poniedziałek, 7 czerwca 2021

Najciekawsze tranzyty - Saturn i Uran

 

Saturn w Wodniku a Uran w Byku przestępują z nogi na nogę. Przesuwają się kilka stopni naprzód lub kilka stopni do tyłu. Nie licząc niewielkich odchyleń pozostają w kwadraturowym zwarciu.


Saturn w Wodniku i Uran w Byku to "dowód na istnienie drugiego" - to czego dokona Saturn będzie udowodnione przez Uran a Uran nic nie może zrobić póki Saturn nie stworzy odpowiednich okazji.

To w znaku Byka dokonuje się "wielka zmiana" a pamiętajmy, że ten znak jest podstawą, fundamentem naszego materialnego świata. Znak Byka symbolizuje także dzieło stworzenia.

Ale o tym wszystkim pisałam .... o Matrixie, Uranie w Byku poświęciłam wiele postów, w pierwszej połowie 2018 r.


Znak Wodnika to "płaszcz" energetyczny Ziemi. Tu zgromadzone są nasze pragnienia, marzenia, nasze intencje. Saturn w znaku Wodnika zamienia społeczne, nagromadzone energie w twardą materialną rzeczywistość. Saturn wznosi się na wyżyny swoich możliwości i dotychczas niematerialne byty /pragnienia i marzenia/ zamienia w ... samochody, tv czy operacje plastyczne lub księżycowy gruz itd.

Saturn uderzając kwadraturą w znak Byka tworzy tam energetyczne dziury. Proszę pamiętać, że Byk to symbol naszego materialnego świata /rzeczywistości, którą znamy i posiadamy/.

Coś za coś ... coś dostajesz coś tracisz ale ...

... co się będzie działo z taką energetyczną dziurą ?

Dziura zostanie zapełniona energią planety, która będzie odbywała w tym obszarze tranzyt. 

Tranzytują różne planety ale kluczową jest Uran, ponieważ to on obecnie tam rezyduje i on pozostaje tam przez bardzo długi okres czasu.

Uran "zaceruje" energetyczną dziurę w Byku swoją energią. Uran to energia miar i wag, ocen i wydawania certyfikatu.

Dostaniesz coś "trendy", "społecznie pożądane i zaakceptowane", coś "administracyjnie przydzielone".

Wraz z tymi zmianami następuje proces przewartościowania, np. fryzjer przestaje być niezbędny ale za to hodowla marchewki na działce staje się nęcącym zajęciem, dostaniesz samochód ale z tektury i z jednym litrem paliwa na miesiąc.

Tak więc Saturn zrealizował w Wodniku potrzebę, pozbywając się tego co niepotrzebne /dziura w Byku/ a Uran wypełnił tę dziurę nową jakością.


Ponownie przywołam cytat z Desmonda Tutu :

"Kiedy misjonarze przybyli do Afryki, mieli Biblię a my mieliśmy ziemię.

Powiedzieli: Módlmy się. Zamknęliśmy oczy.

Kiedy je otworzyliśmy, mieliśmy Biblię a oni mieli ziemię."


Niestety prawie cały 2021 r. upływa pod patronatem kwadratury Saturn-Uran. Saturn tworzy więc "dziury" w Byku i jednocześnie nie daje szans aby Uran wprowadził w to miejsce nową jakość /jakakolwiek by ona nie była/. Mamy więc czas niepewności, ścierania się interesów, tworzenia się braków.

To zupełnie tak, jak przy remoncie mieszkania - masz plan, wyrzucasz stare rzeczy, przygotowujesz front robót, organizujesz wykonawców a tu ... zonk! ... brakuje materiałów budowlanych, mebli itp.

Zostajesz w czterech ścianach ... ale funkcjonować nie ma jak ... pozostaje prowizorka.

I tak właśnie obecnie wygląda geopolityczna sytuacja na świecie. Ktoś zorganizował ostry burdel ale póki co, nie ma chętnych aby ogarnąć to wszystko.

Największe deficyty energetyczne, które pozostaną niezagospodarowane, przez długi okres czasu, to pasmo 1-11 stp. Byka. Wystąpi więc niestabilność /rozchwianie/ wartości: środków finansowych i walut, handlu, decyzji administracyjnych, nieruchomości, złóż, terenów rolniczych i zalesionych, małej przedsiębiorczości, towarów i usług, giełdy papierów wartościowych, twórczości artystycznej.

Jeśli w swoim horoskopie posiadamy planety /dobrze aspektowane/ w tym paśmie zodiaku lub w 1-11 stp. Koziorożca to jest szansa, że wykorzystamy te energie i na kilku siniakach się skończy.

Dopiero z początkiem 2022 r. rozchodzi się kwadraturowe zwarcie Saturn-Uran a tym samym będziemy świadkami konstruowania "nowego wspaniałego świata" wg uranicznego planu.

_______________________________________________________

Odpowiedź na pytanie /do postu "Najciekawsze tranzyty - Wenus"/ :

Prognozy opieram  na analizie położenia planet oraz na ... intuicji.

Symbole sabiańskie służą mi do zobrazowania prognozowanych sytuacji, do stworzenia kadrów/obrazów, które działają na wyobraźnię. W podobnym celu przywołuję niekiedy tarota /sporadycznie/, sztukę filmową czy literaturę /często i ochoczo/. Przykłady wydarzeń historycznych także mają na celu "rozbujanie" wyobraźni i stworzenie choćby namiastki podobieństwa do wydarzeń, które los przyniesie.

Nie jestem w stanie stworzyć prognozy opartej tylko i wyłącznie na wyobraźni /bez posiłkowania się historią, sztuką itp./. Niestety /o tym niejednokrotnie wspominałam/ nie dysponuję wyobraźnią na poziomie Dicka czy Huxley'a.

Posiłkowanie się "gwiazdami stałymi" jest być może świetnym sposobem ale ...nie posiadam wystarczającej wiedzy na ten temat. Nie zajmowałam się dogłębnie tym tematem.

Jest to z pewnością ciekawy dział astrologii ale zostawię to sobie na następne wcielenie.

Niewątpliwie wiele spraw można ukazać precyzyjniej ... gdyby istniała możliwość wymiany prognoz i spostrzeżeń, osób korzystających z różnych technik czy narzędzi astrologicznych.

Jest to jednak mało prawdopodobne bo astrologia alienuje a tym samym często prowadzi do niezdrowych konfrontacji pomiędzy jej "wyznawcami". 

"Wierny Czytelniku", dziękuję za komentarz i pozdrowienia. Życzę wytrwałości i zachęcam do podzielenia się przemyśleniami na temat "gwiazd stałych". 

Drzwi mojego bloga pozostają niezmiennie otwarte a zapach herbaty /kawa też spełnia wszelkie warunki/ zaprasza ... to zgodnie z pierwszym postem z 29.07.2013 r. "Rozmowy przy herbacie".


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

nie tyle, że coś więcej wiem na temat Gwiazd Stałych. Tylko, że po prostu bardziej ufam Gwiazdom Stałym niż stopniom astrologicznym. Tak czy inaczej zgadzam się, że historia (i nie tylko) kołem się toczy i to pomaga zrozumieć także i astrologię.
Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

znaczy miałem na myśli Symbole Sabiańskie, a nie Stopnie Astrologiczne. Chociaż i one dla mnie są mało zrozumiałe, w tym sensie, że na jakiej podstawie można nadać precyzyjne znaczenie określonemu stopniowi astrologicznemu.

Prześlij komentarz