poniedziałek, 21 czerwca 2021

Lato, ach to ty ... zwrotnik Raka

 

Początek astronomicznego lata, Słońce wchodzi w znak Raka - to już dziś, 21.06.2021 r.

Jednocześnie zaznacza się na niebie astrologiczny półkrzyż - Uran /w Byku/, Saturn /w Wodniku/, Księżyc /w Skorpionie/. Dopełnienie półkrzyża występuje w 13-14 stp. Lwa.

13-14 stp. Lwa zostanie w najbliższym czasie wypełniony energią Marsa, który znajdzie się tam w 1-5 lipca. Kilka dni później /7-8 lipca/  nastąpi w tym miejscu tranzyt Wenus. W tym wypadku na niebie zaznaczy się następny półkrzyż Saturn /w Wodniku/-Uran /w Byku/- Mars /w Lwie/. Dopełnienie tego pólkrzyża nastąpi w 13-14 stp. Skorpiona. Te stopnie Skorpiona  zostaną wypełnione w najbliższym czasie jedynie energią Księżyca /na początek 18 lipca/.

Za następne kilka dni /13-15 lipca/ Wenus i Mars utworzą koniunkcję w 19-21 stp. Lwa poprzedzone tranzytem Księżyca przez ten stopień.

Energie spiętrzają się i rozładowują naprzemiennie. Odczuwamy napięcie pomimo "ogórkowego" sezonu.

Być może Mars sprowokuje do biesiad i wszelkich imprez /co to trzeba zrealizować i mieć "z głowy"/ a  Wenus zadba o to aby były godne i piękne a przy okazji opłacały się ... czyli tradycyjny okres ślubów i wesel.


13-14 stp. Lwa zaznaczony jest w horoskopach np. Iraku, Izraela, Pakistanu, Indii, Słowenii, Chorwacji, Egiptu.

13-14 stp. Skorpiona zaznaczony jest w horoskopach np. Portugalii, Kazachstanu, Litwy, Singapuru, Ukrainy, Nowej Zelandii.

Układy półkrzyży bardzo mocno korespondują z horoskopami wszystkich państw tzw. byłego bloku sowieckiego.


Układ półkrzyży bardzo mocno koresponduje z horoskopem Polski - przede wszystkim z natalnym Jowiszem w 13 stp. Lwa /uroczystości i celebra, elity/ oraz z horoskopami tzw. władzy /z horoskopem Kaczyńskiego, Dudy i Morawieckiego/.


Wydarzenia mogą także kreować się poprzez aktywację 1 stp. Koziorożca oraz 10-11 stp. Raka. Może to następować w wyniku tranzytu Księżyca przez znak Koziorożca /np. 24 czerwca/ oraz tranzytu Księżyca i Merkurego przez znak Raka /np. 9-10 lipca i 18-19 lipca/.

Mogą zaznaczyć się wydarzenia związane z zarządzaniem państwem, z władzą, z konstytucją lub/i prezydentem, z zasobami kapitałowymi państwa.

                                                                ********

Kiedy Słońce wchodzi w znak Raka, bardzo dużego znaczenia nabiera rodzina, ród, państwo, granice państwowe, zasoby państwa i jego potencjał. Kiedy Słońce stworzy trygon z Neptunem /15-16 lipca/ być może przekonamy się, o naszym znaczeniu w tym państwie, w tym narodzie ... lub chociażby w naszej własnej rodzinie.


Słońce w Raku to okazja do rozważań na temat "zwrotnika Raka" - temat ciekawy a może wręcz magiczny. Rak to przecież nasze korzenie, nasz początek i koniec, nasze dziedzictwo, cywilizacja.

Wyobraźmy sobie, że naciskamy tajemniczy guziczek na Biegunie Północnym i zdejmujemy z kuli ziemskiej "czapeczkę" na poziomie 30 równoleżnika północnego. Następnie odkręcamy "dysk" na poziomie zwrotnika Raka. 

Mamy zaczarowany element kuli ziemskiej - całkiem nieduży fragment a jakże bogaty, zasobny.

Kiedy obejrzymy rant naszego dysku, zobaczymy tam /podaję z pewnym przybliżeniem/: Ahmadabad, Aleksandria, Betlejem, Delhi, Dhaka, Dubaj, Dżajpur, Hanoi, Hawana, Hongkong, Jerozolima, Kair, Kalkuta, Kanton, Karaczi, Katmandu, Lhasa, Medyna, Mekka, Miami, Nowy Orlean, Szanghaj, Tajpej, Waranasi, Wuhan. Mamy więc same klejnoty naszej cywilizacji, miejsca frapujące i pożądane.

* Na naszym dysku znajdziemy także Przylądek Canaveral.

A może to magiczny dysk, z zapisem tego wszystkiego, co zostało później zaadaptowane na reszcie planety -początek wszystkiego. I może o ten pas ziemi odbywa się kluczowa gra na świecie. Może tam jest wszystko co najważniejsze na tej planecie

Myślę, że jest to świetny temat do rozważań filozoficznych, geograficznych, kartograficznych i oczywiście matematycznych.

                                                                       *******

Natomiast temat tzw. ataku hakerskiego to tradycyjna powtórka z rozrywki. 

Podłoże astrologiczne wydarzeń jest identyczne jak w przypadku "afery kelnerskiej".

Opisywałam te wydarzenia w postach "Wprost do upadku", "Dzieci Al Capone", "Hoover jak żywy czyli jeszcze trochę o podsłuchach" z czerwca i lipca 2014 r.

Sytuacje tego typu związane są z aktywizacją 13-15 stp. znaków powietrza a obecnie cierpliwy Saturn z Wodnika będzie prawdopodobnie dosyć długo drążył temat.

Nie ważne co na ten temat mówią media, ważne to o czym nie mówią. Ważne są informacje w przepastnych szafach, które można wykorzystać.

W najbliższym czasie należy obserwować, jakie będą zapadały decyzje polityczne, zmiany prawne itp.- "milczące psy" będą realizowały taki plan, jaki będzie im narzucony a w przypadku odmowy nie dostaną michy i ciepłej budy. A może "milczące psy" zakończyły już swoją posługę. 

Pamiętajmy, że dyrekcyjny Jowisz w horoskopie Kaczyńskiego znajduje się w 13 stp. Barana, który mówi, że coś, co jest przygotowane i schowane może zostać uaktywnione. Wraz z aktywizacją tego stopnia Kaczyński zrealizuje swoją powinność i przestanie być potrzebny.

Baran będzie aktywizowany z poziomu Lwa więc należy obserwować wydarzenia z pierwszej dekady lipca.

Przypominam także mój post z 27 maja "Najciekawsze tranzyty - Merkury", w którym przepowiadałam niespokojny medialnie czas - Merkury retrograduje i jeszcze poekscytuje się ploteczkami i przypuszczeniami.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

A co moze ten półkrzyż oznaczać w hor. natalnym, jesli Marsa mam teraz na ASC, Saturna na DESC, A Urana w d. 10? Kiedys, jak miałam Marsa na ASC, to był fajny, b. intensywny i dynamiczny czas. Teraz jest cięzej (wprawdzie Uran w d. 10 pokazał fajne zmianyw zyciu zawodowym, ale przejscie Marsa przez d. 12 pokazało ukrytych 'wrogów'). Czuje, ze teraz zacznie się wyjasniać, tylko nie wiem czy z korzyścią dla mnie ;-)
K.

Prześlij komentarz