wtorek, 7 lipca 2020

Długa podróż Marsa przez znak Barana


28 czerwca 2020 r. Mars wszedł w znak Barana.
Podróż przez ten znak będzie długa i będzie obfitować w zwroty akcji ponieważ Mars podlega retrogradacji.
Do 9-tego września Mars przemieszcza się ruchem prostym i po osiągnięciu 29 stp. Barana wchodzi w retrogradację /10.09.2020 r./.
Mars ruchem wstecznym będzie wędrował do 15 listopada /do osiągnięcia 16 st. Barana/ a następnie ponownie wejdzie w ruch prosty i swoją wędrówkę przez znak zakończy 6 stycznia 2021 r.
W podróży Marsa przez znak Barana najistotniejsza jest tzw. ścieżka retrogradacyjna czyli obszar zodiaku 16 - 29 stp. Barana a w szczególności tzw. punkty brzegowe.

Mars będzie uwalniał wiele aspektów naszej świadomości - uwolni te potencjały, które już w nas drzemią, a które określone są horoskopem natalnym.
Należy więc skupić się na pozycji Marsa w horoskopie natalnym i zobaczyć co takiego nas wyzwala i pozwala na eksplozję osobowości. Np. Mars w 16 stp. Strzelca /stopień Bliźniąt/ sugeruje, że należy wyzwolić się z zasad, które narzucane są przez bliskie otoczenie oraz przez różnego rodzaju ośrodki edukacyjne. Kiedy Mars znajdzie się w 7 stp. Barana /stopień Bliźniąt/ być może poczujesz, że nadarzyła się okazja aby zniwelować wpływy Bliźniąt. Jeżeli natomiast natalny Mars rezyduje np. w 12 stp. Wagi /dwada Wodnika/ to prawdopodobnie musisz wyzwolić się z idealistycznych rojeń partnera bądź wspólnika w interesach - poczekaj aż Mars będzie tranzytował 25-27 stp. Barana i przedstaw światu swoje własne osobiste rojenia /nie wiem czy będą lepsze ... najważniejsze, że będą Twoje/.
Niewątpliwie najmocniej zaznaczy się 16 i 29 stp. Barana, więc jest to szczególna okazja dla transformacji osób, które mają natalnego Marsa posadowionego w stopniu Wagi lub Ryb /dwady/.
Sugeruje to, że nadarza się okazja aby zmienić swoją pozycję w tzw. świecie zewnętrznym /Waga/ oraz żeby zaprezentować swoje skrywane wcześniej potencjały /Ryby/.
Silne działania Marsa zaznaczą się także w przypadku stworzenia aspektu trygonu z natalnym Marsem. Jeśli taka konstrukcja planetarna nie będzie tworzyła "negatywnych " aspektów z innymi natalnymi planetami to nasze uwolnienia-transformacje będą przebiegały w sposób ... raczej spokojny i harmonijny /zawsze należy uwzględnić pewną dozę ekscentryzmu ze względu na naturę planety/.
Jeśli natalny Mars lub Mars tranzytujący tworzy negatywne aspekty z innymi planetami w horoskopie to nasze "uwolnienie" będzie musiało być czymś okupione.
Uszkodzony Mars w horoskopie natalnym wskazuje także na duże napięcia /burze z gradobiciem/ w czasie transformacji.
Mars tranzytujący znak Barana bardzo mocno aktywizuje natalnego Jowisza w horoskopie, kiedy wchodzi z nim w istotne aspekty. Jeśli natalny Jowisz jest pozytywnie aspektowany to poczujesz "nieznośną lekkość bytu" i zapragniesz zrealizować "coś", co ci w duszy gra. Przede wszystkim dotyczy to Jowisza posadowionego w drugiej połowie znaku Lwa i Strzelca.
Retrogradujący Mars zaktywizuje wszystkie planety horoskopu, z którymi wejdzie w bliskie relacje.
Dotyczy to, przede wszystkim, planet z obszaru drugiej połowy znaku Lwa i Strzelca oraz drugiej połowy Raka, Wagi i Koziorożca.

Mars tranzytujący znak Barana wejdzie w bliskie relacje z innymi tranzytującymi planetami :
- 8-10.07 i 28-29.07 ... kwadratura z Merkurym /w Raku/ ... podważamy zasady narzucone przez wspólnotę i autorytety ją reprezentujące.
- 2-5.08 ... kwadratura z Jowiszem /w Koziorożcu/ ... "dla was to zabawa nam chodzi o życie" - aspekt agresywnej niezależności.
- 14-16.08 to kwadratura z Plutonem a trzecia dekada sierpnia to kwadratura z Saturnem ... bunt przeciw autorytetom, władzy, przeznaczeniu. Może pojawić się poczucie przegranej, utrata marzeń.
Uwaga na poczucie sensu życia ... trzymać i nie puszczać, nie poddawać się.
- wrzesień to trudny czas ... Mars wchodzi w retrogradację, występuje kwadratura /początek miesiąca/ z Wenus oraz trygon /koniec miesiąca/ z Wenus oraz następna kwadratura z Saturnem. Może wystąpić dysonans poznawczy. Słuchaj intuicji a nie "boskich przykazań" /wymyślonych przez ludzi/.
- około połowy października ponowna kwadratura z Jowiszem. Mocno zaznaczona arogancja. Ciekawy aspekt dla twórców - "stań na ramionach gigantów" i wykorzystaj twórczą wenę. Aspekt mogą także wykorzystać fałszerze /wszelkiej maści/ i oszuści finansowi.
- koniec grudnia to trzecia w tym cyklu kwadratura z Plutonem. Bunt przeciw ograniczeniom.

