wtorek, 9 czerwca 2020

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - secesja mocarstwa, cz.2


Planeta Neptun jest niezwykle ważna w horoskopie USA i należy uwzględnić jeszcze kilka zależności.
Neptun symbolizuje państwo i naród, znajduje się na szczycie horoskopu w znaku Panny oraz jest władcą 8-go domu horoskopowego - to najważniejsza planeta, to kapitał, napęd.
Neptun tworzy sekstyl do Merkurego - ciężko pracujący naród umacnia administrację i "ojców narodu".
Mars tworzy kwadraturę do Neptuna - agresywna, ekspansywna polityka, ekspansja i siły zbrojne niszczą potencjały narodu lub wykorzystują je. Ten aspekt wskazuje także tzw. grzech pierworodny USA czyli dokonanie ludobójstwa na ludności tubylczej oraz niewątpliwie mroczne doświadczenia niewolnictwa.
Ten grzech pierworodny, niczym przekleństwo, systematycznie daje o sobie znać a siły zbrojne, ich dziwne struktury lub po prostu łatwy dostęp do broni niosą śmierć ludziom żyjącym na terenie USA.
Kara za grzech pierworodny objawiła się, kiedy to tranzytujący Neptun stworzył kwadraturę do natalnego Marsa - były to lata 1858-60. W 1861 r. rozpoczęła się wojna secesyjna /wspominałam już o tym w poście "Nowy porządek świata" z 13.02.2020 r./.
Obecnie Neptun ponownie tworzy aspekt kwadratury do Marsa i ponownie szykuje się kara - ścisły aspekt powtórzenia natalnej kwadratury Neptun-Mars wystąpi 9-10 kwietnia 2021 r. /Mars w 22 stp. Bliźniąt a Neptun w 22 stp. Ryb/. Mars będzie dodatkowo wspierany przez Jowisza tranzytującego znak Wodnika.
Dodatkowym elementem, wzniecającym energię tranzytującego Neptuna, jest pozycja dyrekcyjnego Słońca w horoskopie USA - w tym roku to 19-20 stp. Ryb.
Wszystkie te czynniki podnoszą mocno poziom napięcia społecznego. Zwarcie.
Kiedy do głosu dochodzą planety z poziomu znaku Ryb to trudno powiedzieć czy jest to wyrafinowana polityka czy magia.
O magii na amerykańskiej ziemi pisałam bardzo dawno temu, 5 sierpnia 2013 r. w poście "Okiem astrologa - Czego boi się Ameryka ?".

To jednak nie wszystkie "ciekawe" aspekty.
Dyrekcyjny Mars już niedługo znajdzie się w koniunkcji z natalnym Księżycem a to oznacza wysoki poziom agresji społecznej, mobilizację lub porzucenie przez społeczeństwo wyobrażeń o swojej wyjątkowości.
Ostatni tranzyt Marsa przez ten punkt horoskopu przyniósł, w USA, początek protestów związanych z pogłębiającą się zapaścią gospodarczą, spowodowanej pandemią.

Przypominam, że już 13-15 czerwca tranzytujący Mars znajdzie się w 20-22 stp. Ryb i spotka się z tranzytujący Neptunem i dyrekcyjnym Słońcem oraz utworzy kwadraturę z natalnym Marsem i opozycję z natalnym Neptunem - będzie się działo w horoskopie USA.
Największe i najkrwawsze protesty w USA, w 1992 r. rozpoczęły się także w momencie tranzytu Marsa przez 22 stp. Ryb - ogólny obraz horoskopu wykazuje wiele podobieństw do obecnego.


0 komentarze:

Prześlij komentarz