niedziela, 3 listopada 2013

Astrologiczny plan perspektywiczny czyli wojna o kapitał (cz.3)

Kiedy już wojna o kapitał w postaci własności /np. nieruchomości /, zasobów pieniężnych /lokaty, akcje, obligacje/, zabezpieczeń finansowych / ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne / zostanie rozegrana, przyjdzie czas na następne rozgrywki.
Nowy typ kolonializmu, czyli przejmowanie wpływu nad rejonami świata zasobnymi w surowce naturalne /kiedyś były to najazdy pod narodowymi sztandarami teraz są to sztandary korporacyjne/ jest w szczytowej fazie rozkwitu. Następuje także intensywne zawłaszczanie miejsc na Ziemi, które są własnością całej ludzkości /np.ostatni incydent Greenpeace na rosyjskiej platformie wiertniczej /. Podobne zawłaszczanie, już za chwilę będzie miało miejsce w kwestii Kosmosu.
A kiedy już się posiądzie i rozdysponuje wszystko, to wtedy ....hulaj dusza, piekła nie ma, można dyktować warunki / ceny, dostępność, możliwości reglamentacji /.
Jeśli popatrzy się na działanie takiego tworu jak tzw. Szczyt Klimatyczny wyraźnie widać mechanizmy działania. Ostatnie decyzje struktur UE w sprawie polskiego gazu łupkowego także pokazują na czym ta gra polega.
"Wielcy tego świata" bardzo pragną nieograniczonych możliwości decydowania o tym czym ma dysponować przeciętny mieszkaniec Ziemi. Działania są takie same jak w czasach "wielkiego kryzysu" kiedy topiono zboże w oceanie /przecież nie dlatego, że było jej zbyt dużo- panował głód, tylko po to żeby podnieść jego cenę /.
Czego można się więc spodziewać : litr paliwa za 10 zł., galon czystego powietrza za 5 zł., wiadro wody za 20 zł. a może wiązka promieni słonecznych za 100 zł.  - i może miało by to sens gdyby nie jednoczesne, obłudne propagowanie konsumpcjonizmu / ustalenie PKB jako wyznacznika rozwoju społeczeństwa /.
No, a kiedy już posiądzie się dobra materialne, zasoby ziemskie i pozaziemskie, warto zawłaszczyć człowieka. Człowiek to jest dopiero kapitał - źródło siły, energii, pomysłów, no i rozmnaża się. Najłatwiej zapanować nad człowiekiem poprzez strach - strach przed szatanem, śmiercią, chorobą, starością, biedą, ufoludkami, terrorystami, skażonym powietrzem i wodą, wojnami, bakteriami, wirusami, brakiem rozsądku, głupotą itd. I zawsze znajdzie się "ktoś", kto ma sposób, żeby wybawić ludzkość z tych zagrożeń. Człowiek składa swój los w ręce tych samozwańczych "uzdrowicieli", staje się ich niewolnikiem i jeszcze gotów jest za to zapłacić.
Kult młodości, idealnego ciała, błyskotliwości, popularności, seksualności, zasobności finansowej to tylko błyskotki. Możesz to wszystko mieć, to żaden "grzech". Jednak nie można na tych błyskotkach oprzeć swojego życia,......... bo co jeśli błyskotki stracą swój blask ?

Twój los jest tylko twoim losem i nie oddawaj go w ręce innych, choćby to byli najwięksi z największych i obiecywali raj na ziemi. Człowiekowi można zabrać prawie wszystko, łącznie z ciałem, ale strzeż ducha - bo to jest początek każdego z nas. Jeżeli uwierzysz, że nikt cię nie zbawi i nikt cię nie zniszczy stajesz się nietykalny. Rób swoje i nie szukaj pośredników w porozumiewaniu się z Absolutem. Każdy człowiek posiada taką umiejętność, to jego największy kapitał. 
Najpiękniej pokazał to James Cameron w filmie "Avatar".
Ballada1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Tylko kto Cię usłyszy, kochana, w około dominacja głuchoty, ślepoty, i jeszcze gorzej cynizmu i premedytacji. S A M O T N O Ś Ć..... ??? Pozostaje.- H.R.

Prześlij komentarz