Retrogradacyjna ścieżka Marsa może przypomnieć odległe lata :
- 1869-71 ... załamanie rynku złota w USA, otwarcie Kanału Sueskiego, starcia militarne u wybrzeży Japonii, 1-sza Międzynarodówka, powstanie w Paryżu i III Republika, Komuna Paryska, koronacja Otto von Bismarcka i proklamowanie Cesarstwa Niemieckiego /w Wersalu/.
- 1344-1350 ... epidemia dżumy w Europie. Wydarzenia te przypominane są poprzez aktywizację 14 stp. Barana a więc blisko, bardzo newralgicznego punktu /punkt brzegowy ścieżki retrogradacyjnej/. Ponadto w ostatnich dniach pojawiły się informacje, o pojawieniu się dżumy na terenie Mongolii. Mając na uwadze wydarzenia, związane z manipulacjami dotyczącymi COVID-19, istnieje prawdopodobieństwo manipulacji z zastosowanie dżumy. Mogą zaistnieć sytuacje o wiele bardziej dramatyczne niż te z ostatnich miesięcy. Radzę uważne monitorowanie informacji na ten temat.
- 1380-82 ... początek bezkrólewia w Polsce, powstanie w Paryżu, zdobycie Moskwy przez Złotą Ordę
- 1821-23 ... wojna Grecja-Turcja, wojny o niepodległość  w Brazylii i Ekwadorze, doktryna Monroe'a w USA. W Polsce zakończono budowę Kopca Kościuszki, wyznaczono oddzielne rewiry dla żydów.
- 1845-47 ... otwarcie kolei warszawsko-wiedeńskiej, wielki pożar Nowego Jorku, odkrycie asyryjskiego miasta Niniwy, angielski konflikt w Indiach, wojna amerykańsko-meksykańska, wielkie trzęsienie ziemi w Japonii, rozruchy w Berlinie /głód/.

W czasie tranzytu Marsa najistotniejsze aspekty z planetami natalnymi w horoskopie Polski wystąpią:
- 15-20.07  /Mars w 13-14 stp. Barana/... mogą wystąpić nawiązania do afery podsłuchowej w Polsce z 2014 r. oraz do kanonizacji papieża Jana Pawła II.
Mars tworzy kwadraturę do Wenus i Neptuna w horoskopie Polski więc aspekt osłabia pozycję Polski i wprowadza kraj w izolację. Osiągnięcia i zasługi państwa mogą zostać utracone. Decyzje o ruchach wojsk lub użycie wojska w niewłaściwy sposób.
Mars bardzo mocno nawiązuje do dyrekcyjnej pozycji planet w horoskopie Kaczyńskiego - tworzy się sytuacja "wóz albo przewóz".
W tym samym czasie Mars tworzy trygon z natalnym Jowiszem więc należy spodziewać się istotnego wzmocnienia tzw. elit lub jakiejś rozdętej infantylnej imprezy kościelno-narodowej /mogą pojawić się obydwa elementy/.
Chwilę później mogą pojawić się niebezpieczne związki mafii agenturalnej z tzw. elitami /politycy, szefowie znaczących instytucji, kler itp./.
- 17-20.08 Mars tworzy kwadraturę z natalnym Saturnem w horoskopie Polski i zademonstruje się przeznaczenie. Jest to także układ zmian ustrojowych państwa. Nie można wykluczyć sytuacji, która może nosić znamiona zamachu stanu.
Może także powrócić temat reprywatyzacji nieruchomości po upadku PRL-u i np. dowiemy się komu służyły afery związane z tym tematem.
- 28.06 czyli w dzień wyborów prezydenckich Mars wszedł w znak Barana i stworzył kwadraturę ze Słońcem w horoskopie Polski. Taki aspekt sugeruje, że to nie są wybory, które mają wyłonić głowę państwa.
_________________________________
W poście z 7.06.2020 r. "Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - secesja mocarstwa, cz.1" pisałam o tranzycie Marsa przez ostatnie stopnie Ryb.
Tranzyt odbywał się przez dyrekcyjnego Merkurego w horoskopie USA a także przez gwiazdę Sheat.
Merkury symbolizuje potęgę USA, jego fundament i siłę. Sheat to gwiazda związana z symboliką wszelkich wybuchów, eksplozji, gromu.
Zupełnie przypadkowo /a może nie/ całą tą niebezpieczną energetyczną zbitkę umiejscowiłam w Mount Rushmore.
Wprawdzie popiersia prezydentów w Mount Rushmore pozostały nienaruszone ale mogliśmy obserwować pełne spektrum tej symboliki.
Trump mówił o fundamencie państwa, który jest naruszany przez siły zła ale mówił też o mocy i stabilności. Były także eksplozje światła i huk przelatujących samolotów.
Można powiedzieć, że niebezpieczne energie Marsa zostały poskromnione a wręcz wykorzystane do własnych celów - magia ?
Mount Rushmore
Po tych symbolicznych wydarzeniach uważam, że w maju 2022 r. Stany Zjednoczone wejdą na zupełnie nową "drogę życia".


0 komentarze:

Prześlij komentarz