poniedziałek, 14 czerwca 2021

Najciekawsze tranzyty - Neptun

 

Tranzyt Neptuna bardzo mocno koresponduje z kwadraturą Saturn-Uran /opisaną w poprzednim poście/.

Saturn zmienia nasze plany, marzenia i potrzeby w materialne byty. Te materialne byty podważają to, co do tej pory było znane i tworzyło fundament naszej materialnej egzystencji - tworzą się dziury energetyczne w Byku. Tranzytujący w Byku, Uran stopniowo zapełnia energetyczne dziury całkiem nową energią /wszak Uran to nowość, odkrycia, nowe formuły i zasady, moda na coś, medialne informacje/. Ponadto całkiem niedawno Uran opuścił znak Barana a tam "doładował się" energią pomysłowości, ego, indywidualizmu itp.

Tu pojawia się oczywiście nuta cynizmu ... jakiego indywidualizmu ... ?

Przez wiele lat Uran, tranzytujący znak Barana, pozostawał w kwadraturze do Plutona i był ... ćwiczony, szkolony, tresowany. To właśnie wtedy powstały rzesze tzw. lemingów i pelikanów.

Niestety takimi energiami Uran zapełni energetyczne dziury w Byku.

Jakiekolwiek to będą energie, kwadratura Uran-Saturn wytwarza duży poziom napięcia.


Pomiędzy powyższymi planetami /w półkwadraturze do każdej z nich/ znajduje się Neptun.

Neptun rozładowuje napięcie i działa niczym palec wsadzony w drzwi. Palec boli okrutnie ale ten dojmujący ból odwraca uwagę od zwarcia Uran-Saturn /a tam odbywa się kluczowa gra o zmiany na świecie/.

Pandemia /Neptun jest jej symbolem/ jest odwróceniem uwagi od spraw zasadniczych oraz narzędziem do wprowadzania zmian. Jesteśmy tak mocno zajęci naszym zmiażdżonym, obolałym palcem, że nie zwracamy uwagi na to, że za chwilę staranuje nas ciężarówka.

Pamiętajmy, że Neptun to przede wszystkim symbol naszych korzeni, rodziny, kraju, nacjonalizmów, partii i stowarzyszeń, organizacji religijnych, romantyczno-narodowych porywów, wszelkich wspólnot - tym wszystkim jesteśmy omotani, tam kierowana jest nasza uwaga, to ma nas bez reszty zajmować.

Neptun symbolizuje także wspólnotę ludzi na globie oraz oczywiście "głębokie państwo" czyli organizację działającą "ku uciesze i szczęśliwości wszystkich maluczkich".

Wszystko to, co obserwujemy z pozycji mocno uszkodzonego Neptuna, jest niczym z "krzywego zwierciadła", jest przykładem skrajnej manipulacji a także obrazem naszych wewnętrznych tęsknot, rodzinnych ułomności i głęboko wdrukowanych w podświadomość obrazów przekłamanej rzeczywistości /przede wszystkim narodowo-historycznej/.

Długotrwające, negatywne aspekty Saturn-Uran-Neptun powodują poczucie odrealnienia, niepewności, braku logiki, rozedrgania emocjonalnego.

Każdy tranzyt /szczególnie Słońce, Merkury, Wenus/, który powoduje osłabienie jednej z planet, przywraca stabilność i możliwość trzeźwego oglądu świata. Każdy tranzyt wzmacniający jedną z planet destabilizuje układ Saturn-Uran-Neptun a tym samym odrealnia.

Układ półkwadratury Uran-Neptun będzie stopniowo zanikał natomiast półkwadratura Saturn-Neptun pozostanie mocno aktywna do końca roku. 


W dn. 4-13 czerwca, z pozycji Bliźniąt, kwadraturę do Neptuna tworzyło Słońce, Merkury i Księżyc.

W przestrzeni medialnej pojawiło się bardzo dużo głosów krytycznych w stosunku do działań pandemicznych. Niezmiernie istotny był 10 czerwca, kiedy miało miejsce zaćmienie Słońca w 21 stp. Bliźniąt /kwadratura do Neptuna/. 

Bardzo istotna /w tym samym czasie/ była koniunkcja Księżyca i Merkurego - głos społeczny, krytyka społeczna /odsyłam do postu "Najciekawsze tranzyty-Merkury"/.

Układ planet magiczny ale także złowieszczy - mówi o odzieraniu ze złudzeń.

Patrząc na niebo 10 czerwca niezwykle intrygująco jawi się inauguracyjna konferencja prasowa Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Znaczący jest także szczyt G7 w Kornwalii. Mars w horoskopie USA posadowiony jest w 22 stp. Bliźniąt więc aktywność amerykańskiej administracji musi się zaznaczyć. Uczestnicy niewątpliwie ustalą jak dalej poprowadzą pandemiczną grę i zaprezentują się światu jako ci, którzy zapełnią energetyczną dziurę niczym planetarni bogowie.

* Przypominam, że Neptun /symbol pandemii/ dokonał bardzo dużych zniszczeń w paśmie 17-24 stp. Bliźniąt.

Mars w horoskopie USA działa z pozycji agresora i wojennego inspiratora więc zombie-Biden już na wstępie stwierdził, że USA będą "arsenałem szczepionek" dla świata.

Kwadratura Neptuna z Merkurym /także w koniunkcji z Księżycem/ pojawi się jeszcze 4-8 lipca i warto zwrócić uwagę na wydarzenia z tego okresu. Jednak "konsekwencje" zaćmienia Słońca w koniunkcji z Merkurym prawdopodobnie zademonstrują się w czasie tranzytów planet przez 21-24 stp. Panny, Wagi, Strzelca i prawdopodobnie Wodnika. W drugiej połowie sierpnia nastąpią pierwsze tranzyty przez wspomniane stopnie w znaku Panny.


0 komentarze:

Prześlij komentarz