poniedziałek, 14 czerwca 2021

Najciekawsze tranzyty - Pluton


Pluton pozostaje niezmiennie w znaku Koziorożca, w dekanacie Panny, w stopniu Wagi i Skorpiona /24-27 stp. Koziorożca/.

Koziorożec to pasmo zodiaku, które symbolicznie odnosi się do "głosu Boga", kontaktu z Absolutem, intuicyjnego postrzegania, poza świadomego rozumienia. 

Pluton jest natomiast bardzo cielesny, organoleptyczny. Pluton to pojazd, którym Dusza pokonuje ziemską wędrówkę.

Pluton w Koziorożcu to ciało, i jego oprzyrządowanie, które staje się medium/ pomostem do kontaktu z Absolutem.

Wszystko więc co Absolut ma nam do zakomunikowania będzie odbywało się poprzez ciało - np. Absolut zapragnie przekazać, gdzie jest twoje miejsce na drabinie rozwoju społecznego to wyostrzy myślenie lub wręcz przeciwnie zdegraduje umysł. Poprzez Plutona może przyjść informacja czy jesteś godzien "replikowania się", poruszania się, myślenia, kontaktów społecznych itp. Poprzez możliwości ciała lub ich brak dostaniemy informację o naszej "niezbędności" i możliwościach dalszego rozwoju na tej planecie.


Pluton to także symbol wszelkich osób, służb, instytucji i działań, które chronią i pomagają nam funkcjonować na tym świecie /medycy, policja, straż pożarna, fryzjerzy, masażyści, rolnicy i hodowcy, szczepienia, zabiegi ochrony roślin i zwierząt, oczyszczalnie ścieków i filtry powietrza i wiele innych/ - nazwałam to wszystko "oprzyrządowaniem ciała fizycznego".

Poprzez te osoby, instytucje i działania także przemawia do nas Absolut.

Niestety, Pluton to podstępna bestia - bardzo wolno przemieszcza się po zodiaku a tym samym nieustannie, wielokrotnie wchodzi w aspekty z innymi planetami ...niestety, także w te negatywne.

Zmienia więc swoją naturę, degraduje i degeneruje się, przeistacza się itd. ... zupełnie jak nasze ciało.

* świetny przykład przeistoczeń i negatywnych konsekwencji z tym związanych to filmy "Obcy ..."

Kiedy Pluton wszedł w znak Koziorożca postanowił, że nie tylko będzie przekaźnikiem/medium głosu Absolutu ale sam zostanie tym głosem i decydentem tego, co jest warte "ogłoszenia" a co nie.

Pluton został więc korporacją medialną zatrudniającą lekarzy, fryzjerów, kucharzy, masażystów, policjantów i wszelkiej maści przeróżnych tzw. specjalistów i doradców, którzy niczym Najwyższy z samego nieba, głoszą jedyne i słuszne wskazania dla ludzkości. 

To także czas tzw. kultu ciała i ciało-pozytywności - Pluton z jednej strony promuje pewien wzór i schemat a z drugiej strony informuje, że 200 kg modelka jest niezwykle ponętna. Manieryczny, niestabilny ten Pluton, zupełnie jak nasze ciało. Należy to jednak zrozumieć, ponieważ raz wchodzi w kwadraturę z Saturnem a już za chwilę w kwadraturę z Uranem - raz goli łepetynkę na łyso a innym razem robi sobie "doczepy".


Pluton to także symbol patogenów, szczepień profilaktycznych, norek, nietoperzy, świnek, kurczaków, kaczek, kotków, upraw wszelkich czyli tego, co nam służy albo jako pożywienie, albo jako siła robocza, albo jako "obiekty" dające przyjemność itd. itd.

Te wszystkie elementy, poprzez położenie Plutona w Koziorożcu, uzyskały wyniesienie i miałczą, kwaczą, piszczą i szumią "boskim głosem" - coś w tym jest bo przecież niezaprzeczalny jest związek człowieka z przyrodą.


Pamiętajmy jednak, że Koziorożec to także "władza" /szczególnie tzw. rody królewskie, rody kapitalistów czy grupy korporacyjne/. Ta władza od zawsze rości sobie prawo do bycia "głosem Boga" i nie zawaha się aby poprzez Plutona zarządzać światem - przede wszystkim naszą świadomością /znak Barana/ i naszym systemem wartości /Byk/.

Pluton jako symbol zarazy, szczepień a także "wywyższonych" służb medycznych" modeluje nam dzisiejszy świat.

Pluton kwadraturą tworzy splątanie świadomości dotyczące naszych potrzeb i pragnień w Baranie.

* zdrowotnie : uszkodzenie połączeń nerwowych w mózgu, uszkodzone synapsy, katatonia

W Byku natomiast tworzy puste pole przygotowane pod zasiew nowych systemów wartości.

* zdrowotnie : zaburzenia zmysłów

Jako przykład tych działań proponuję : sen wariata - niestety sen może okazać się całkiem realny.

Warto także przy okazji rozważań o korporacyjnym Plutonie popatrzeć na obrazki ze szczytu G7.


Pluton będzie pozostawał w dużym odosobnieniu w stosunku do ciężkich planet.

We wrześniu Mars stworzy z nim trygon i prawdopodobnie wylęgną się nowe pomysły na "uszczęśliwianie ludzkości".

Natomiast w drugiej połowie października Mars stworzy z Plutonem kwadraturę i może popsuć mu szyki /grupy, organizacje przeciwstawiające się przyjętej pandemicznej narracji - działanie z poziomu prawa państwowego/.

W grudniu następuje jeden z najciekawszych tranzytów /wspominałam już o nim/. 

W listopadzie Wenus wchodzi do Koziorożca i ok.19.11 tworzy trygon z Uranem - 11 grudnia Wenus wchodzi w koniunkcję z Plutonem - z poziomu 27 stp. Koziorożca Wenus wchodzi w retrogradację - ok. 26.12.2021 r. ponownie jest w koniunkcji z Plutonem - cofa się aż do 11 stp. Koziorożca i jednocześnie wchodzi w ponowny trygon z Uranem 30.01.2022 r. - Wenus rusza ruchem prostym i 3 marca 2022 r. /wraz z Marsem/ tworzy kolejną koniunkcję z Plutonem

Przez całkiem spory okres czasu tranzytowi Wenus przez znak Koziorożca będzie towarzyszył Merkury /także retrogradujący/. 28.12.2021 r. stworzy z nią koniunkcję  /wskazanie lucyferyczne/.


Przy okazji rozważań o retrogradacyjnych tranzytach Merkurego i Wenus w znaku Koziorożca warto zajrzeć do artykułu a przede wszystkim przyjrzeć się mapie nowego jedwabnego szlaku  Szlak.

Przypominam także mój post z 28.11.2018 r. "Wenus palcem wskaże" - opisywałam tam podobny tranzyt Wenus a i Pluton został tam zaprezentowany dosyć szeroko. W poście, jako przykład pojawiających się energii, wykorzystałam opis sytuacji na Ukrainie. Być może obecnie punkt skupienia przeniesie się na Białoruś !!!
0 komentarze:

Prześlij komentarz