlij komentarz