niedziela, 24 listopada 2013

Okiem astrologa - Wielkie afery czyli co nieco o mafii

Scena polityczna mieni się, mruga i połyskuje jak świąteczna choinka.
Tak jak było do przewidzenia, zaczynają się objawiać ludzie i systemy drenujące państwowy budżet, dotacje unijne czy wręcz kieszenie tzw.zwykłych obywateli.
Korupcja dotycząca informatyzacji kraju rozgrzewa media do czerwoności, ale przecież już za czasów sprawy Optimusa można było zaobserwować, że prawodawstwo i jego egzekwowanie jest dziurawe jak sito /tzw.ręczne sterowanie procedurami przez urzędników/. Więc trudno się dziwić, że przestępczy proceder rozkwitł, kiedy zasilono tą gałąź gospodarki wielkim strumieniem pieniędzy.
Korupcja w armii, zadziwia ? No, raczej nie. Znowu pojawiły się nowe możliwości i duże pieniądze do wydania. No i jeszcze to specyficzne żołnierskie środowisko !!!!
A transport i infrastruktura to po prostu "puszka pandory". Tutaj sprawy mogą mieć zasięg międzynarodowy bo i pieniędzy popłynęło całe morze.
Systemy finansowe, bankowość to są dziedziny, które od bardzo dawna znajdują się w sieci "dziwnych" wpływów i rezultat tych wpływów możemy powoli oglądać.
Medialna wrzawa zagłusza jednak to co wydaje mi się najistotniejsze w tej chwili a mianowicie  - gra o zasoby i rynek surowcowy oraz rynek energetyczny. Zadziwiające, że publicyści tak namiętnie omijają ten temat. Post z 20.11.2013 Reaktywacja.
Najczęściej korupcję i tzw przekręty łączy się z nepotyzmem, kolesiostwem itp. Myślę, że jest to podejście bardzo naiwne. To są działania mafijne w czystej postaci.

Mafia - zorganizowana grupa przestępcza o dużych wpływach, powiązaniach z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadzącą działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw.
Włoski publicysta Fabrizio Calvi tak zdefiniował mafię : "To organizacja złoczyńców, mająca na celu nielegalne bogacenie się jej członków i występująca jako pasożytniczy pośrednik, narzucony przemocą, między własnością a pracą, produkcją a konsumpcją, między obywatelem a państwem. Mafia to kapitalizm pasożytniczy, który zarabia ale nie kreuje niczego."

Oczywiście dzisiejsza mafia znacznie różni się od mafii sycylijskiej czy amerykańskiej XIX wieku. Są to organizmy pasożytnicze o wręcz nieograniczonych wpływach i zupełnie inaczej traktujących swojego żywiciela - chcą mieć krowę dojną a nie rzeźną.
Tworzenie struktur mafijnych w ujęciu astrologicznym pokazuje przemieszczanie się planety Pluton po znakach zodiaku.
Swój początek /niejako miejsce narodzin / Pluton ma w znaku Lwa. Tam tworzone są struktury tzw.raju na Ziemi. Ostatnio Pluton przebywał tam w latach 1936-1958. To wtedy, już na gruncie amerykańskim tworzyły się nowoczesne organizacje mafijne, Narodowy Syndykat. Dalej przechodząc przez znak Panny 1958-1972 tworzy coś na kształt własności, którą można eksploatować a więc i zawłaszczać /siła robocza, zasoby ziemi, zakłady produkcyjne/- mafia staje się biznesem. Następnie przechodzi przez znak Wagi 1972-1984 i tu mafia wchodzi w struktury społeczne np.politycy, samorządowcy ale także ludzie znani i popularni. Przemarsz Plutona przez znak Skorpiona 1984-1995 to zawłaszczanie sfer finansów, wszelkiego rodzaju służb np. policji. Pluton w znaku Strzelca 1995-2009 przejmuje władzę nad sądownictwem i prawem. To wtedy struktury mafijne ""kroiły" ustawy wedle swoich potrzeb. 2009- 2024 Pluton jest w znaku Koziorożca i mafia przejmuje całkowitą władzę nad mediami, to od niej zależy o czym będzie się mówiło. Później jest znak Wodnika i jest to jedyna szansa na zniszczenie bądź ograniczenie tych struktur, lata 2024-2043.
Jeśli struktury przetrwają będą wyrządzać w dalszym okresie czasu coraz większe szkody. Mafia nieograniczona i Pluton wchodzący do znaku Ryb może przynieść niewolnictwo, dosłownie a nie w przenośni.
Mafia to nie tylko kapitalizm. Szukając początków tego rodzaju struktur zlokalizowałam datę i wydarzenie /wcześniejsze zdarzenia są bardzo mętnie opisane/, rok 1198 /Pluton na początku znaku Lwa/- decyzja papieża o IV wyprawie krzyżowej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz